> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Městská knihovna Prostějov

vloženo: 12.05.2016           komentářů: 0Stavby Karla IV.: výtvarná soutěž

Letos slavíme 700. výročí narození krále a císaře Karla IV. Pojďme si jej v kresbách a malbách připomenout tím, co všechno během svého života nechal postavit. Všichni známe Karlštejn, Karlův most, Chrám svatého Víta. Třeba ale objevíte i další náměty... hrad Radyně u Plzně, Kašperk na Šumavě nebo Montecarlo v Toskánsku. Své obrázky a obrazy přineste v květnu do knihovny pro děti a mládež. Uspořádáme pak výstavu, a z hlasování návštěvníků vzejdou tři výherci, které oceníme knížkou. Soutěž není pouze pro děti, zúčastnit se může každý.

Expediční jachting

kdy: středa 11. května, 17.00
kde: Podkrovní sál

Spolu s cestovatelem Tomášem Kůdelou vás zveme na putování evropskými moři a Atlantickým oceánem. Zažijte s námi expedici na Kapverdy, výstup na činné sopky i setkání s delfíny. Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

Férová snídaně v Prostějově

kdy: sobota 14. května, 10.00 – 12.00

Jako každou druhou květnovou sobotu budou Prostějované snídat s celým světem na podporu fair trade (www.ferovasnidane.cz). V parčíku vedle knihovny. Přineste si piknikovou deku a nějakou fair trade nebo regionální dobrotu, upečte férovou buchtu, domácí chleba, přijďte se pochlubit se svou marmeládou a ochutnat dobroty někoho jiného. Férový čaj, kafe, kakao a čtivo dodáme. Když bude pršet, schováme se do knihovny.

Jak levně cestovat

kdy: pondělí 16. května, 17.00
kde: Podkrovní sál

Zajímáte se o možnosti levného cestování? Nevadí vám spaní na gauči či spolujízda přes půl Evropy? Chcete se dostat na festival zadarmo jako dobrovolník? Víte, kde najít nějakou zajímavou aplikaci pro cestovatele do mobilu nebo mezinárodní projekt na léto? Přijďte si poslechnout zajímavé tipy na cesty po ČR i do zahraničí, které vám zprostředkuje Mgr. Kateřina Opatrná, vedoucí Informačního centra pro mládež v Prostějově.

Průlet světem sci-fi a fantasy

kdy: středa 18. května, 17.00
kde: Podkrovní sál

Průlet fantastickými světy pohledem autora tohoto žánru. Víte, jaký je rozdíl mezi sci-fi a fantasy? Co je to antiutopie a paranormální romance? Nejen to nám vysvětlí Jiří Walker Procházka, kultovní autor české sci-fi a fantasy literatury, ve své přednášce určené všem příznivcům kvalitní fantastiky. Akce se uskuteční za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci projektu K 21.

Dětský den s knihovnou

kdy: čtvrtek 26. května, 15.00 – 17.00
kde: Knihovna pro děti

V knihovně pro děti bude zase veselo. Proběhne zde už 8. ročník oblíbeného soutěžního odpoledne. Děti všeho věku do 15 let bude čekat trasa po knihovně a jejím nejbližším okolí se spoustou soutěžních disciplín. Čeká tě pobavení i poučení, ať jsi čtenář nebo ne.Výstavy, tvořivé dílny, akce pro děti, soutěže...

Podrobný program knihovny pro tento měsíc najdete na http://knihovnapv.webnode.cz/program/Pravidelné akce:

Poradna SOS

kdy: obvykle každý 1. a 3. čtvrtek v měsíci, 15:00–17:00
kde: učebna MK Prostějov (Skálovo náměstí 6, Prostějov)

Máte spotřebitelský problém a nevíte, kam se obrátit? Každý první čtvrtek v měsíci se v Městské knihovně Prostějov koná pravidelná „Poradna pro spotřebitele“. Pracovnice olomoucké pobočky Sdružení obrany spotřebitelů s Vámi bude řešit Váš konkrétní problém.

Senior klub

Zajímavé výlety, přednášky a další akce pro seniory.

Tvořivá knihovna

Oblíbené výtvarné a tvořivé dílny především pro seniory.Od ledna 2015 půjčujeme e-knihy

Služba je k dispozici pouze uživatelům Městské knihovny Prostějov s platnou registrací, a je samozřejmě zdarma. Podmínkou je mít u svého uživatelského účtu uvedený e-mail (zadat jej můžete v knihovně nebo po přihlášení do svého účtu). Dále je nutné mít založený účet u eReading.cz pod stejným e-mailem, který je uvedený u vašeho účtu v knihovně - vypůjčené e-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz (START2/START3), na PC s Windows nebo MAC, chytrých telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz.

Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní a je možné si vypůjčit maximálně 2 tituly současně. Aktuálně je k dispozici něco přes 1500 knih.

Více zde: http://knihovnapv.webnode.cz/knihy/pujcovani-e-knih/

autor: Mullerová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.