> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

10 důvodů, proč vyrazit do Lokte na

vloženo: 30.05.2016           komentářů: 0

Doba dovolených je tady a s ní i nejvyšší čas podívat se na místa, na která jste to v minulé sezóně nestihli. Co třeba Loket nad Ohří? Historicky významné městečko zajímavé svým názvem a bohaté svými památkami přivítá turisty všech věkových generací. Každý si v něm najde to své. Než sbalíte své batohy a nahlásíte volno šéfovi, pojďte se podívat na 10 důvodů, proč vyrazit do Lokte nad Ohří.
1. Proč Loket nad Ohří?

Turisté, jež berou zajímavá místa jako trofeje si nemohou dovolit opomenout návštěvu Lokte nad Ohří. Právě řeka Ohře, která obtéká vyvýšeninu připomínající loket, dala městu název. No to musíte vidět na vlastní oči!
2. Město Loket bohatou historii má

Kdybychom byli bohatí tak, jak je město Loket bohaté na svou historii, byli by z nás miliardáři! Město Loket je významným historickým městem, které bylo zajímavé pro svůj obranný systém hradeb. Na vývoji i ničení tohoto strategicky významného města se podepsaly nejrůznější faktory. Jak vidíte, všem jim odolalo a teď se turistům ukazuje v plné kráse.
3. Památky jsou hlavním lákadlem

Když budete v Lokti nad Ohří, rozhodně shlédněte všechny památky. K nim patří historický hrad Loket a hradby, kostel sv. Václava, kaple sv. Anny, sloup Nejsvětější trojice, Mariánská kaple a jiné.
4. Po stopách významných osobností

V Lokti nad Ohří můžete jít po stopách významných osobností. Však on Karel IV. , Václav IV., Vilém Mrštík, Otto von Bismarck, Goethe a další moc dobře viděli, co je na městě k vidění!
5. Krásná příroda

Ať už se v Lokti vydáte kdekoliv, všude vás bude doprovázet krásná a inspirující příroda.
6. O hladu v Lokti nezůstanete

O hladu v Lokti nezůstanete a hlavu také budete mít kde složit. Protože je město Loket nad Ohří významnou turistickou atrakcí, o ubytování a restaurace není nouze. Já doporučuji například Penzion Ulrika http://pensionulrika.cz/. Tak zůstaňte i přes noc!
7. O kulturní vyžití nepřijdete

Ani o kulturní vložku nouze nebude. Městečko Loket nad Ohří pravidelně pořádá nejrůznější kulturní akce, kterých se rádi zúčastní místní i turisté.
8. Podnikněte výlety do okolí!

Ani po tom, co se dostatečně nabažíte krás města nudou trpět nebudete. Ještě je tady nabídka výletů do okolí. Podívat se můžete do okolních Mariánských a Františkových lázní, stejně tak jako navštívit Karlovy Vary nebo Bečov nad Teplou.
9. Do městečka pro relax a odpočinek

Relax a odpočinek patří k hlavním důvodům, proč navštívit městečko Loket nad Ohří. Ať už u kávičky v některé z restaurací nebo opírající se o hradby a nasávající atmosféru našich předků věříme, že si krásně odpočinete.
10. Chytejte zážitky, bronz a dobrou náladu

Desátým, ne však posledním důvodem k navštívení města Loket jsou zážitky. Krásná krajina i bohatá historie města dává maximální možnost k zachycení těch nejlepších zážitků s rodinou a kamarády. Tak fotoaparát rozhodně s sebou. Věřte, že na facebookové stránky bude co dávat!


autor: Rada

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.