> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Divadlo obnoví prodej předplatného

vloženo: 18.07.2016           komentářů: 0

Divadlo obnoví prodej předplatného na příští sezónu
Národní dům

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, pro děti a rodiče a scénické čtení obnoví Městské divadlo v pondělí 8. srpna 2016.

Před prázdninovou přestávkou si svá místa v sále zajistilo 1519 stálých diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí již jen 313 lidí.

„Rezervace pro současné abonenty skončila v červenci, od 8. srpna budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ sdělila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. Sezóna 2016 ‒ 2017, podle jejích slov, opět nabídne setkání s mnoha hereckými hvězdami a divadelními soubory. Z pražských scén se diváci mohou těšit na Divadlo v Dlouhé, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Kalich, Studio Ypsilon, Divadlo Ungelt, Divadlo v Řeznické a další.

„Do nabídky zařazujeme pravidelně také nejlepší oblastní divadla,“ prohlásila Maršálková a dodala, že ve výčtu nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, Městská divadla v Kladně a Mladé Boleslavi, Východočeské divadlo Pardubice či Klicperovo divadlo Hradec Králové. V příští sezóně zazní z prostějovského jeviště prostřednictvím Štúdia L+S Bratislava také půvabná slovenština. Z hereckých hvězd, na které se mohou diváci těšit, uvedla ředitelka jen některé: Iva Janžurová, Richard Krajčo, Kamila Magálová, Bohumil Klepl, Václav Postránecký, Svatopluk Skopal, Naďa Konvalinková, Václav Vydra, Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Miroslav Vladyka a další. Atraktivní je také nabídka sedmi koncertů, na nichž se představí významní sólisté i hudební seskupení. Předplatné Čtyřlístek, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu, nabídne čtyři víkendová představení.

„Ve Čtyřlístku nám odrůstají první diváci, takže se uvolňují i hezká místa v předních řadách,“ upozornila ředitelka divadla s tím, že děti a jejich rodiče se mohou těšit na divadelní ztvárnění Krkonošských pohádek, muzikál Ferda Mravenec, zábavný pořad s Michalem Nesvadbou a světově proslulé Černé divadlo. Pokračuje také úspěšné abonmá pro příznivce scénického čtení LiStOVáNí, které v sedmi pořadech zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců. Pořady Lukáše Hejlíka se konají v komorním prostoru na jevišti za oponou. Programová brožura na sezónu 2016 ‒ 2017 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku Aplaus, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS. Z akcí, které se konají mimo předplatné, upozorňuje brožura na říjnový koncert Michala Horáčka a jeho hostů, prosincový koncert 4TETu Jiřího Korna nebo novinku sezóny Troják, což je balíček tří představení jednoho herce. V sobotu 19. listopadu se prostějovské divadlo již podruhé připojí k mezinárodnímu projektu Noc divadel.

„O Divadelní noci se divadlo otevře pro všechny, kteří jsou zvědaví na další tajemná zákoutí historické budovy,“ nastínila ředitelka Jana Maršálková. První akcí nové sezóny však bude tradiční hodový program, který je připravený na neděli 11. září. Nebude chybět pohádka pro nejmenší, koncert pěveckých sborů, módní přehlídka, divadlo opět provoní vazby z květin odcházejícího léta.

Zdroj a bližší informace: Městské divadlo Prostejov

autor: Městské divadlo Prostejov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.