> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov navštíví senátor

vloženo: 14.05.2016           komentářů: 0

Prostějov navštíví senátor Libor Michálek, setká se s občany.

Známý bojovník proti korupci, whistleblower a senátor zvolený s podporou Strany zelených, Pirátů a KDU-ČSL Libor Michálek, zavítá v pátek 20. května 2016 do Olomouckého kraje. Na programu má besedy v Prostějově a v Olomouci, pro školy i pro veřejnost.
Libor Michálek se narodil v roce 1968. Po sametové revoluci působil ve Fondu národního majetku, kritizoval tunelování privatizačních fondů a kvůli tomu o místo přišel. Později se angažoval v odškodňování investorů postižených finanční kriminalitou. V roce 2010 se stal ředitelem Státního fondu životního prostředí, zde však upozornil na korupci a vyvádění státních peněz na volební kampaně ODS. Post musel opustit. V roce 2012 byl zvolen do Senátu, kde se aktivně zabývá zvláště přípravou a prosazovaním protikorupčních zákonů a ochranou oznamovatelů korupce.
Na pozvání prostějovských zelených přijede s občany o boji proti korupci, ale i o fungování Senátu debatovat. „Libor Michálek již několikrát prokázal své morální kvality, když na korupci upozornil. Myslím, že setkání s ním bude rozhodně zajímavé a bude o čem mluvit, veřejnost často nemá představu, jak vlastně Senát funguje a jak se daří prosazovat protikorupční opatření, např. v rámci projektu Rekonstrukce státu,“ zve Ivo Lužný, místopředseda prostějovských zelených.
Beseda se uskuteční 20. května v 16 hodin v prostorách kavárny Botanico Café na Wolkerově ulici 3 v Prostějově. Moderovat ji bude politolog Jakub Lysek.

autor: Botanico Café

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.