> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Podvečer v Galeri u Hanáka

vloženo: 03.06.2016           komentářů: 0

Ve čtvrtek 9. června 2016 od 17.30 hodin jste srdečně zváni na vernisáž další z výstav fotografií v Galerii u Hanáka v Prostějově. Tentokrát bude své fotografie a fotomontáže pod názvem „Mé soukromé světy“ vystavovat MUDr. Tomáš Janíček, roč. 1959, šumperský a olomoucký lékař, který se zálibě fotografování intenzívněji věnuje posledních deset let. Je absolventem LŠU – obor výtvarný (prof. Bělohlávková) a kurzů fotomeditace v letech 2007 – 2015 (lektoři V. Janek, J. Sosna, P. Zatloukal). Samostatně vystavoval v Šumperku (2006, 2011-2014), v Uničově (2011). Jeho fotky jste mohli vidět v Galerii u Hanáka už vloni, kdy se účastnil na výstavě z cesty po Peru a Bolívii „Viděno osmi…“. Fotografování je pro něj koníčkem, nástrojem, umožňujícím se na svět dívat pozorněji, vědomě. „Začnete vnímat kouzlo všedních okamžiků – světlo, stíny, nálady…“ říká, „zjemní to vnímání. Z mých fotek, které mám v ordinaci, snad lidé vycítí, jakého jsem ladění. To je důležité pro vzájemnou důvěru, bez které by nefungovalo léčení ani běžná komunikace.“ Ve svých fotografiích a fotomontážích zachycuje krajinné objekty až po detaily struktur. Nevyhýbá se ani portrétům. Snaží se zachytit výjimečnost daného místa, momentu. Ve vyjadřovacím jazyku sahá k metodám nové věcnosti, surrealismu, ale i k postmoderním postupům. Používá přitom jak „zenový“ přístup zklidnění, tak dynamiku dávných rituálů… Fotografie je mu radostí i součástí profese lékaře – homeopata, akupunkturisty. Ať je tedy výstava obohacením pro všechny příchozí.


autor: Galerie u Hanáka

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.