> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov navštíví senátor

vloženo: 14.05.2016           komentářů: 0

Prostějov navštíví senátor Libor Michálek, setká se s občany.

Známý bojovník proti korupci, whistleblower a senátor zvolený s podporou Strany zelených, Pirátů a KDU-ČSL Libor Michálek, zavítá v pátek 20. května 2016 do Olomouckého kraje. Na programu má besedy v Prostějově a v Olomouci, pro školy i pro veřejnost.
Libor Michálek se narodil v roce 1968. Po sametové revoluci působil ve Fondu národního majetku, kritizoval tunelování privatizačních fondů a kvůli tomu o místo přišel. Později se angažoval v odškodňování investorů postižených finanční kriminalitou. V roce 2010 se stal ředitelem Státního fondu životního prostředí, zde však upozornil na korupci a vyvádění státních peněz na volební kampaně ODS. Post musel opustit. V roce 2012 byl zvolen do Senátu, kde se aktivně zabývá zvláště přípravou a prosazovaním protikorupčních zákonů a ochranou oznamovatelů korupce.
Na pozvání prostějovských zelených přijede s občany o boji proti korupci, ale i o fungování Senátu debatovat. „Libor Michálek již několikrát prokázal své morální kvality, když na korupci upozornil. Myslím, že setkání s ním bude rozhodně zajímavé a bude o čem mluvit, veřejnost často nemá představu, jak vlastně Senát funguje a jak se daří prosazovat protikorupční opatření, např. v rámci projektu Rekonstrukce státu,“ zve Ivo Lužný, místopředseda prostějovských zelených.
Beseda se uskuteční 20. května v 16 hodin v prostorách kavárny Botanico Café na Wolkerově ulici 3 v Prostějově. Moderovat ji bude politolog Jakub Lysek.

autor: Botanico Café

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.