> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První přátelské utkání LHK

vloženo: 29.07.2016           komentářů: 1


Paráda! Jestřábi v desetigólové přestřelce smetli GKS Tychy

První přátelské utkání mají odehrané prostějovští Jestřábi, po vyrovnané první části přišlo skvělé prostřední dějství, v němž Hanáci nasázeli soupeři 3 góly a další tři přidali i v posledním dějství, jelikož se jejich soupeř zmohl pouze na tři trefy, Prostějovští odjíždějí z Polska s výhrou 7:3!

včera | Radim Nemela
1., čtvrtek 28.7.2016
GKS Tychy
3:7(1:1, 0:3, 2:3)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 2.Komorski (Jeziorski), 50. Galant, 56. Ciura (Biepierszcz) - 8. Šlahař, 25. Novák (Sedlák), 35. Šlahař (Kolář, Sedlák), 37. Půhoný (Vokurka), 51. Novák (Moskal, Rudovský), 59. Augustin (Kaluža, Matis), 60. Rudovský (Protivný, Novák). Využití: 0:2. V oslabení: 0:1 . Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:7.
GKS Tychy: Kosowski (Lewartowski) - Ciura, Górny, Gazda, Bryk, Pociecha, Kotlorz - Bagiński, Komorski, Vozdecký, Kalinowski, Rzeszutko, Woźnica, Majoch, Kogut, Galant, Witecki, Vítek, Biepierszcz, Kolusz, Jeizorski
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) - Sedlák, Kolář, Vokurka, Protivný, Beran, Kaluža - Moskal, Novák, Rudovský, Půhoný, Šlahař, Peštuka, Hozák, Augustin, Matis
Komentář k zápasu

Do prvního zápasu přípravy pro ročník 2016/2017 vstoupili Jestřábi aktivně a hned v úvodu si vypracoval dobrou příležitost Martin Novák, jemuž se ovšem v rozhodující moment nepovedlo procpat puk za záda brankáře domácího GKS. Uplynula minuta a neproměněná možnost Jestřáby zamrzela, jelikož se domácí Filip Komorski dostal do zakončení, na které Neužil nedosáhnul a Tychy šly do vedení. Hanáci dostali možnost vyrovnat při přiležitosti dva na jednoho, ale ani tu se jim nepovedlo zakončit ideálně. Následovala komplikace, když na trestnou lavici byli odesláni hned dva Jestřábi a Prostějovští se tak museli bránit oslabení 3 na 5. To ovšem dopadlo jak nejlépe mohlo, jelikož se puku chopil Jakub Šlahař a i v dvojnásobném oslabení dokázal srovnat na 1:1. Krátce po polovině třetiny dvakrát dobře pálil Jan Rudovský, ale ani jeden z těchto pokusů neměl gólové parametry. Na druhé straně se Neužil pouze otočil za pokusem jednoho z hráčů GKS, který orazítkoval tyč. První přesilovku si pak zkusili Jestřábi, v ní dobře pálil Protivný, ale jeho rána skončila v lapačce polského brankáře, následně mohl chybu v rozehrávce potrestat Šlahař, ale i s touto situací si strážce domácí svatyně poradil, stejně jako v samotném závěru první periody se střelou z křídla Neužil, první dvacetiminutovky tak skončila smírně 1:1.

První šanci druhé části si opět vypracovali Prostějovští, hnal se do ní aktivní Jakub Šlahař, jenž byl ve finální fázi faulován a to znamenalo přesilovku hostí, ta se poté zdvojnásobila a hned po čtrnácti vteřinách této výhody dokázal puk do sítě dostat Martin Novák a poslal tak Hanáky do vedení. Gólman domácího celku se následně musel činit proti tvrdé ráně Hozáka, ale tento pokud neznamenal další gól, Krátce po polovině utkání mohli tedy zahrozit i domácí, když byl na trestnou lavici odeslán Protivný, této možnosti ovšem nezvládlo GKS využít. A tak se role obrátila, do početní výhody se dostali hráči s Jestřábem na hrudi a všudypřítomný Jakub Šlahař zvýšil jejich náskok. Uplynuly dvě minuty a červení zvedali ruce nad hlavu znovu, Jiří Půhoný se proháčkoval do útočného pásma a jeho bekhendové zakončení doskákalo až za brankovou čáru. Poté mohli domácí ještě snížit v přesilové hře, ale i tato možnost zůstala nezužitkována.

V úvodu závěrečného dějství měli hosté možnost přesilovky, ale svoji efektivitu v této činnosti nevylepšili. Prosadili se tedy borci z Polska, když se do zakončení dostal Radoslaw Galant a snížil na 2:4. Jestřábi ovšem nezaháleli a tříbrankový náskok si vzali zpět, prosadil se Martin Novák. Hanáci mohli navýšit své vedení, první formace zamkla domácí hráče, ale ani Novák s Moskalem, ani Jiří Vokruka nedokázali přidat šestou branku. Po dalším náporu červených se povedlo GKS dostat do protiútoku, který zužitkoval Bartosz Ciura a snížil na 3:5. Když už to vypadalo, že Tychy ještě zkusí závěrečný nápor, ujel s pukem Marek Kaluža, který našel Vojtěcha AugustinaJan Rudovský, ten ještě 47 sekund před závěrečnou sirénou propálil gólmana GKS, přidal desátý gól duelu a zpečetil výhru Hanáků na konečných 7:3.

Následovala ještě závěrečná exhibice, kdy se hrálo 3 na 3 a i tu Hanáci zvládli v poměru 2:1, trefili se Jan Rudovský a Jakub Šlahař. Závěrečné nájezdy pak vyzněly 1:0 pro GKS
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Odehráli jsme kvalitní utkání s kvalitním soupeřem, do zápasu jsme vstoupili trochu nervózní, udělali jsme řadu chyb, soupeř nám odjížděl a nehráli jsme dobře ve středním pásmu. Ale myslím si, že od druhé třetiny jsme hru ovládli a byli jsme trochu lepší než soupeř.

K hráčům, co bojují o místo na soupisce, nebudeme dělat zatím žádné unáhlené závěry. Myslím si, že všichni tito hráči předvedli minimálně snahu a chuť si zabojovat o své místo a určitě šanci ještě dostanou. Nějaké hodnocení je po prvním zápasech zbytečné přechvalování nebo hanobení.

V odvetě nastoupí už i lajna Matouše Venkrbce, takže sestava bude jiná a kdo bude přesně hrát se rozhodne během příštího týdne.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.