> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Wolkrův Prostějov je tady!

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 059. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov zahajuje 14. června.

Semináře, zhudebněná poezie, vypravěčská dílna pro literární detektivy a mnoho dalšího - to je malá ochutnávka toho, co připravili organizátoři letošního ročníku 59. celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

„Na přehlídku se přihlásilo celkem osmdesát devět recitátorů sólistů. Jde o úžasný počet. Radost mám také z druhé věkové kategorie přihlášených, kterých je třiačtyřicet. Tady můžeme čekat opravdu velké recitátorské a posluchačské zážitky, protože se už jedná o vyzrálé sólisty,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu, oddělení Duha Alice Gregušová. Jak doplnila, do Prostějova dorazí také devět divadel poezie, z toho jeden soubor z Prostějova - DS FREAK OUT.

„Nesmíme zapomenout ani na hosty festivalu. Z Prahy přijede DIVADLO V RYTÍŘSKÉ a Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička a Stanislav Lehký přivezou představení s názvem Druhá smrt Johanky z Arku. Za zmínku jistě stojí i LiStOVáNí.cz: KAFE A CIGÁRKO. Autorka Marie Doležalová si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera. Půjde o rozhodně netradiční zábavný večer,“ nastínila Alice Gregušová. Letošní festival nabídne mimo jiné také čtveřici odborných seminářů, kam se přihlásilo čtyřicet zájemců. Atmosféru umocní i výstava s názvem Jan Roubal a Divadlo na dlani.

„Honzu, jehož jméno nese nově udělovaná cena Wolkrova Prostějova, potkáváme už jen ve vzpomínkách a legendárním Písním vrbovýho proutku je letos 40 let,“ uzavřela Gregušová.


Statutární město Prostějov, Magistrát města Prostějova, odbor školství, kultury a sportu, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a NIPOS – Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha, zvou ve dnech 14. - 18. června 2016 na 59. celostátní přehlídku uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a primátorky města Prostějova RNDr. Aleny Raškové, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury.

Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna v Prostějově a Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.