> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3

vloženo: 31.07.2016           komentářů: 0Do české pohárové soutěže jsme letos vstoupili velice razantně. Od prvních minut jsme nikoho nenechali na pochybách, že 1. kolo je pro nás pouze nutná povinnost. Už po sedmi minutách totiž svítil na ukazateli stav 0:2.

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3 (0:3)
Branky: 3. Šteigl, 7. Langer, 36. Štrombach
Rozhodčí: Váňa - Nádvorník, Flimmel; ŽK: 42. Švancara, 45. Outrata, 63. Zdražil - 52. Sus. Diváci: 300.

Sestavy:

AFK Tišnov: V. Juříček - Bartoš, Outrata, Kuldan, Chlup - Marvan (46. Kratochvíl), Schneider, Zdražil (67. Hansl), Traore, Babička (66. T. Juříček) - Švancara. Trenér: Jiří Hajský

1.SK Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster (67. Rus), Pančochář - Štrombach, Fládr (60. Petržela), Langer, Šteigl - Nekuda, Kroupa (67. Machálek). Trenér: František Jura

Při skládání sestavy visel nad základní jedenáctkou maličký otazník. „Aleš Schuster má drobné svalové potíže, uvidíme, jak se bude cítit při rozvičce. Na tomto povrchu určitě nebudeme riskovat,“ vysvětlil František Jura, proč se tentokrát předzápasově rozcvičoval plný tucet hráčů včetně alternativy Aleše Ruse.

Nakonec tedy na tišnovský trávník nastoupila totožná sestava jako před týdnem v Nitře s tím rozdílem, že mezi tyče se postavil Kofroň. A všichni borci si vzali k srdci trenérova slova: „Chci vidět od začátku aktivitu, musí být zřejmé, že sem přijel druholigový tým.“

Tentokrát totiž s pověstným vstupem do utkání nebyl žádný problém. Už v úvodní minutě si ladil mušku Šteigl, a co netrefil hned, napravil o minutku později. Nekudova přihrávka měla oči a Šteigl z hranice velkého vápna technicky obstřelil brankáře Juříčka.

I na druhé straně dal Švancara spolu s Traorem najevo, že i s tímto zkušeným fotbalistou, kterému táhne na čtyřicítku, je stále nutné počítat. Kofroň však problémy ve svém brankovišti nepřipustil. Naopak se mohl brzy radovat z dalšího gólu – Langer si narazil s Kroupou a přesnou střelou poslal svůj celek do dvoubrankového vedení!

O chvíli později poslal opět Švancara Kofroňovi svou navštívenku, kterou náš gólman vytáhl na roh. V horkém počasí nastalo po tak hektickém úvodu logické zvolnění tempa, přičemž naši kontrolovali dění na hřišti. Domácí se možná ukolébali až příliš, protože zčista jasna koukali na Štrombacha, který se protáhl po pravé straně a křížnou střelou na zadní tyč určil ještě před změnou stran konečný výsledek zápasu.

Ještě do přestávky zaujal střelou z otočky Kroupa, mířil však přesně doprostřed branky. A Fládrova pumelice z přímého kopu málem lízala břevno tišnovské svatyně.

I v nástupu do druhé půle se naši fotbalisté snažili plnit taktické pokyny vstřelit ještě nějakou tu uklidňující branku. Šteigl ani Langer měli ovšem vychýlenou mušku. Štrombach málem potrestal zaváhání domácích při rozehrávce, z výhodné pozice ovšem také pálil těsně mimo.

Vzrušení zavládlo opět až v úplném závěru. Pět minut před koncem si po rohovém kopu odražený míč stáhl Machálek a jeho výživná střela orazítkovala břevno Juříčkovy branky. Na opačné straně utekl Švancara, nevolil laciné řešení v podobě pokusu o penaltu, ale odcentroval na volného Hansla, jehož dorážku bravurně vytáhl Kofroň.

Hlasy po utkání

František Jura zdůraznil ošidnost prvního pohárového kola a s tím, jak jsme jej zvládli, byl spokojen. „Začali jsme hrát jako v mistrovském zápase, od začátku s nasazením a vysokým napadáním soupeře. To vše jsme splnili na jedničku, v první desetiminutovce jsme vstřelili dvě branky. Šancí jsme měli víc, bohužel jsme špatně řešili finální fázi. Po dvaceti minutách jsme trochu zvolnili, i vzhledem k počasí asi nešlo udržet vysoké tempo po celý zápas. Po přestávce jsme ještě chtěli definitivně rozhodnout, měli šance, ale nevyužili je, poté jsme zápas zkušeně dohrávali. S nasazením a výkonem týmu jsem spokojen," shrnul průběh utkání.

Trenér Tišnova Jiří Hajský byl nakonec s výkonem svého týmu spokojen také. „Pro náš tým to byla především obrovská zkušenost, zahrát si s druholigovým mančaftem. Pro některé z hráčů to asi bude vrchol kariéry, už se jim to třeba nepoštěstí. Konfrontace vyzněla samozřejmě pro Prostějov, byl jasně patrný rozdíl v agresivitě a rychlosti. Naši hráči si na tento způsob hry museli trochu zvyknout, v prvním poločase se trochu rozkoukávali, byli zaskočení, ale druhý poločas vyzněl z naší strany přece jen lépe. V závěru utkání jsme měli dvě dobré šance. Kluci podali dobrý výkon, jsem s nimi spokojen,“ pochválil své svěřence.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.