> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Magistrát projednal žádost

vloženo: 26.07.2016           komentářů: 1

Magistrát projednal žádost o umístění edukativních tabulek na bývalém židovském hřbitově


Odbor správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova posoudil žádost společnosti Donath Business & Media s.r.o., Praha, o přivolení k rozmístění šesti typů informačních a edukativních tabulek na pozemku města v ul. Studentská, v místě bývalého židovského hřbitova.Z hlediska zabezpečení běžné údržby pozemku vytvářejí tyto tabulky překážku v sečení travnatých ploch a výhledově podzimnímu sběru listí. Tabulky jsou svým provedením také možným rizikem úrazu, jelikož plastový rámeček má ostré hrany a stojina je kovová. Toto riziko vzroste zvláště po zahájení školního roku v blízké škole (záležitost byla konzultována s ředitelem přilehlé školy). Z těchto důvodů považuje Magistrát města Prostějova umístění tabulek až do 27.11.2016 za zcela nevhodné a nebezpečné. Popadané tabulky ležící na zemi již nyní narušují vzhled a pietu celého místa.

Jak již magistrát informoval žadatele v minulém týdnu, z důvodu bezpečnosti a vzhledu místa byly popadané tabulky ležící na zemi odvezeny a uloženy do skladu v budově radnice. Tyto informační tabulky jsou připraveny k odevzdání zpět žadateli na Odboru správy a údržby majetku města, nám. T. G. Masaryka 130/14, budova C.

Po vyhodnocení všech uvedených okolností sdělil Odbor správy a údržby majetku města Prostějova žadateli, že nesouhlasí s umístěním informačních a edukativních tabulek na výše uvedeném pozemku a současně ho vyzval k jejich odstranění v termínu do 01. 08. 2016.

Tato skutečnost nemění nic na tom, že město Prostějov i nadále jedná s Federací židovských obcí České republiky (jednání proběhlo také dnes v odpoledních hodinách - 25. 7. 2016) o možné úpravě prostoru tak, aby byl význam tohoto místa z hlediska jeho historie ještě patrnější a současně nebyla narušena funkcionalita lokality.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.