> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Magistrát projednal žádost

vloženo: 26.07.2016           komentářů: 1

Magistrát projednal žádost o umístění edukativních tabulek na bývalém židovském hřbitově


Odbor správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova posoudil žádost společnosti Donath Business & Media s.r.o., Praha, o přivolení k rozmístění šesti typů informačních a edukativních tabulek na pozemku města v ul. Studentská, v místě bývalého židovského hřbitova.Z hlediska zabezpečení běžné údržby pozemku vytvářejí tyto tabulky překážku v sečení travnatých ploch a výhledově podzimnímu sběru listí. Tabulky jsou svým provedením také možným rizikem úrazu, jelikož plastový rámeček má ostré hrany a stojina je kovová. Toto riziko vzroste zvláště po zahájení školního roku v blízké škole (záležitost byla konzultována s ředitelem přilehlé školy). Z těchto důvodů považuje Magistrát města Prostějova umístění tabulek až do 27.11.2016 za zcela nevhodné a nebezpečné. Popadané tabulky ležící na zemi již nyní narušují vzhled a pietu celého místa.

Jak již magistrát informoval žadatele v minulém týdnu, z důvodu bezpečnosti a vzhledu místa byly popadané tabulky ležící na zemi odvezeny a uloženy do skladu v budově radnice. Tyto informační tabulky jsou připraveny k odevzdání zpět žadateli na Odboru správy a údržby majetku města, nám. T. G. Masaryka 130/14, budova C.

Po vyhodnocení všech uvedených okolností sdělil Odbor správy a údržby majetku města Prostějova žadateli, že nesouhlasí s umístěním informačních a edukativních tabulek na výše uvedeném pozemku a současně ho vyzval k jejich odstranění v termínu do 01. 08. 2016.

Tato skutečnost nemění nic na tom, že město Prostějov i nadále jedná s Federací židovských obcí České republiky (jednání proběhlo také dnes v odpoledních hodinách - 25. 7. 2016) o možné úpravě prostoru tak, aby byl význam tohoto místa z hlediska jeho historie ještě patrnější a současně nebyla narušena funkcionalita lokality.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.