> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3

vloženo: 15.07.2016           komentářů: 0


V gólově pestrém utkání, které se hrálo na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí v rámci soustředění, se podařilo zvrátit nepříznivý stav díky dvěma penaltovým trefám Kroupy a dvěma gólům Píchala, který měl dokonce zaděláno na hattrick.

1.SK Prostějov - FC Písek 4:3 (1:3)
Branky: 20., 49. Kroupa (oba pen.), 78., 80 Píchal - 17. Voráček, 28., 43. Němec.
ŽK: Machynek

Sestava 1.SK Prostějov: Neoral (46. Kofroň) - Machynek (46. Rus), Sus, Schuster, Pančochář - Hirsch, Fládr (77. Makowski), Zapletal (46. Píchal), Langer (46. Machálek) - Šteigl, Kroupa (55. Přikryl). Trenér: František Jura

Náš tým, vedený v zápise jako domácí, začal aktivně a vypracoval si dvojici rohových kopů. Písek se dostal k prvnímu ohrožení soupeřovy branky až po pěti minutách. Byli to ovšem právě hráči v žlutomodrém, kteří využili chyby při rozehrávce, a Voráček dopravil míč do prázdné branky.

Srovnání skóre přišlo obratem. Šteigl se vypravil na svůj obvyklý výlet po levé straně, v šestnáctce byl faulován a Kroupa z penalty vyrovnal, přestože písecký gólman trefil stranu. Vyrovnaný stav vydržel pouhých osm minut, když Písek rozehrával nepřímý kop, zvolil překvapivou variantu a po centru zleva skóroval Němec. Naši se ovšem mezitím mohli dostat do vedení, když Šteigl zleva nastřelil vzdálenější tyčku a odražený míč nevrátil Machynek dostatečně razantně do branky.

Před přestávkou přišla třetí pohroma do Neoralovy sítě, když obrana nezastavila písecký průnik po levé straně a z centru profitoval opět Němec. Kontaktní branka přišla chvíli po změně stran, kdy Šteigla v útoku nahradil Píchal. Sudí odpískal už druhou penaltu českému týmu, tentokrát za ruku v pokutovém území. Kroupa tentokrát poslal brankáře na druhou stranu.

Mladíci si v ofenzivní činnosti vedli velmi dobře a soupeř se v druhém poločase prakticky k ničemu nedostal. Dvě další tutové šance spálil Machynek, před gólmana se propracoval i Přikryl, ovšem bez finálního efektu. A tak se v roli kanonýra předvedl Píchal. Během dvou minut otočil skóre z 2:3 na 4:3 a vzápětí mohl výsledek ještě pečetit a zároveň uzavřít bleskový hattrick, břevno ovšem bylo proti.

Hlasy po utkání

František Jura ocenil přístup mladého týmu. „Opět jsme odehráli lepší druhý poločas, i když jsme tentokrát hráli aktivně od samého začátku. Jestliže jsme v prvním přípravném utkání s Vyškovem vzadu vážněji nechybovali, tentokrát se nám to třikrát podařilo a soupeř toho beze zbytku využil. Ve druhém poločase jsme jej však už k ničemu nepustili. Otočili jsme nepříznivý vývoj zápasu, čehož si velmi cením. Vyzkoušeli jsme si další varianty, hlavně jsme ovšem viděli, na čem v pokračující přípravě dále zapracovat.“

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.