> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Divadlo obnoví prodej předplatného

vloženo: 18.07.2016           komentářů: 0

Divadlo obnoví prodej předplatného na příští sezónu
Národní dům

Prodej předplatného pro čtyři divadelní skupiny, koncertní abonmá, pro děti a rodiče a scénické čtení obnoví Městské divadlo v pondělí 8. srpna 2016.

Před prázdninovou přestávkou si svá místa v sále zajistilo 1519 stálých diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí již jen 313 lidí.

„Rezervace pro současné abonenty skončila v červenci, od 8. srpna budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ sdělila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. Sezóna 2016 ‒ 2017, podle jejích slov, opět nabídne setkání s mnoha hereckými hvězdami a divadelními soubory. Z pražských scén se diváci mohou těšit na Divadlo v Dlouhé, Divadlo Na Jezerce, Divadlo Kalich, Studio Ypsilon, Divadlo Ungelt, Divadlo v Řeznické a další.

„Do nabídky zařazujeme pravidelně také nejlepší oblastní divadla,“ prohlásila Maršálková a dodala, že ve výčtu nebude chybět Moravské divadlo Olomouc, Slezské divadlo Opava, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram, Městská divadla v Kladně a Mladé Boleslavi, Východočeské divadlo Pardubice či Klicperovo divadlo Hradec Králové. V příští sezóně zazní z prostějovského jeviště prostřednictvím Štúdia L+S Bratislava také půvabná slovenština. Z hereckých hvězd, na které se mohou diváci těšit, uvedla ředitelka jen některé: Iva Janžurová, Richard Krajčo, Kamila Magálová, Bohumil Klepl, Václav Postránecký, Svatopluk Skopal, Naďa Konvalinková, Václav Vydra, Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Miroslav Vladyka a další. Atraktivní je také nabídka sedmi koncertů, na nichž se představí významní sólisté i hudební seskupení. Předplatné Čtyřlístek, které je určeno nejmenším divákům a jejich doprovodu, nabídne čtyři víkendová představení.

„Ve Čtyřlístku nám odrůstají první diváci, takže se uvolňují i hezká místa v předních řadách,“ upozornila ředitelka divadla s tím, že děti a jejich rodiče se mohou těšit na divadelní ztvárnění Krkonošských pohádek, muzikál Ferda Mravenec, zábavný pořad s Michalem Nesvadbou a světově proslulé Černé divadlo. Pokračuje také úspěšné abonmá pro příznivce scénického čtení LiStOVáNí, které v sedmi pořadech zprostředkuje sedm bestsellerů našich i světových literárních tvůrců. Pořady Lukáše Hejlíka se konají v komorním prostoru na jevišti za oponou. Programová brožura na sezónu 2016 ‒ 2017 tradičně zmiňuje také podzimní divadelní přehlídku Aplaus, kterou prostějovské divadlo pořádá ve spolupráci s marketingovou společností TK PLUS. Z akcí, které se konají mimo předplatné, upozorňuje brožura na říjnový koncert Michala Horáčka a jeho hostů, prosincový koncert 4TETu Jiřího Korna nebo novinku sezóny Troják, což je balíček tří představení jednoho herce. V sobotu 19. listopadu se prostějovské divadlo již podruhé připojí k mezinárodnímu projektu Noc divadel.

„O Divadelní noci se divadlo otevře pro všechny, kteří jsou zvědaví na další tajemná zákoutí historické budovy,“ nastínila ředitelka Jana Maršálková. První akcí nové sezóny však bude tradiční hodový program, který je připravený na neděli 11. září. Nebude chybět pohádka pro nejmenší, koncert pěveckých sborů, módní přehlídka, divadlo opět provoní vazby z květin odcházejícího léta.

Zdroj a bližší informace: Městské divadlo Prostejov

autor: Městské divadlo Prostejov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.