> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3

vloženo: 31.07.2016           komentářů: 0Do české pohárové soutěže jsme letos vstoupili velice razantně. Od prvních minut jsme nikoho nenechali na pochybách, že 1. kolo je pro nás pouze nutná povinnost. Už po sedmi minutách totiž svítil na ukazateli stav 0:2.

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3 (0:3)
Branky: 3. Šteigl, 7. Langer, 36. Štrombach
Rozhodčí: Váňa - Nádvorník, Flimmel; ŽK: 42. Švancara, 45. Outrata, 63. Zdražil - 52. Sus. Diváci: 300.

Sestavy:

AFK Tišnov: V. Juříček - Bartoš, Outrata, Kuldan, Chlup - Marvan (46. Kratochvíl), Schneider, Zdražil (67. Hansl), Traore, Babička (66. T. Juříček) - Švancara. Trenér: Jiří Hajský

1.SK Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster (67. Rus), Pančochář - Štrombach, Fládr (60. Petržela), Langer, Šteigl - Nekuda, Kroupa (67. Machálek). Trenér: František Jura

Při skládání sestavy visel nad základní jedenáctkou maličký otazník. „Aleš Schuster má drobné svalové potíže, uvidíme, jak se bude cítit při rozvičce. Na tomto povrchu určitě nebudeme riskovat,“ vysvětlil František Jura, proč se tentokrát předzápasově rozcvičoval plný tucet hráčů včetně alternativy Aleše Ruse.

Nakonec tedy na tišnovský trávník nastoupila totožná sestava jako před týdnem v Nitře s tím rozdílem, že mezi tyče se postavil Kofroň. A všichni borci si vzali k srdci trenérova slova: „Chci vidět od začátku aktivitu, musí být zřejmé, že sem přijel druholigový tým.“

Tentokrát totiž s pověstným vstupem do utkání nebyl žádný problém. Už v úvodní minutě si ladil mušku Šteigl, a co netrefil hned, napravil o minutku později. Nekudova přihrávka měla oči a Šteigl z hranice velkého vápna technicky obstřelil brankáře Juříčka.

I na druhé straně dal Švancara spolu s Traorem najevo, že i s tímto zkušeným fotbalistou, kterému táhne na čtyřicítku, je stále nutné počítat. Kofroň však problémy ve svém brankovišti nepřipustil. Naopak se mohl brzy radovat z dalšího gólu – Langer si narazil s Kroupou a přesnou střelou poslal svůj celek do dvoubrankového vedení!

O chvíli později poslal opět Švancara Kofroňovi svou navštívenku, kterou náš gólman vytáhl na roh. V horkém počasí nastalo po tak hektickém úvodu logické zvolnění tempa, přičemž naši kontrolovali dění na hřišti. Domácí se možná ukolébali až příliš, protože zčista jasna koukali na Štrombacha, který se protáhl po pravé straně a křížnou střelou na zadní tyč určil ještě před změnou stran konečný výsledek zápasu.

Ještě do přestávky zaujal střelou z otočky Kroupa, mířil však přesně doprostřed branky. A Fládrova pumelice z přímého kopu málem lízala břevno tišnovské svatyně.

I v nástupu do druhé půle se naši fotbalisté snažili plnit taktické pokyny vstřelit ještě nějakou tu uklidňující branku. Šteigl ani Langer měli ovšem vychýlenou mušku. Štrombach málem potrestal zaváhání domácích při rozehrávce, z výhodné pozice ovšem také pálil těsně mimo.

Vzrušení zavládlo opět až v úplném závěru. Pět minut před koncem si po rohovém kopu odražený míč stáhl Machálek a jeho výživná střela orazítkovala břevno Juříčkovy branky. Na opačné straně utekl Švancara, nevolil laciné řešení v podobě pokusu o penaltu, ale odcentroval na volného Hansla, jehož dorážku bravurně vytáhl Kofroň.

Hlasy po utkání

František Jura zdůraznil ošidnost prvního pohárového kola a s tím, jak jsme jej zvládli, byl spokojen. „Začali jsme hrát jako v mistrovském zápase, od začátku s nasazením a vysokým napadáním soupeře. To vše jsme splnili na jedničku, v první desetiminutovce jsme vstřelili dvě branky. Šancí jsme měli víc, bohužel jsme špatně řešili finální fázi. Po dvaceti minutách jsme trochu zvolnili, i vzhledem k počasí asi nešlo udržet vysoké tempo po celý zápas. Po přestávce jsme ještě chtěli definitivně rozhodnout, měli šance, ale nevyužili je, poté jsme zápas zkušeně dohrávali. S nasazením a výkonem týmu jsem spokojen," shrnul průběh utkání.

Trenér Tišnova Jiří Hajský byl nakonec s výkonem svého týmu spokojen také. „Pro náš tým to byla především obrovská zkušenost, zahrát si s druholigovým mančaftem. Pro některé z hráčů to asi bude vrchol kariéry, už se jim to třeba nepoštěstí. Konfrontace vyzněla samozřejmě pro Prostějov, byl jasně patrný rozdíl v agresivitě a rychlosti. Naši hráči si na tento způsob hry museli trochu zvyknout, v prvním poločase se trochu rozkoukávali, byli zaskočení, ale druhý poločas vyzněl z naší strany přece jen lépe. V závěru utkání jsme měli dvě dobré šance. Kluci podali dobrý výkon, jsem s nimi spokojen,“ pochválil své svěřence.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.