> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V sobotu důležitý zápas

vloženo: 13.05.2016           komentářů: 0

V sobotu důležitý zápas proti Vyškovu.

Sobotní utkání s Vyškovem bude především o setrvání na prvním místě tabulky a naději na obrat výsledkové a herní křivky opět směrem vzhůru. A nebude to vůbec jednoduché, začít musí ovšem každý sám u sebe.

Nastávajícímu soupeři se zimní připrava zdaleka nevydařila podle představ tehdejšího trenéra Miloslava Machálka. „Něco po hráčích chceme, ale vidím, že to nepadá na úrodnou půdu. Všechno dělají jinak,“ posteskl si zklamaně po porážce s divizními Rosicemi. Nepovedla se ani generálka s Mohelnicí. Na vině mohla být velká marodka a přestavba šaten na domovském stadionu.

Během zimy přišla do týmu jediná posila, defenzivu vyztužil Tomáš Netopil na hostování z Kroměříže. Největší změna ovšem přišla těsně před startem jarní části MSFL. Po dohodě s vedením klubu skončil u týmu dlouholetý trenér Machálek, kterého vystřídal stoper Jan Trousil, bývalý ligový hráč Slovácka a Brna. Poprvé se skutečně na lavičce objevil po nedobrovolném střídání ve vítězném utkání v Holici, velmi cenná byla následující výhra nad Vítkovicemi, která přišla jako symbolický dárek k Trousilovým čtyřicátinám. Ten se do konce sezóny chystá definitivně přesunout z hřiště pouze na lavičku.

Po prážkách s Hulínem a Hlučínem přišly výhry na Slovácku a ve Velkém Meziříčí. V sobotu ovšem přišla poněkud překvapivá domácí porážka s Otrokovicemi, které skórovaly už po třinácti minutách a pak pozorně bránily. V základní sestavě Vyškova nastoupili Kollár – Hodinář, Urbančok, Holub, Přerovský, Lahodný, Stříž, Krejčí, J. Lička, Jeřábek a Němeček.

„Musíme začít především sami od sebe, bude to o to těžší, že náskok na druhé Vítkovice se zmenšuje a tlak narůstá. Budeme se s tím muset poprat a pokusit se o týdnu o jakýsi restart,“ pronesl k nastávajícímu duelu po utkání v Mohelnici asistent trenéra Roman Popelka.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.