> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Wolkrův Prostějov je tady!

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 059. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov zahajuje 14. června.

Semináře, zhudebněná poezie, vypravěčská dílna pro literární detektivy a mnoho dalšího - to je malá ochutnávka toho, co připravili organizátoři letošního ročníku 59. celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

„Na přehlídku se přihlásilo celkem osmdesát devět recitátorů sólistů. Jde o úžasný počet. Radost mám také z druhé věkové kategorie přihlášených, kterých je třiačtyřicet. Tady můžeme čekat opravdu velké recitátorské a posluchačské zážitky, protože se už jedná o vyzrálé sólisty,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu, oddělení Duha Alice Gregušová. Jak doplnila, do Prostějova dorazí také devět divadel poezie, z toho jeden soubor z Prostějova - DS FREAK OUT.

„Nesmíme zapomenout ani na hosty festivalu. Z Prahy přijede DIVADLO V RYTÍŘSKÉ a Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička a Stanislav Lehký přivezou představení s názvem Druhá smrt Johanky z Arku. Za zmínku jistě stojí i LiStOVáNí.cz: KAFE A CIGÁRKO. Autorka Marie Doležalová si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera. Půjde o rozhodně netradiční zábavný večer,“ nastínila Alice Gregušová. Letošní festival nabídne mimo jiné také čtveřici odborných seminářů, kam se přihlásilo čtyřicet zájemců. Atmosféru umocní i výstava s názvem Jan Roubal a Divadlo na dlani.

„Honzu, jehož jméno nese nově udělovaná cena Wolkrova Prostějova, potkáváme už jen ve vzpomínkách a legendárním Písním vrbovýho proutku je letos 40 let,“ uzavřela Gregušová.


Statutární město Prostějov, Magistrát města Prostějova, odbor školství, kultury a sportu, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a NIPOS – Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha, zvou ve dnech 14. - 18. června 2016 na 59. celostátní přehlídku uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a primátorky města Prostějova RNDr. Aleny Raškové, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury.

Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna v Prostějově a Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.