> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotbalový Coca-Cola Cup 2016

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 0Fotbalový Coca-Cola Cup 2016 vrcholí – o exkluzivní čtyřdenní zájezd do Marseille bude letos v superfinále bojovat také chlapecký tým z Olomouce
Praha, 13. června 2016 – Čtrnáctý ročník školského fotbalového turnaje pro mládež Coca-Cola Cup míří do česko-slovenského superfinále. Do něj se letos poprvé probojovalo také chlapecké družstvo ze ZŠ Heyrovského. Superfinále proběhne 15. června na 1. HFK stadionu v Olomouci a fotbalový tým tak předvede své síly před domácím publikem. Kromě stříbrného poháru a řady zajímavých cen si týmy letos zasoutěží i o čtyřdenní zájezd na fotbalové UEFA EURO 2016, kde vítězná družstva bude trénovat přímo Jan Koller.
Chlapecký tým ZŠ Heyrovského se do Coca-Cola Cupu přihlásil letos vůbec poprvé a hned se probojoval až do česko-slovenského superfinále. Škola motivuje své žáky ke sportu, proto mají už od 5. třídy možnost rozvíjet své sportovní nadání ve třídě specializované na tělesnou výchovu se zaměřením na fotbal, nebo ve vyšších ročnících na atletiku a basketbal. Olomoucký tým tak tvoří zkušenější hráči 9. ročníku fotbalové třídy SK Sigma, kteří by se fotbalu rádi aktivně věnovali i v budoucnu.
„Ve třídě máme 23 nadaných kluků a bylo velmi těžké vybrat jen část z nich, která se Coca-Cola Cupu zúčastní. Ze začátku to brali jako zajímavé zpestření mezi běžnými zápasy a tréninky, ale teď je na nich vidět, že se ještě více snaží, aby uspěli a dobře reprezentovali. Vlastně se tak snaží oplatit i to, jak jim celá škola vychází vstříc i v rámci uvolňování z výuky kvůli nejrůznějším zápasům. Škola celý tým velmi podporuje a na superfinálovém zápase bude rozhodně fandit,“ uvedl David Čech, trenér olomouckého chlapeckého týmu.
Pohyb ke zdravému a pohodovému životu neodmyslitelně patří, proto je důležité ke sportu motivovat už od raných dětských let, což ZŠ Heyrovského naplňuje. Podstatnou úlohu sportu v našem životě si uvědomuje i společnost Coca-Cola, která letos již po čtrnácté pořádá celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky i žákyně druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií s osmiletým programem. Snaží se tak děti nejenom motivovat ke sportu, ale umožňuje jim i vychutnání zážitku z týmového sportu. Účastníci se každým rokem mohou těšit na velmi atraktivní fotbalové ceny a nejinak je tomu i letos. „Na letošní vítěze čeká čtyřdenní zájezd na fotbalové UEFA EURO 2016 v Marseille, kde vítězná družstva bude trénovat Jan Koller. Kromě pravé sportovní atmosféry tak vítězové budou moci získat cenné rady od profesionála ve svém oboru,“ komentuje Jana Nováková, zástupkyně společnosti Coca-Cola, která turnaj organizuje.
Do turnaje Coca-Cola Cup 2016 se přihlásilo celkem 802 chlapeckých a 100 dívčích týmů z České republiky a 551 chlapeckých a 114 dívčích týmů ze Slovenska. O vítězích, pro které je připravena exkluzivní cena v podobě zájezdu do Marseille se pak rozhodne v půlce června.
Více informací naleznete na stránkách www.skolskypohar.cz nebo na facebooku http://www.facebook.com/#!/SkolskyPohar.
- KONEC –
O turnaji Coca-Cola Cup
Coca-Cola Cup je celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem z tříd prima až kvarta. Týmy se utkávají nejprve v kvalifikačním místním předkole, odkud mohou postupovat do prvního obvodního, druhého krajského až do třetího regionálního kola. Semifinálový turnaj pak určuje účastníky ČESKO‑SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE, kde se mezi sebou utkají dva nejlepší chlapecké a dívčí týmy z České republiky a dva nejlepší chlapecké a dívčí týmy ze Slovenska.

Všechny zápasy chlapeckého i dívčího turnaje se hrají podle oficiálních Pravidel fotbalu FIFA, Soutěžního řádu a ostatních platných předpisů FAČR, pokud nejsou upraveny jinak s ohledem na zvláštnosti těchto školských sportovních soutěží. Od druhého kola řídí zápasy delegovaní profesionální rozhodčí. Cílem projektu organizovaného společností Coca-Cola je umožnit mládeži aktivně trávit volný čas a dbát na vyvážený životní styl, ke kterému patří i správný pitný režim.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.