> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Wolkrův Prostějov je tady!

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 059. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov zahajuje 14. června.

Semináře, zhudebněná poezie, vypravěčská dílna pro literární detektivy a mnoho dalšího - to je malá ochutnávka toho, co připravili organizátoři letošního ročníku 59. celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

„Na přehlídku se přihlásilo celkem osmdesát devět recitátorů sólistů. Jde o úžasný počet. Radost mám také z druhé věkové kategorie přihlášených, kterých je třiačtyřicet. Tady můžeme čekat opravdu velké recitátorské a posluchačské zážitky, protože se už jedná o vyzrálé sólisty,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu, oddělení Duha Alice Gregušová. Jak doplnila, do Prostějova dorazí také devět divadel poezie, z toho jeden soubor z Prostějova - DS FREAK OUT.

„Nesmíme zapomenout ani na hosty festivalu. Z Prahy přijede DIVADLO V RYTÍŘSKÉ a Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička a Stanislav Lehký přivezou představení s názvem Druhá smrt Johanky z Arku. Za zmínku jistě stojí i LiStOVáNí.cz: KAFE A CIGÁRKO. Autorka Marie Doležalová si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera. Půjde o rozhodně netradiční zábavný večer,“ nastínila Alice Gregušová. Letošní festival nabídne mimo jiné také čtveřici odborných seminářů, kam se přihlásilo čtyřicet zájemců. Atmosféru umocní i výstava s názvem Jan Roubal a Divadlo na dlani.

„Honzu, jehož jméno nese nově udělovaná cena Wolkrova Prostějova, potkáváme už jen ve vzpomínkách a legendárním Písním vrbovýho proutku je letos 40 let,“ uzavřela Gregušová.


Statutární město Prostějov, Magistrát města Prostějova, odbor školství, kultury a sportu, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a NIPOS – Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha, zvou ve dnech 14. - 18. června 2016 na 59. celostátní přehlídku uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a primátorky města Prostějova RNDr. Aleny Raškové, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury.

Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna v Prostějově a Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.