> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V prvním domácím utkání derby !

vloženo: 20.06.2016           komentářů: 0

V prvním domácím utkání přivítáme Sigmu!
Tak takový vstup do druhé nejvyšší fotbalové soutěže je pro naše fanoušky z říše snů. V sobotu 13. srpna totiž na stadion Za Místním nádražím zavítá regionální rival - olomoucká Sigma!

Dopolední losovací aktiv v Praze rozhodl o složení dvojic pro všech třicet kol následujícího ročníku Fotbalové národní ligy, která bude po roční přestávce opět čítat šestnáct účastníků. Prvním hracím dnem je sobota 6. srpna.

V tomto úvodním kole nám přisoudil los nedávného třetiligového souputníka Vítkovice. „Je ovšem otázka, jestli tento zápas nebude odložen, protože Vítkovice budou rekonstruovat hrací plochu. V případě, že se zápas uskuteční, jde samozřejmě na úvod o hratelného soupeře, kterého dobře známe z právě uplynulého ročníku MSFL,“ glosoval prvního vylosovaného soupeře trenér týmu František Jura.

Druhé kolo ovšem přinese opravdovou lahůdku. V prvním domácím utkání dojde na hanácké derby se Sigmou! „Asi si nemůžeme přát příznivější los. Snad bude krásné počasí, tribuny budou plné, na tento zápas plánujeme oficiální rozlučku s Lukášem Zelenkou. Atmosféru si v Prostějově chceme všichni užít a tři body by byly třešničkou na dortu,“ přemítal nad takovou shodou náhod Jura.

„Na takové derby věříme v maximální podporu našich fanoušků,“ vzkazuje už dopředu kapitán týmu Karel Kroupa. „V tomto utkání nemáme co ztratit, nastoupíme do něj s čistou hlavou a to by měla být naše výhoda,“ dodal nejlepší střelec MSFL.

Utkání bude samozřejmě klást velké nároky na organizační zabezpečení. „Doufáme, že dostavba areálu bude včas dokončena a veškeré přípravy určitě nebudeme nechávat na poslední chvíli. Máme-li si tohoto sportovního svátku užít, musíme být řádně připraveni,“ dodal vedoucí týmu Martin Musil.

Další ostře sledovaný duel s Baníkem Ostrava se v Prostějově odehraje až na jaře. V sedmém kole 17. září totiž jedeme na Baník, domácí utkání vypukne na apríla, tedy 1. dubna v rámci 21. kola.

Níže přinášíme kompletní los našeho týmu:

6.8. Vítkovice - 1.SK Prostějov
13.8. 1.SK Prostějov – Sigma Olomouc
20.8. Sokolov – 1.SK Prostějov
27.8. 1.SK Prostějov – Varnsdorf
3.9. Frýdek-Místek – 1.SK Prostějov
10.9. 1.SK Prostějov – Znojmo
17.9. Baník Ostrava – 1.SK Prostějov
24.9. 1.SK Prostějov – Vlašim
1.10. Opava – 1.SK Prostějov
8.10. 1.SK Prostějov – Ústí nad Labem
15.10. 1.SK Prostějov – Pardubice
22.10. České Budějovice – 1.SK Prostějov
29.10. 1.SK Prostějov – Táborsko
5.11. Žižkov – 1.SK Prostějov
12.11. 1.SK Prostějov – Třinec
19.11. Sigma Olomouc – 1.SK Prostějov
4.3. 1.SK Prostějov – Sokolov
11.3. Varnsdorf – 1.SK Prostějov
18.3. 1.SK Prostějov – Frýdek-Místek
25.3. Znojmo - 1.SK Prostějov
1.4. 1.SK Prostějov – Baník Ostrava
8.4. Vlašim - 1.SK Prostějov
15.4. 1.SK Prostějov – Opava
22.4. Ústí nad Labem - 1.SK Prostějov
29.4. Pardubice - 1.SK Prostějov
6.5. 1.SK Prostějov – České Budějovice
10.5. Táborsko - 1.SK Prostějov
13.5. 1.SK Prostějov – Žižkov
20.5. Třinec - 1.SK Prostějov
27.5. 1.SK Prostějov – Vítkovice

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.