> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství světa 2016 v KORFBALU

vloženo: 18.06.2016           komentářů: 1Mistrovství světa 2016 hráčů do 23 let v korfbalu bude v Olomouci

Mezinárodní korfbalová federace IKF (International Korfball Federation) udělila pořadatelství nejvýznamnější letošní korfbalové světové akce Českému korfbalovému svazu, který vybral z možných pořadatelských měst hanáckou metropoli Olomouc.

Olomouc se osvědčil již v roce 2014, kdy se zde konalo Mistrovství Evropy 2014 v korfbalu a účastníci i zástupci IKF byli z této akce, z jejího hladkého průběhu i z krás města Olomouce, nadšeni. I proto zvolilo vedení Českého korfbalového svazu stejné místo i pro akci té nejvyšší úrovně. Český korfbalový svaz v rámci obou těchto šampionátů úzce spolupracoval jak s vedením města Olomouc, s Olomouckým krajem a v neposlední řadě rovněž s Universitou Palackého, v jejíž sportovní hale se odehrávají všechny zápasy.

Mistrovství světa v korfbalu 2016 hráčů do 23 let se uskuteční ve dnech 9.-16.července 2016 a zúčastní se jej 12 nejlepších světových týmů základě kontinentálních šampionátů, které sloužily jako kvalifikační pro tuto světovou událost. Týmy byly rozlosovány do dvou šestičlenných skupin a českou reprezentaci tak čekají ve skupině B souboje s Jihoafrickou republikou, Nizozemskem, Maďarskem, Tureckem a Čínou. Ve skupině A se pak utkají reprezentační družstva Taiwanu, Anglie, Německa, Dominikánské republiky, Polska a Hong Kongu.

Zápasy českého reprezentačního družstva jsou na programu každý den od 18,30 (zápasový program je denně od 11.00 do 21.00), ve čtvrtek 14.7. se odehrají semifinálová střetnutí a v sobotu 16.7. jsou pak na programu finálová utkání (od 16.00 zápas o bronz a od 18.00 pak finálový zápas o titul Mistra světa).

Více na ...www.korfbal.cz

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.