> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3

vloženo: 15.07.2016           komentářů: 0


V gólově pestrém utkání, které se hrálo na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí v rámci soustředění, se podařilo zvrátit nepříznivý stav díky dvěma penaltovým trefám Kroupy a dvěma gólům Píchala, který měl dokonce zaděláno na hattrick.

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3 (1:3)
Branky: 20., 49. Kroupa (oba pen.), 78., 80 Píchal - 17. Voráček, 28., 43. Němec.
ŽK: Machynek

Sestava 1.SK Prostějov: Neoral (46. Kofroň) - Machynek (46. Rus), Sus, Schuster, Pančochář - Hirsch, Fládr (77. Makowski), Zapletal (46. Píchal), Langer (46. Machálek) - Šteigl, Kroupa (55. Přikryl). Trenér: František Jura

Náš tým, vedený v zápise jako domácí, začal aktivně a vypracoval si dvojici rohových kopů. Písek se dostal k prvnímu ohrožení soupeřovy branky až po pěti minutách. Byli to ovšem právě hráči v žlutomodrém, kteří využili chyby při rozehrávce, a Voráček dopravil míč do prázdné branky.

Srovnání skóre přišlo obratem. Šteigl se vypravil na svůj obvyklý výlet po levé straně, v šestnáctce byl faulován a Kroupa z penalty vyrovnal, přestože písecký gólman trefil stranu. Vyrovnaný stav vydržel pouhých osm minut, když Písek rozehrával nepřímý kop, zvolil překvapivou variantu a po centru zleva skóroval Němec. Naši se ovšem mezitím mohli dostat do vedení, když Šteigl zleva nastřelil vzdálenější tyčku a odražený míč nevrátil Machynek dostatečně razantně do branky.

Před přestávkou přišla třetí pohroma do Neoralovy sítě, když obrana nezastavila písecký průnik po levé straně a z centru profitoval opět Němec. Kontaktní branka přišla chvíli po změně stran, kdy Šteigla v útoku nahradil Píchal. Sudí odpískal už druhou penaltu českému týmu, tentokrát za ruku v pokutovém území. Kroupa tentokrát poslal brankáře na druhou stranu.

Mladíci si v ofenzivní činnosti vedli velmi dobře a soupeř se v druhém poločase prakticky k ničemu nedostal. Dvě další tutové šance spálil Machynek, před gólmana se propracoval i Přikryl, ovšem bez finálního efektu. A tak se v roli kanonýra předvedl Píchal. Během dvou minut otočil skóre z 2:3 na 4:3 a vzápětí mohl výsledek ještě pečetit a zároveň uzavřít bleskový hattrick, břevno ovšem bylo proti.

Hlasy po utkání

František Jura ocenil přístup mladého týmu. „Opět jsme odehráli lepší druhý poločas, i když jsme tentokrát hráli aktivně od samého začátku. Jestliže jsme v prvním přípravném utkání s Vyškovem vzadu vážněji nechybovali, tentokrát se nám to třikrát podařilo a soupeř toho beze zbytku využil. Ve druhém poločase jsme jej však už k ničemu nepustili. Otočili jsme nepříznivý vývoj zápasu, čehož si velmi cením. Vyzkoušeli jsme si další varianty, hlavně jsme ovšem viděli, na čem v pokračující přípravě dále zapracovat.“

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.