> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dílo S.Prchlíkové

vloženo: 20.07.2016           komentářů: 0

Naivní umění Sylvy Prchlíkové k vidění již od zítřka


V letních měsících představí Muzeum a galerie v Prostějově, tvorbu malířky, sochařky, keramičky a ilustrátorky dětských knih Sylvy Prchlíkové.


Původní profesí učitelka a později ředitelka mateřské školy, se o malování zajímala už ve školním věku. V osmdesátých letech pro sebe objevila naivní umění – nejdříve začala s miniaturami a později malovala obrazy větších rozměrů s tematikou, kterou má ráda.

„Právě tyto obrázky s městečky a jejich náměstíčky, s krajinkami, ale také s lidičkami, plné poezie, něžnosti, lehkého žertu i erotiky, při kterých autorka nachází inspiraci všude kolem, jsou mezi milovníky umění nejpopulárnější a díla Sylvy Prchlíkové visí v soukromých sbírkách v Německu, Dánsku, Francii, Kanadě, USA, Japonsku a JAR,“ uvádí nabídka Muzeum a galerie v Prostějově. Kromě malby se autorka věnuje i sochařství, naučila se pracovat s řetězovou pilou a dlátem a vzniky tak i velké dvoumetrové dřevěné sochy. Stranou zájmu nezůstává ani ilustrační a scénografická tvorba paní Sylvy Prchlíkové. V kolekci, kterou si budou moci návštěvníci prohlédnout, budou zastoupena i abstraktní díla malířky, kterým se věnuje od roku 2007 a keramika.

Výstava, kterou lidé najdou v hlavní budově muzea na náměstí T.G. Masaryka, zahajuje zítra 21. 7. a potrvá do 2. 10. 2016.

Foto: Muzeum a galerie v Prostějově

autor: Muzeum a galerie v Prostějově

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.