> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3

vloženo: 31.07.2016           komentářů: 0Do české pohárové soutěže jsme letos vstoupili velice razantně. Od prvních minut jsme nikoho nenechali na pochybách, že 1. kolo je pro nás pouze nutná povinnost. Už po sedmi minutách totiž svítil na ukazateli stav 0:2.

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3 (0:3)
Branky: 3. Šteigl, 7. Langer, 36. Štrombach
Rozhodčí: Váňa - Nádvorník, Flimmel; ŽK: 42. Švancara, 45. Outrata, 63. Zdražil - 52. Sus. Diváci: 300.

Sestavy:

AFK Tišnov: V. Juříček - Bartoš, Outrata, Kuldan, Chlup - Marvan (46. Kratochvíl), Schneider, Zdražil (67. Hansl), Traore, Babička (66. T. Juříček) - Švancara. Trenér: Jiří Hajský

1.SK Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster (67. Rus), Pančochář - Štrombach, Fládr (60. Petržela), Langer, Šteigl - Nekuda, Kroupa (67. Machálek). Trenér: František Jura

Při skládání sestavy visel nad základní jedenáctkou maličký otazník. „Aleš Schuster má drobné svalové potíže, uvidíme, jak se bude cítit při rozvičce. Na tomto povrchu určitě nebudeme riskovat,“ vysvětlil František Jura, proč se tentokrát předzápasově rozcvičoval plný tucet hráčů včetně alternativy Aleše Ruse.

Nakonec tedy na tišnovský trávník nastoupila totožná sestava jako před týdnem v Nitře s tím rozdílem, že mezi tyče se postavil Kofroň. A všichni borci si vzali k srdci trenérova slova: „Chci vidět od začátku aktivitu, musí být zřejmé, že sem přijel druholigový tým.“

Tentokrát totiž s pověstným vstupem do utkání nebyl žádný problém. Už v úvodní minutě si ladil mušku Šteigl, a co netrefil hned, napravil o minutku později. Nekudova přihrávka měla oči a Šteigl z hranice velkého vápna technicky obstřelil brankáře Juříčka.

I na druhé straně dal Švancara spolu s Traorem najevo, že i s tímto zkušeným fotbalistou, kterému táhne na čtyřicítku, je stále nutné počítat. Kofroň však problémy ve svém brankovišti nepřipustil. Naopak se mohl brzy radovat z dalšího gólu – Langer si narazil s Kroupou a přesnou střelou poslal svůj celek do dvoubrankového vedení!

O chvíli později poslal opět Švancara Kofroňovi svou navštívenku, kterou náš gólman vytáhl na roh. V horkém počasí nastalo po tak hektickém úvodu logické zvolnění tempa, přičemž naši kontrolovali dění na hřišti. Domácí se možná ukolébali až příliš, protože zčista jasna koukali na Štrombacha, který se protáhl po pravé straně a křížnou střelou na zadní tyč určil ještě před změnou stran konečný výsledek zápasu.

Ještě do přestávky zaujal střelou z otočky Kroupa, mířil však přesně doprostřed branky. A Fládrova pumelice z přímého kopu málem lízala břevno tišnovské svatyně.

I v nástupu do druhé půle se naši fotbalisté snažili plnit taktické pokyny vstřelit ještě nějakou tu uklidňující branku. Šteigl ani Langer měli ovšem vychýlenou mušku. Štrombach málem potrestal zaváhání domácích při rozehrávce, z výhodné pozice ovšem také pálil těsně mimo.

Vzrušení zavládlo opět až v úplném závěru. Pět minut před koncem si po rohovém kopu odražený míč stáhl Machálek a jeho výživná střela orazítkovala břevno Juříčkovy branky. Na opačné straně utekl Švancara, nevolil laciné řešení v podobě pokusu o penaltu, ale odcentroval na volného Hansla, jehož dorážku bravurně vytáhl Kofroň.

Hlasy po utkání

František Jura zdůraznil ošidnost prvního pohárového kola a s tím, jak jsme jej zvládli, byl spokojen. „Začali jsme hrát jako v mistrovském zápase, od začátku s nasazením a vysokým napadáním soupeře. To vše jsme splnili na jedničku, v první desetiminutovce jsme vstřelili dvě branky. Šancí jsme měli víc, bohužel jsme špatně řešili finální fázi. Po dvaceti minutách jsme trochu zvolnili, i vzhledem k počasí asi nešlo udržet vysoké tempo po celý zápas. Po přestávce jsme ještě chtěli definitivně rozhodnout, měli šance, ale nevyužili je, poté jsme zápas zkušeně dohrávali. S nasazením a výkonem týmu jsem spokojen," shrnul průběh utkání.

Trenér Tišnova Jiří Hajský byl nakonec s výkonem svého týmu spokojen také. „Pro náš tým to byla především obrovská zkušenost, zahrát si s druholigovým mančaftem. Pro některé z hráčů to asi bude vrchol kariéry, už se jim to třeba nepoštěstí. Konfrontace vyzněla samozřejmě pro Prostějov, byl jasně patrný rozdíl v agresivitě a rychlosti. Naši hráči si na tento způsob hry museli trochu zvyknout, v prvním poločase se trochu rozkoukávali, byli zaskočení, ale druhý poločas vyzněl z naší strany přece jen lépe. V závěru utkání jsme měli dvě dobré šance. Kluci podali dobrý výkon, jsem s nimi spokojen,“ pochválil své svěřence.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.