> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

10 důvodů, proč vyrazit do Lokte na

vloženo: 30.05.2016           komentářů: 0

Doba dovolených je tady a s ní i nejvyšší čas podívat se na místa, na která jste to v minulé sezóně nestihli. Co třeba Loket nad Ohří? Historicky významné městečko zajímavé svým názvem a bohaté svými památkami přivítá turisty všech věkových generací. Každý si v něm najde to své. Než sbalíte své batohy a nahlásíte volno šéfovi, pojďte se podívat na 10 důvodů, proč vyrazit do Lokte nad Ohří.
1. Proč Loket nad Ohří?

Turisté, jež berou zajímavá místa jako trofeje si nemohou dovolit opomenout návštěvu Lokte nad Ohří. Právě řeka Ohře, která obtéká vyvýšeninu připomínající loket, dala městu název. No to musíte vidět na vlastní oči!
2. Město Loket bohatou historii má

Kdybychom byli bohatí tak, jak je město Loket bohaté na svou historii, byli by z nás miliardáři! Město Loket je významným historickým městem, které bylo zajímavé pro svůj obranný systém hradeb. Na vývoji i ničení tohoto strategicky významného města se podepsaly nejrůznější faktory. Jak vidíte, všem jim odolalo a teď se turistům ukazuje v plné kráse.
3. Památky jsou hlavním lákadlem

Když budete v Lokti nad Ohří, rozhodně shlédněte všechny památky. K nim patří historický hrad Loket a hradby, kostel sv. Václava, kaple sv. Anny, sloup Nejsvětější trojice, Mariánská kaple a jiné.
4. Po stopách významných osobností

V Lokti nad Ohří můžete jít po stopách významných osobností. Však on Karel IV. , Václav IV., Vilém Mrštík, Otto von Bismarck, Goethe a další moc dobře viděli, co je na městě k vidění!
5. Krásná příroda

Ať už se v Lokti vydáte kdekoliv, všude vás bude doprovázet krásná a inspirující příroda.
6. O hladu v Lokti nezůstanete

O hladu v Lokti nezůstanete a hlavu také budete mít kde složit. Protože je město Loket nad Ohří významnou turistickou atrakcí, o ubytování a restaurace není nouze. Já doporučuji například Penzion Ulrika http://pensionulrika.cz/. Tak zůstaňte i přes noc!
7. O kulturní vyžití nepřijdete

Ani o kulturní vložku nouze nebude. Městečko Loket nad Ohří pravidelně pořádá nejrůznější kulturní akce, kterých se rádi zúčastní místní i turisté.
8. Podnikněte výlety do okolí!

Ani po tom, co se dostatečně nabažíte krás města nudou trpět nebudete. Ještě je tady nabídka výletů do okolí. Podívat se můžete do okolních Mariánských a Františkových lázní, stejně tak jako navštívit Karlovy Vary nebo Bečov nad Teplou.
9. Do městečka pro relax a odpočinek

Relax a odpočinek patří k hlavním důvodům, proč navštívit městečko Loket nad Ohří. Ať už u kávičky v některé z restaurací nebo opírající se o hradby a nasávající atmosféru našich předků věříme, že si krásně odpočinete.
10. Chytejte zážitky, bronz a dobrou náladu

Desátým, ne však posledním důvodem k navštívení města Loket jsou zážitky. Krásná krajina i bohatá historie města dává maximální možnost k zachycení těch nejlepších zážitků s rodinou a kamarády. Tak fotoaparát rozhodně s sebou. Věřte, že na facebookové stránky bude co dávat!


autor: Rada

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.