> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3

vloženo: 15.07.2016           komentářů: 0


V gólově pestrém utkání, které se hrálo na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí v rámci soustředění, se podařilo zvrátit nepříznivý stav díky dvěma penaltovým trefám Kroupy a dvěma gólům Píchala, který měl dokonce zaděláno na hattrick.

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3 (1:3)
Branky: 20., 49. Kroupa (oba pen.), 78., 80 Píchal - 17. Voráček, 28., 43. Němec.
ŽK: Machynek

Sestava 1.SK Prostějov: Neoral (46. Kofroň) - Machynek (46. Rus), Sus, Schuster, Pančochář - Hirsch, Fládr (77. Makowski), Zapletal (46. Píchal), Langer (46. Machálek) - Šteigl, Kroupa (55. Přikryl). Trenér: František Jura

Náš tým, vedený v zápise jako domácí, začal aktivně a vypracoval si dvojici rohových kopů. Písek se dostal k prvnímu ohrožení soupeřovy branky až po pěti minutách. Byli to ovšem právě hráči v žlutomodrém, kteří využili chyby při rozehrávce, a Voráček dopravil míč do prázdné branky.

Srovnání skóre přišlo obratem. Šteigl se vypravil na svůj obvyklý výlet po levé straně, v šestnáctce byl faulován a Kroupa z penalty vyrovnal, přestože písecký gólman trefil stranu. Vyrovnaný stav vydržel pouhých osm minut, když Písek rozehrával nepřímý kop, zvolil překvapivou variantu a po centru zleva skóroval Němec. Naši se ovšem mezitím mohli dostat do vedení, když Šteigl zleva nastřelil vzdálenější tyčku a odražený míč nevrátil Machynek dostatečně razantně do branky.

Před přestávkou přišla třetí pohroma do Neoralovy sítě, když obrana nezastavila písecký průnik po levé straně a z centru profitoval opět Němec. Kontaktní branka přišla chvíli po změně stran, kdy Šteigla v útoku nahradil Píchal. Sudí odpískal už druhou penaltu českému týmu, tentokrát za ruku v pokutovém území. Kroupa tentokrát poslal brankáře na druhou stranu.

Mladíci si v ofenzivní činnosti vedli velmi dobře a soupeř se v druhém poločase prakticky k ničemu nedostal. Dvě další tutové šance spálil Machynek, před gólmana se propracoval i Přikryl, ovšem bez finálního efektu. A tak se v roli kanonýra předvedl Píchal. Během dvou minut otočil skóre z 2:3 na 4:3 a vzápětí mohl výsledek ještě pečetit a zároveň uzavřít bleskový hattrick, břevno ovšem bylo proti.

Hlasy po utkání

František Jura ocenil přístup mladého týmu. „Opět jsme odehráli lepší druhý poločas, i když jsme tentokrát hráli aktivně od samého začátku. Jestliže jsme v prvním přípravném utkání s Vyškovem vzadu vážněji nechybovali, tentokrát se nám to třikrát podařilo a soupeř toho beze zbytku využil. Ve druhém poločase jsme jej však už k ničemu nepustili. Otočili jsme nepříznivý vývoj zápasu, čehož si velmi cením. Vyzkoušeli jsme si další varianty, hlavně jsme ovšem viděli, na čem v pokračující přípravě dále zapracovat.“

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.