Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3

vloženo: 15.07.2016           komentářů: 0

V gólově pestrém utkání, které se hrálo na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí v rámci soustředění, se podařilo zvrátit nepříznivý stav díky dvěma penaltovým trefám Kroupy a dvěma gólům Píchala, který měl dokonce zaděláno na hattrick.

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3 (1:3)
Branky: 20., 49. Kroupa (oba pen.), 78., 80 Píchal - 17. Voráček, 28., 43. Němec.
ŽK: Machynek

Sestava 1.SK Prostějov: Neoral (46. Kofroň) - Machynek (46. Rus), Sus, Schuster, Pančochář - Hirsch, Fládr (77. Makowski), Zapletal (46. Píchal), Langer (46. Machálek) - Šteigl, Kroupa (55. Přikryl). Trenér: František Jura

Náš tým, vedený v zápise jako domácí, začal aktivně a vypracoval si dvojici rohových kopů. Písek se dostal k prvnímu ohrožení soupeřovy branky až po pěti minutách. Byli to ovšem právě hráči v žlutomodrém, kteří využili chyby při rozehrávce, a Voráček dopravil míč do prázdné branky.

Srovnání skóre přišlo obratem. Šteigl se vypravil na svůj obvyklý výlet po levé straně, v šestnáctce byl faulován a Kroupa z penalty vyrovnal, přestože písecký gólman trefil stranu. Vyrovnaný stav vydržel pouhých osm minut, když Písek rozehrával nepřímý kop, zvolil překvapivou variantu a po centru zleva skóroval Němec. Naši se ovšem mezitím mohli dostat do vedení, když Šteigl zleva nastřelil vzdálenější tyčku a odražený míč nevrátil Machynek dostatečně razantně do branky.

Před přestávkou přišla třetí pohroma do Neoralovy sítě, když obrana nezastavila písecký průnik po levé straně a z centru profitoval opět Němec. Kontaktní branka přišla chvíli po změně stran, kdy Šteigla v útoku nahradil Píchal. Sudí odpískal už druhou penaltu českému týmu, tentokrát za ruku v pokutovém území. Kroupa tentokrát poslal brankáře na druhou stranu.

Mladíci si v ofenzivní činnosti vedli velmi dobře a soupeř se v druhém poločase prakticky k ničemu nedostal. Dvě další tutové šance spálil Machynek, před gólmana se propracoval i Přikryl, ovšem bez finálního efektu. A tak se v roli kanonýra předvedl Píchal. Během dvou minut otočil skóre z 2:3 na 4:3 a vzápětí mohl výsledek ještě pečetit a zároveň uzavřít bleskový hattrick, břevno ovšem bylo proti.

Hlasy po utkání

František Jura ocenil přístup mladého týmu. „Opět jsme odehráli lepší druhý poločas, i když jsme tentokrát hráli aktivně od samého začátku. Jestliže jsme v prvním přípravném utkání s Vyškovem vzadu vážněji nechybovali, tentokrát se nám to třikrát podařilo a soupeř toho beze zbytku využil. Ve druhém poločase jsme jej však už k ničemu nepustili. Otočili jsme nepříznivý vývoj zápasu, čehož si velmi cením. Vyzkoušeli jsme si další varianty, hlavně jsme ovšem viděli, na čem v pokračující přípravě dále zapracovat.“

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.