> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.HFK Olomouc - 1.SK Prostějov 2:0

vloženo: 05.06.2016           komentářů: 1

HOLICE VYDŘELA VELMI CENNÉ BODY PROTI PROSTĚJOVUHoličtí fotbalisté přivítali v 29. kole třetí nejvyšší fotbalové ligy na domácí půdě tým 1.SK Prostějov, který už je postupujícím týmem do Fotbalové národní ligy.

Holičtí vstoupili do utkání velmi aktivně a do 15. minuty měli čtyři vyložené tutovky, ale Marek, Pyclík a ani nadvakrát Šteigl nedokázali své příležitosti proměnit.

V 15. minutě byl vyloučen holický obránce Krumpolc za stažení Kroupy a domácí šli do deseti hráčů. Ovšem ani v tomto oslabení byli nebezpeční. Pezzotti přestřelil bránu v dobré pozici po centru Marka. Šteigl zase dobře postupoval na bránu, ale obránce jej vytlačil z palebné pozice.

Hosté hrozili hlavně po dlouhých nákopech na Nekudu a Kroupu. Několikrát se dostali do ohrožení Muchovi brány, ale obrana HFK pracovala na sto procent. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas byl pro holický tým neuvěřielně vyhecovaný. Hráči hráli na pokraji svých sil.

Hosté drželi míč na svých kopačkách a snažili se dobývat holickou pevnost. Několik chvil bylo velmi krušných, ale obrana a brankář pracovala bezchybně.

Velkým překvapením bylo otevření skóre utkání ve 48. minutě, kdy byl ve vápně zezadu sražen holický Přikryl a domácí kopali penaltu. Tu proměnil Kotouč a holičtí tak šli překvapivě do vedení -1:0.

Holičtí i nadále hrozili v druhém poločase, a to převážně z brejků, kterých měli na celkový vývoj netradičně hodně.

Gólem měli skončit také akce Ondřeje Pyclíka, který se řítil sám na brankáře a pak také Šteiglova příležitost, ale pálil jen do brankáře.

Holičtí pak měli hodně štěstí při akcích Kroupy, Machálka a Pančocháře. V této fázi bylo holickým hodně horko. Docházeli jim také síly, ale byla vidět semknutost týmu a vůle utkání zvládnout. Pojistka přišla v 88. minutě po brejku Kostorka, který tvrdě vypálil na brankáře Neorala. Ten vyrazil míč jen před sebe, kde jej do sítě dorazil Mara Schmidt a rozhodl tak utkání - 2:0.

1.HFK Olomouc - 1.SK Prostějov 2:0 (0:0)

Branky: 48. Kotouč (pen.), 88. Schmidt. Rozhodčí: Mikyska - Polák, Černý. Delegát FAČR: Prokeš. ŽK: 40. Fočič (HFK), 41. Marek (HFK) - 48. Sus (PRO). ČK: 15. Krumpolc (HFK). Diváků: 206.

1.HFK Olomouc: Mucha - Buček, Krumpolc, Šteigl (81. Schmidt), Fočić (65. Bořil), Kotouč, Pyclík, Přikryl, Marek, Krejčí, Pezzotti (18. Kostorek). Náhradníci: Snášel - Sázel, Petrić, Schmidt, Srnec, Kostorek, Bořil. Realizační tým - trenér: Vlastimil Palička, asistent: Petar Aleksijević, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Pavel Beneš, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

1.SK Prostějov: Neoral - Kroupa ©, Rus, Pančochář, Machálek M. (56. Píchal), Machynek, Fládr (70: Zelenka), Nekuda (56. Machálek T.), Langer, Petržela, Sus. Náhradníci: Kofroň - Přikryl, Zelenka, Machálek, Píchal, Hirsch. Realizační tým - trenér: František Jura, asistent: Roman Popelka, vedoucí mužstva: Martin Musil, masér: Marek Rob, kustod: --, lékař: --.

autor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.