> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství světa 2016 v KORFBALU

vloženo: 18.06.2016           komentářů: 1Mistrovství světa 2016 hráčů do 23 let v korfbalu bude v Olomouci

Mezinárodní korfbalová federace IKF (International Korfball Federation) udělila pořadatelství nejvýznamnější letošní korfbalové světové akce Českému korfbalovému svazu, který vybral z možných pořadatelských měst hanáckou metropoli Olomouc.

Olomouc se osvědčil již v roce 2014, kdy se zde konalo Mistrovství Evropy 2014 v korfbalu a účastníci i zástupci IKF byli z této akce, z jejího hladkého průběhu i z krás města Olomouce, nadšeni. I proto zvolilo vedení Českého korfbalového svazu stejné místo i pro akci té nejvyšší úrovně. Český korfbalový svaz v rámci obou těchto šampionátů úzce spolupracoval jak s vedením města Olomouc, s Olomouckým krajem a v neposlední řadě rovněž s Universitou Palackého, v jejíž sportovní hale se odehrávají všechny zápasy.

Mistrovství světa v korfbalu 2016 hráčů do 23 let se uskuteční ve dnech 9.-16.července 2016 a zúčastní se jej 12 nejlepších světových týmů základě kontinentálních šampionátů, které sloužily jako kvalifikační pro tuto světovou událost. Týmy byly rozlosovány do dvou šestičlenných skupin a českou reprezentaci tak čekají ve skupině B souboje s Jihoafrickou republikou, Nizozemskem, Maďarskem, Tureckem a Čínou. Ve skupině A se pak utkají reprezentační družstva Taiwanu, Anglie, Německa, Dominikánské republiky, Polska a Hong Kongu.

Zápasy českého reprezentačního družstva jsou na programu každý den od 18,30 (zápasový program je denně od 11.00 do 21.00), ve čtvrtek 14.7. se odehrají semifinálová střetnutí a v sobotu 16.7. jsou pak na programu finálová utkání (od 16.00 zápas o bronz a od 18.00 pak finálový zápas o titul Mistra světa).

Více na ...www.korfbal.cz

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.