> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství světa 2016 v KORFBALU

vloženo: 18.06.2016           komentářů: 1Mistrovství světa 2016 hráčů do 23 let v korfbalu bude v Olomouci

Mezinárodní korfbalová federace IKF (International Korfball Federation) udělila pořadatelství nejvýznamnější letošní korfbalové světové akce Českému korfbalovému svazu, který vybral z možných pořadatelských měst hanáckou metropoli Olomouc.

Olomouc se osvědčil již v roce 2014, kdy se zde konalo Mistrovství Evropy 2014 v korfbalu a účastníci i zástupci IKF byli z této akce, z jejího hladkého průběhu i z krás města Olomouce, nadšeni. I proto zvolilo vedení Českého korfbalového svazu stejné místo i pro akci té nejvyšší úrovně. Český korfbalový svaz v rámci obou těchto šampionátů úzce spolupracoval jak s vedením města Olomouc, s Olomouckým krajem a v neposlední řadě rovněž s Universitou Palackého, v jejíž sportovní hale se odehrávají všechny zápasy.

Mistrovství světa v korfbalu 2016 hráčů do 23 let se uskuteční ve dnech 9.-16.července 2016 a zúčastní se jej 12 nejlepších světových týmů základě kontinentálních šampionátů, které sloužily jako kvalifikační pro tuto světovou událost. Týmy byly rozlosovány do dvou šestičlenných skupin a českou reprezentaci tak čekají ve skupině B souboje s Jihoafrickou republikou, Nizozemskem, Maďarskem, Tureckem a Čínou. Ve skupině A se pak utkají reprezentační družstva Taiwanu, Anglie, Německa, Dominikánské republiky, Polska a Hong Kongu.

Zápasy českého reprezentačního družstva jsou na programu každý den od 18,30 (zápasový program je denně od 11.00 do 21.00), ve čtvrtek 14.7. se odehrají semifinálová střetnutí a v sobotu 16.7. jsou pak na programu finálová utkání (od 16.00 zápas o bronz a od 18.00 pak finálový zápas o titul Mistra světa).

Více na ...www.korfbal.cz

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.