> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

10 důvodů, proč vyrazit do Lokte na

vloženo: 30.05.2016           komentářů: 0

Doba dovolených je tady a s ní i nejvyšší čas podívat se na místa, na která jste to v minulé sezóně nestihli. Co třeba Loket nad Ohří? Historicky významné městečko zajímavé svým názvem a bohaté svými památkami přivítá turisty všech věkových generací. Každý si v něm najde to své. Než sbalíte své batohy a nahlásíte volno šéfovi, pojďte se podívat na 10 důvodů, proč vyrazit do Lokte nad Ohří.
1. Proč Loket nad Ohří?

Turisté, jež berou zajímavá místa jako trofeje si nemohou dovolit opomenout návštěvu Lokte nad Ohří. Právě řeka Ohře, která obtéká vyvýšeninu připomínající loket, dala městu název. No to musíte vidět na vlastní oči!
2. Město Loket bohatou historii má

Kdybychom byli bohatí tak, jak je město Loket bohaté na svou historii, byli by z nás miliardáři! Město Loket je významným historickým městem, které bylo zajímavé pro svůj obranný systém hradeb. Na vývoji i ničení tohoto strategicky významného města se podepsaly nejrůznější faktory. Jak vidíte, všem jim odolalo a teď se turistům ukazuje v plné kráse.
3. Památky jsou hlavním lákadlem

Když budete v Lokti nad Ohří, rozhodně shlédněte všechny památky. K nim patří historický hrad Loket a hradby, kostel sv. Václava, kaple sv. Anny, sloup Nejsvětější trojice, Mariánská kaple a jiné.
4. Po stopách významných osobností

V Lokti nad Ohří můžete jít po stopách významných osobností. Však on Karel IV. , Václav IV., Vilém Mrštík, Otto von Bismarck, Goethe a další moc dobře viděli, co je na městě k vidění!
5. Krásná příroda

Ať už se v Lokti vydáte kdekoliv, všude vás bude doprovázet krásná a inspirující příroda.
6. O hladu v Lokti nezůstanete

O hladu v Lokti nezůstanete a hlavu také budete mít kde složit. Protože je město Loket nad Ohří významnou turistickou atrakcí, o ubytování a restaurace není nouze. Já doporučuji například Penzion Ulrika http://pensionulrika.cz/. Tak zůstaňte i přes noc!
7. O kulturní vyžití nepřijdete

Ani o kulturní vložku nouze nebude. Městečko Loket nad Ohří pravidelně pořádá nejrůznější kulturní akce, kterých se rádi zúčastní místní i turisté.
8. Podnikněte výlety do okolí!

Ani po tom, co se dostatečně nabažíte krás města nudou trpět nebudete. Ještě je tady nabídka výletů do okolí. Podívat se můžete do okolních Mariánských a Františkových lázní, stejně tak jako navštívit Karlovy Vary nebo Bečov nad Teplou.
9. Do městečka pro relax a odpočinek

Relax a odpočinek patří k hlavním důvodům, proč navštívit městečko Loket nad Ohří. Ať už u kávičky v některé z restaurací nebo opírající se o hradby a nasávající atmosféru našich předků věříme, že si krásně odpočinete.
10. Chytejte zážitky, bronz a dobrou náladu

Desátým, ne však posledním důvodem k navštívení města Loket jsou zážitky. Krásná krajina i bohatá historie města dává maximální možnost k zachycení těch nejlepších zážitků s rodinou a kamarády. Tak fotoaparát rozhodně s sebou. Věřte, že na facebookové stránky bude co dávat!


autor: Rada

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.