> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Magistrát projednal žádost

vloženo: 26.07.2016           komentářů: 1

Magistrát projednal žádost o umístění edukativních tabulek na bývalém židovském hřbitově


Odbor správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova posoudil žádost společnosti Donath Business & Media s.r.o., Praha, o přivolení k rozmístění šesti typů informačních a edukativních tabulek na pozemku města v ul. Studentská, v místě bývalého židovského hřbitova.Z hlediska zabezpečení běžné údržby pozemku vytvářejí tyto tabulky překážku v sečení travnatých ploch a výhledově podzimnímu sběru listí. Tabulky jsou svým provedením také možným rizikem úrazu, jelikož plastový rámeček má ostré hrany a stojina je kovová. Toto riziko vzroste zvláště po zahájení školního roku v blízké škole (záležitost byla konzultována s ředitelem přilehlé školy). Z těchto důvodů považuje Magistrát města Prostějova umístění tabulek až do 27.11.2016 za zcela nevhodné a nebezpečné. Popadané tabulky ležící na zemi již nyní narušují vzhled a pietu celého místa.

Jak již magistrát informoval žadatele v minulém týdnu, z důvodu bezpečnosti a vzhledu místa byly popadané tabulky ležící na zemi odvezeny a uloženy do skladu v budově radnice. Tyto informační tabulky jsou připraveny k odevzdání zpět žadateli na Odboru správy a údržby majetku města, nám. T. G. Masaryka 130/14, budova C.

Po vyhodnocení všech uvedených okolností sdělil Odbor správy a údržby majetku města Prostějova žadateli, že nesouhlasí s umístěním informačních a edukativních tabulek na výše uvedeném pozemku a současně ho vyzval k jejich odstranění v termínu do 01. 08. 2016.

Tato skutečnost nemění nic na tom, že město Prostějov i nadále jedná s Federací židovských obcí České republiky (jednání proběhlo také dnes v odpoledních hodinách - 25. 7. 2016) o možné úpravě prostoru tak, aby byl význam tohoto místa z hlediska jeho historie ještě patrnější a současně nebyla narušena funkcionalita lokality.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.