> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Divadlo obnoví prodej předplatného

vloženo: 18.07.2016           komentářů: 0

Divadlo obnoví prodej předplatného na příští sezónu
Národní dům

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, pro děti a rodiče a scénické čtení obnoví Městské divadlo v pondělí 8. srpna 2016.

Před prázdninovou přestávkou si svá místa v sále zajistilo 1519 stálých diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí již jen 313 lidí.

„Rezervace pro současné abonenty skončila v červenci, od 8. srpna budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ sdělila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. Sezóna 2016 ‒ 2017, podle jejích slov, opět nabídne setkání s mnoha hereckými hvězdami a divadelními soubory. Z pražských scén se diváci mohou těšit na Divadlo v Dlouhé, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Kalich, Studio Ypsilon, Divadlo Ungelt, Divadlo v Řeznické a další.

„Do nabídky zařazujeme pravidelně také nejlepší oblastní divadla,“ prohlásila Maršálková a dodala, že ve výčtu nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, Městská divadla v Kladně a Mladé Boleslavi, Východočeské divadlo Pardubice či Klicperovo divadlo Hradec Králové. V příští sezóně zazní z prostějovského jeviště prostřednictvím Štúdia L+S Bratislava také půvabná slovenština. Z hereckých hvězd, na které se mohou diváci těšit, uvedla ředitelka jen některé: Iva Janžurová, Richard Krajčo, Kamila Magálová, Bohumil Klepl, Václav Postránecký, Svatopluk Skopal, Naďa Konvalinková, Václav Vydra, Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Miroslav Vladyka a další. Atraktivní je také nabídka sedmi koncertů, na nichž se představí významní sólisté i hudební seskupení. Předplatné Čtyřlístek, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu, nabídne čtyři víkendová představení.

„Ve Čtyřlístku nám odrůstají první diváci, takže se uvolňují i hezká místa v předních řadách,“ upozornila ředitelka divadla s tím, že děti a jejich rodiče se mohou těšit na divadelní ztvárnění Krkonošských pohádek, muzikál Ferda Mravenec, zábavný pořad s Michalem Nesvadbou a světově proslulé Černé divadlo. Pokračuje také úspěšné abonmá pro příznivce scénického čtení LiStOVáNí, které v sedmi pořadech zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců. Pořady Lukáše Hejlíka se konají v komorním prostoru na jevišti za oponou. Programová brožura na sezónu 2016 ‒ 2017 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku Aplaus, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS. Z akcí, které se konají mimo předplatné, upozorňuje brožura na říjnový koncert Michala Horáčka a jeho hostů, prosincový koncert 4TETu Jiřího Korna nebo novinku sezóny Troják, což je balíček tří představení jednoho herce. V sobotu 19. listopadu se prostějovské divadlo již podruhé připojí k mezinárodnímu projektu Noc divadel.

„O Divadelní noci se divadlo otevře pro všechny, kteří jsou zvědaví na další tajemná zákoutí historické budovy,“ nastínila ředitelka Jana Maršálková. První akcí nové sezóny však bude tradiční hodový program, který je připravený na neděli 11. září. Nebude chybět pohádka pro nejmenší, koncert pěveckých sborů, módní přehlídka, divadlo opět provoní vazby z květin odcházejícího léta.

Zdroj a bližší informace: Městské divadlo Prostejov

autor: Městské divadlo Prostejov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.