> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fotbalový Coca-Cola Cup 2016

vloženo: 13.06.2016           komentářů: 0Fotbalový Coca-Cola Cup 2016 vrcholí – o exkluzivní čtyřdenní zájezd do Marseille bude letos v superfinále bojovat také chlapecký tým z Olomouce
Praha, 13. června 2016 – Čtrnáctý ročník školského fotbalového turnaje pro mládež Coca-Cola Cup míří do česko-slovenského superfinále. Do něj se letos poprvé probojovalo také chlapecké družstvo ze ZŠ Heyrovského. Superfinále proběhne 15. června na 1. HFK stadionu v Olomouci a fotbalový tým tak předvede své síly před domácím publikem. Kromě stříbrného poháru a řady zajímavých cen si týmy letos zasoutěží i o čtyřdenní zájezd na fotbalové UEFA EURO 2016, kde vítězná družstva bude trénovat přímo Jan Koller.
Chlapecký tým ZŠ Heyrovského se do Coca-Cola Cupu přihlásil letos vůbec poprvé a hned se probojoval až do česko-slovenského superfinále. Škola motivuje své žáky ke sportu, proto mají už od 5. třídy možnost rozvíjet své sportovní nadání ve třídě specializované na tělesnou výchovu se zaměřením na fotbal, nebo ve vyšších ročnících na atletiku a basketbal. Olomoucký tým tak tvoří zkušenější hráči 9. ročníku fotbalové třídy SK Sigma, kteří by se fotbalu rádi aktivně věnovali i v budoucnu.
„Ve třídě máme 23 nadaných kluků a bylo velmi těžké vybrat jen část z nich, která se Coca-Cola Cupu zúčastní. Ze začátku to brali jako zajímavé zpestření mezi běžnými zápasy a tréninky, ale teď je na nich vidět, že se ještě více snaží, aby uspěli a dobře reprezentovali. Vlastně se tak snaží oplatit i to, jak jim celá škola vychází vstříc i v rámci uvolňování z výuky kvůli nejrůznějším zápasům. Škola celý tým velmi podporuje a na superfinálovém zápase bude rozhodně fandit,“ uvedl David Čech, trenér olomouckého chlapeckého týmu.
Pohyb ke zdravému a pohodovému životu neodmyslitelně patří, proto je důležité ke sportu motivovat už od raných dětských let, což ZŠ Heyrovského naplňuje. Podstatnou úlohu sportu v našem životě si uvědomuje i společnost Coca-Cola, která letos již po čtrnácté pořádá celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky i žákyně druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií s osmiletým programem. Snaží se tak děti nejenom motivovat ke sportu, ale umožňuje jim i vychutnání zážitku z týmového sportu. Účastníci se každým rokem mohou těšit na velmi atraktivní fotbalové ceny a nejinak je tomu i letos. „Na letošní vítěze čeká čtyřdenní zájezd na fotbalové UEFA EURO 2016 v Marseille, kde vítězná družstva bude trénovat Jan Koller. Kromě pravé sportovní atmosféry tak vítězové budou moci získat cenné rady od profesionála ve svém oboru,“ komentuje Jana Nováková, zástupkyně společnosti Coca-Cola, která turnaj organizuje.
Do turnaje Coca-Cola Cup 2016 se přihlásilo celkem 802 chlapeckých a 100 dívčích týmů z České republiky a 551 chlapeckých a 114 dívčích týmů ze Slovenska. O vítězích, pro které je připravena exkluzivní cena v podobě zájezdu do Marseille se pak rozhodne v půlce června.
Více informací naleznete na stránkách www.skolskypohar.cz nebo na facebooku http://www.facebook.com/#!/SkolskyPohar.
- KONEC –
O turnaji Coca-Cola Cup
Coca-Cola Cup je celorepublikový fotbalový turnaj určený pro žáky a žákyně druhého stupně základních škol a gymnázií s osmiletým vzdělávacím programem z tříd prima až kvarta. Týmy se utkávají nejprve v kvalifikačním místním předkole, odkud mohou postupovat do prvního obvodního, druhého krajského až do třetího regionálního kola. Semifinálový turnaj pak určuje účastníky ČESKO‑SLOVENSKÉHO SUPERFINÁLE, kde se mezi sebou utkají dva nejlepší chlapecké a dívčí týmy z České republiky a dva nejlepší chlapecké a dívčí týmy ze Slovenska.

Všechny zápasy chlapeckého i dívčího turnaje se hrají podle oficiálních Pravidel fotbalu FIFA, Soutěžního řádu a ostatních platných předpisů FAČR, pokud nejsou upraveny jinak s ohledem na zvláštnosti těchto školských sportovních soutěží. Od druhého kola řídí zápasy delegovaní profesionální rozhodčí. Cílem projektu organizovaného společností Coca-Cola je umožnit mládeži aktivně trávit volný čas a dbát na vyvážený životní styl, ke kterému patří i správný pitný režim.


autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.