> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Podvečer v Galeri u Hanáka

vloženo: 03.06.2016           komentářů: 0

Ve čtvrtek 9. června 2016 od 17.30 hodin jste srdečně zváni na vernisáž další z výstav fotografií v Galerii u Hanáka v Prostějově. Tentokrát bude své fotografie a fotomontáže pod názvem „Mé soukromé světy“ vystavovat MUDr. Tomáš Janíček, roč. 1959, šumperský a olomoucký lékař, který se zálibě fotografování intenzívněji věnuje posledních deset let. Je absolventem LŠU – obor výtvarný (prof. Bělohlávková) a kurzů fotomeditace v letech 2007 – 2015 (lektoři V. Janek, J. Sosna, P. Zatloukal). Samostatně vystavoval v Šumperku (2006, 2011-2014), v Uničově (2011). Jeho fotky jste mohli vidět v Galerii u Hanáka už vloni, kdy se účastnil na výstavě z cesty po Peru a Bolívii „Viděno osmi…“. Fotografování je pro něj koníčkem, nástrojem, umožňujícím se na svět dívat pozorněji, vědomě. „Začnete vnímat kouzlo všedních okamžiků – světlo, stíny, nálady…“ říká, „zjemní to vnímání. Z mých fotek, které mám v ordinaci, snad lidé vycítí, jakého jsem ladění. To je důležité pro vzájemnou důvěru, bez které by nefungovalo léčení ani běžná komunikace.“ Ve svých fotografiích a fotomontážích zachycuje krajinné objekty až po detaily struktur. Nevyhýbá se ani portrétům. Snaží se zachytit výjimečnost daného místa, momentu. Ve vyjadřovacím jazyku sahá k metodám nové věcnosti, surrealismu, ale i k postmoderním postupům. Používá přitom jak „zenový“ přístup zklidnění, tak dynamiku dávných rituálů… Fotografie je mu radostí i součástí profese lékaře – homeopata, akupunkturisty. Ať je tedy výstava obohacením pro všechny příchozí.


autor: Galerie u Hanáka

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.