> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov navštíví senátor

vloženo: 14.05.2016           komentářů: 0

Prostějov navštíví senátor Libor Michálek, setká se s občany.

Známý bojovník proti korupci, whistleblower a senátor zvolený s podporou Strany zelených, Pirátů a KDU-ČSL Libor Michálek, zavítá v pátek 20. května 2016 do Olomouckého kraje. Na programu má besedy v Prostějově a v Olomouci, pro školy i pro veřejnost.
Libor Michálek se narodil v roce 1968. Po sametové revoluci působil ve Fondu národního majetku, kritizoval tunelování privatizačních fondů a kvůli tomu o místo přišel. Později se angažoval v odškodňování investorů postižených finanční kriminalitou. V roce 2010 se stal ředitelem Státního fondu životního prostředí, zde však upozornil na korupci a vyvádění státních peněz na volební kampaně ODS. Post musel opustit. V roce 2012 byl zvolen do Senátu, kde se aktivně zabývá zvláště přípravou a prosazovaním protikorupčních zákonů a ochranou oznamovatelů korupce.
Na pozvání prostějovských zelených přijede s občany o boji proti korupci, ale i o fungování Senátu debatovat. „Libor Michálek již několikrát prokázal své morální kvality, když na korupci upozornil. Myslím, že setkání s ním bude rozhodně zajímavé a bude o čem mluvit, veřejnost často nemá představu, jak vlastně Senát funguje a jak se daří prosazovat protikorupční opatření, např. v rámci projektu Rekonstrukce státu,“ zve Ivo Lužný, místopředseda prostějovských zelených.
Beseda se uskuteční 20. května v 16 hodin v prostorách kavárny Botanico Café na Wolkerově ulici 3 v Prostějově. Moderovat ji bude politolog Jakub Lysek.

autor: Botanico Café

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.