> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství světa 2016 v KORFBALU

vloženo: 18.06.2016           komentářů: 1Mistrovství světa 2016 hráčů do 23 let v korfbalu bude v Olomouci

Mezinárodní korfbalová federace IKF (International Korfball Federation) udělila pořadatelství nejvýznamnější letošní korfbalové světové akce Českému korfbalovému svazu, který vybral z možných pořadatelských měst hanáckou metropoli Olomouc.

Olomouc se osvědčil již v roce 2014, kdy se zde konalo Mistrovství Evropy 2014 v korfbalu a účastníci i zástupci IKF byli z této akce, z jejího hladkého průběhu i z krás města Olomouce, nadšeni. I proto zvolilo vedení Českého korfbalového svazu stejné místo i pro akci té nejvyšší úrovně. Český korfbalový svaz v rámci obou těchto šampionátů úzce spolupracoval jak s vedením města Olomouc, s Olomouckým krajem a v neposlední řadě rovněž s Universitou Palackého, v jejíž sportovní hale se odehrávají všechny zápasy.

Mistrovství světa v korfbalu 2016 hráčů do 23 let se uskuteční ve dnech 9.-16.července 2016 a zúčastní se jej 12 nejlepších světových týmů základě kontinentálních šampionátů, které sloužily jako kvalifikační pro tuto světovou událost. Týmy byly rozlosovány do dvou šestičlenných skupin a českou reprezentaci tak čekají ve skupině B souboje s Jihoafrickou republikou, Nizozemskem, Maďarskem, Tureckem a Čínou. Ve skupině A se pak utkají reprezentační družstva Taiwanu, Anglie, Německa, Dominikánské republiky, Polska a Hong Kongu.

Zápasy českého reprezentačního družstva jsou na programu každý den od 18,30 (zápasový program je denně od 11.00 do 21.00), ve čtvrtek 14.7. se odehrají semifinálová střetnutí a v sobotu 16.7. jsou pak na programu finálová utkání (od 16.00 zápas o bronz a od 18.00 pak finálový zápas o titul Mistra světa).

Více na ...www.korfbal.cz

autor: Ing. L.Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.