> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotbalový Coca-Cola Cup 2016

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 0Fotbalový Coca-Cola Cup 2016 vrcholí – o exkluzivní čtyřdenní zájezd do Marseille bude letos v superfinále bojovat také chlapecký tým z Olomouce
Praha, 13. června 2016 – Čtrnáctý ročník školského fotbalového turnaje pro mládež Coca-Cola Cup míří do česko-slovenského superfinále. Do něj se letos poprvé probojovalo také chlapecké družstvo ze ZŠ Heyrovského. Superfinále proběhne 15. června na 1. HFK stadionu v Olomouci a fotbalový tým tak předvede své síly před domácím publikem. Kromě stříbrného poháru a řady zajímavých cen si týmy letos zasoutěží i o čtyřdenní zájezd na fotbalové UEFA EURO 2016, kde vítězná družstva bude trénovat přímo Jan Koller.
Chlapecký tým ZŠ Heyrovského se do Coca-Cola Cupu přihlásil letos vůbec poprvé a hned se probojoval až do česko-slovenského superfinále. Škola motivuje své žáky ke sportu, proto mají už od 5. třídy možnost rozvíjet své sportovní nadání ve třídě specializované na tělesnou výchovu se zaměřením na fotbal, nebo ve vyšších ročnících na atletiku a basketbal. Olomoucký tým tak tvoří zkušenější hráči 9. ročníku fotbalové třídy SK Sigma, kteří by se fotbalu rádi aktivně věnovali i v budoucnu.
„Ve třídě máme 23 nadaných kluků a bylo velmi těžké vybrat jen část z nich, která se Coca-Cola Cupu zúčastní. Ze začátku to brali jako zajímavé zpestření mezi běžnými zápasy a tréninky, ale teď je na nich vidět, že se ještě více snaží, aby uspěli a dobře reprezentovali. Vlastně se tak snaží oplatit i to, jak jim celá škola vychází vstříc i v rámci uvolňování z výuky kvůli nejrůznějším zápasům. Škola celý tým velmi podporuje a na superfinálovém zápase bude rozhodně fandit,“ uvedl David Čech, trenér olomouckého chlapeckého týmu.
Pohyb ke zdravému a pohodovému životu neodmyslitelně patří, proto je důležité ke sportu motivovat už od raných dětských let, což ZŠ Heyrovského naplňuje. Podstatnou úlohu sportu v našem životě si uvědomuje i společnost Coca-Cola, která letos již po čtrnácté pořádá celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky i žákyně druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií s osmiletým programem. Snaží se tak děti nejenom motivovat ke sportu, ale umožňuje jim i vychutnání zážitku z týmového sportu. Účastníci se každým rokem mohou těšit na velmi atraktivní fotbalové ceny a nejinak je tomu i letos. „Na letošní vítěze čeká čtyřdenní zájezd na fotbalové UEFA EURO 2016 v Marseille, kde vítězná družstva bude trénovat Jan Koller. Kromě pravé sportovní atmosféry tak vítězové budou moci získat cenné rady od profesionála ve svém oboru,“ komentuje Jana Nováková, zástupkyně společnosti Coca-Cola, která turnaj organizuje.
Do turnaje Coca-Cola Cup 2016 se přihlásilo celkem 802 chlapeckých a 100 dívčích týmů z České republiky a 551 chlapeckých a 114 dívčích týmů ze Slovenska. O vítězích, pro které je připravena exkluzivní cena v podobě zájezdu do Marseille se pak rozhodne v půlce června.
Více informací naleznete na stránkách www.skolskypohar.cz nebo na facebooku http://www.facebook.com/#!/SkolskyPohar.
- KONEC –
O turnaji Coca-Cola Cup
Coca-Cola Cup je celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem z tříd prima až kvarta. Týmy se utkávají nejprve v kvalifikačním místním předkole, odkud mohou postupovat do prvního obvodního, druhého krajského až do třetího regionálního kola. Semifinálový turnaj pak určuje účastníky ČESKO‑SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE, kde se mezi sebou utkají dva nejlepší chlapecké a dívčí týmy z České republiky a dva nejlepší chlapecké a dívčí týmy ze Slovenska.

Všechny zápasy chlapeckého i dívčího turnaje se hrají podle oficiálních Pravidel fotbalu FIFA, Soutěžního řádu a ostatních platných předpisů FAČR, pokud nejsou upraveny jinak s ohledem na zvláštnosti těchto školských sportovních soutěží. Od druhého kola řídí zápasy delegovaní profesionální rozhodčí. Cílem projektu organizovaného společností Coca-Cola je umožnit mládeži aktivně trávit volný čas a dbát na vyvážený životní styl, ke kterému patří i správný pitný režim.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.