> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

10 důvodů, proč vyrazit do Lokte na

vloženo: 30.05.2016           komentářů: 0

Doba dovolených je tady a s ní i nejvyšší čas podívat se na místa, na která jste to v minulé sezóně nestihli. Co třeba Loket nad Ohří? Historicky významné městečko zajímavé svým názvem a bohaté svými památkami přivítá turisty všech věkových generací. Každý si v něm najde to své. Než sbalíte své batohy a nahlásíte volno šéfovi, pojďte se podívat na 10 důvodů, proč vyrazit do Lokte nad Ohří.
1. Proč Loket nad Ohří?

Turisté, jež berou zajímavá místa jako trofeje si nemohou dovolit opomenout návštěvu Lokte nad Ohří. Právě řeka Ohře, která obtéká vyvýšeninu připomínající loket, dala městu název. No to musíte vidět na vlastní oči!
2. Město Loket bohatou historii má

Kdybychom byli bohatí tak, jak je město Loket bohaté na svou historii, byli by z nás miliardáři! Město Loket je významným historickým městem, které bylo zajímavé pro svůj obranný systém hradeb. Na vývoji i ničení tohoto strategicky významného města se podepsaly nejrůznější faktory. Jak vidíte, všem jim odolalo a teď se turistům ukazuje v plné kráse.
3. Památky jsou hlavním lákadlem

Když budete v Lokti nad Ohří, rozhodně shlédněte všechny památky. K nim patří historický hrad Loket a hradby, kostel sv. Václava, kaple sv. Anny, sloup Nejsvětější trojice, Mariánská kaple a jiné.
4. Po stopách významných osobností

V Lokti nad Ohří můžete jít po stopách významných osobností. Však on Karel IV. , Václav IV., Vilém Mrštík, Otto von Bismarck, Goethe a další moc dobře viděli, co je na městě k vidění!
5. Krásná příroda

Ať už se v Lokti vydáte kdekoliv, všude vás bude doprovázet krásná a inspirující příroda.
6. O hladu v Lokti nezůstanete

O hladu v Lokti nezůstanete a hlavu také budete mít kde složit. Protože je město Loket nad Ohří významnou turistickou atrakcí, o ubytování a restaurace není nouze. Já doporučuji například Penzion Ulrika http://pensionulrika.cz/. Tak zůstaňte i přes noc!
7. O kulturní vyžití nepřijdete

Ani o kulturní vložku nouze nebude. Městečko Loket nad Ohří pravidelně pořádá nejrůznější kulturní akce, kterých se rádi zúčastní místní i turisté.
8. Podnikněte výlety do okolí!

Ani po tom, co se dostatečně nabažíte krás města nudou trpět nebudete. Ještě je tady nabídka výletů do okolí. Podívat se můžete do okolních Mariánských a Františkových lázní, stejně tak jako navštívit Karlovy Vary nebo Bečov nad Teplou.
9. Do městečka pro relax a odpočinek

Relax a odpočinek patří k hlavním důvodům, proč navštívit městečko Loket nad Ohří. Ať už u kávičky v některé z restaurací nebo opírající se o hradby a nasávající atmosféru našich předků věříme, že si krásně odpočinete.
10. Chytejte zážitky, bronz a dobrou náladu

Desátým, ne však posledním důvodem k navštívení města Loket jsou zážitky. Krásná krajina i bohatá historie města dává maximální možnost k zachycení těch nejlepších zážitků s rodinou a kamarády. Tak fotoaparát rozhodně s sebou. Věřte, že na facebookové stránky bude co dávat!


autor: Rada

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.