> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Wolkrův Prostějov je tady!

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 059. celostátní přehlídka uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov zahajuje 14. června.

Semináře, zhudebněná poezie, vypravěčská dílna pro literární detektivy a mnoho dalšího - to je malá ochutnávka toho, co připravili organizátoři letošního ročníku 59. celostátní přehlídky uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

„Na přehlídku se přihlásilo celkem osmdesát devět recitátorů sólistů. Jde o úžasný počet. Radost mám také z druhé věkové kategorie přihlášených, kterých je třiačtyřicet. Tady můžeme čekat opravdu velké recitátorské a posluchačské zážitky, protože se už jedná o vyzrálé sólisty,“ uvedla vedoucí odboru školství, kultury a sportu, oddělení Duha Alice Gregušová. Jak doplnila, do Prostějova dorazí také devět divadel poezie, z toho jeden soubor z Prostějova - DS FREAK OUT.

„Nesmíme zapomenout ani na hosty festivalu. Z Prahy přijede DIVADLO V RYTÍŘSKÉ a Vilma Cibulková, Ladislav Mrkvička a Stanislav Lehký přivezou představení s názvem Druhá smrt Johanky z Arku. Za zmínku jistě stojí i LiStOVáNí.cz: KAFE A CIGÁRKO. Autorka Marie Doležalová si začala psát blog, jen tak pro radost a pro své kolegy z divadla, aby je pobavila. Ale záhy Kafe a cigárko začalo bavit lidi mnohem víc, než by se nadála. Taky za něj získala cenu Magnesia Litera. Půjde o rozhodně netradiční zábavný večer,“ nastínila Alice Gregušová. Letošní festival nabídne mimo jiné také čtveřici odborných seminářů, kam se přihlásilo čtyřicet zájemců. Atmosféru umocní i výstava s názvem Jan Roubal a Divadlo na dlani.

„Honzu, jehož jméno nese nově udělovaná cena Wolkrova Prostějova, potkáváme už jen ve vzpomínkách a legendárním Písním vrbovýho proutku je letos 40 let,“ uzavřela Gregušová.


Statutární město Prostějov, Magistrát města Prostějova, odbor školství, kultury a sportu, oddělení DUHA - Kulturní klub u hradeb a NIPOS – Národní informační a poradenské středisko pro kulturu Praha, zvou ve dnech 14. - 18. června 2016 na 59. celostátní přehlídku uměleckého přednesu a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

Wolkrův Prostějov se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila a primátorky města Prostějova RNDr. Aleny Raškové, z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury.

Wolkrův Prostějov finančně podpořil Olomoucký kraj. Na festivalu spolupracují Městské divadlo v Prostějově, Městská knihovna v Prostějově a Divadlo Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.