> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3

vloženo: 31.07.2016           komentářů: 0Do české pohárové soutěže jsme letos vstoupili velice razantně. Od prvních minut jsme nikoho nenechali na pochybách, že 1. kolo je pro nás pouze nutná povinnost. Už po sedmi minutách totiž svítil na ukazateli stav 0:2.

AFK Tišnov - 1.SK Prostějov 0:3 (0:3)
Branky: 3. Šteigl, 7. Langer, 36. Štrombach
Rozhodčí: Váňa - Nádvorník, Flimmel; ŽK: 42. Švancara, 45. Outrata, 63. Zdražil - 52. Sus. Diváci: 300.

Sestavy:

AFK Tišnov: V. Juříček - Bartoš, Outrata, Kuldan, Chlup - Marvan (46. Kratochvíl), Schneider, Zdražil (67. Hansl), Traore, Babička (66. T. Juříček) - Švancara. Trenér: Jiří Hajský

1.SK Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster (67. Rus), Pančochář - Štrombach, Fládr (60. Petržela), Langer, Šteigl - Nekuda, Kroupa (67. Machálek). Trenér: František Jura

Při skládání sestavy visel nad základní jedenáctkou maličký otazník. „Aleš Schuster má drobné svalové potíže, uvidíme, jak se bude cítit při rozvičce. Na tomto povrchu určitě nebudeme riskovat,“ vysvětlil František Jura, proč se tentokrát předzápasově rozcvičoval plný tucet hráčů včetně alternativy Aleše Ruse.

Nakonec tedy na tišnovský trávník nastoupila totožná sestava jako před týdnem v Nitře s tím rozdílem, že mezi tyče se postavil Kofroň. A všichni borci si vzali k srdci trenérova slova: „Chci vidět od začátku aktivitu, musí být zřejmé, že sem přijel druholigový tým.“

Tentokrát totiž s pověstným vstupem do utkání nebyl žádný problém. Už v úvodní minutě si ladil mušku Šteigl, a co netrefil hned, napravil o minutku později. Nekudova přihrávka měla oči a Šteigl z hranice velkého vápna technicky obstřelil brankáře Juříčka.

I na druhé straně dal Švancara spolu s Traorem najevo, že i s tímto zkušeným fotbalistou, kterému táhne na čtyřicítku, je stále nutné počítat. Kofroň však problémy ve svém brankovišti nepřipustil. Naopak se mohl brzy radovat z dalšího gólu – Langer si narazil s Kroupou a přesnou střelou poslal svůj celek do dvoubrankového vedení!

O chvíli později poslal opět Švancara Kofroňovi svou navštívenku, kterou náš gólman vytáhl na roh. V horkém počasí nastalo po tak hektickém úvodu logické zvolnění tempa, přičemž naši kontrolovali dění na hřišti. Domácí se možná ukolébali až příliš, protože zčista jasna koukali na Štrombacha, který se protáhl po pravé straně a křížnou střelou na zadní tyč určil ještě před změnou stran konečný výsledek zápasu.

Ještě do přestávky zaujal střelou z otočky Kroupa, mířil však přesně doprostřed branky. A Fládrova pumelice z přímého kopu málem lízala břevno tišnovské svatyně.

I v nástupu do druhé půle se naši fotbalisté snažili plnit taktické pokyny vstřelit ještě nějakou tu uklidňující branku. Šteigl ani Langer měli ovšem vychýlenou mušku. Štrombach málem potrestal zaváhání domácích při rozehrávce, z výhodné pozice ovšem také pálil těsně mimo.

Vzrušení zavládlo opět až v úplném závěru. Pět minut před koncem si po rohovém kopu odražený míč stáhl Machálek a jeho výživná střela orazítkovala břevno Juříčkovy branky. Na opačné straně utekl Švancara, nevolil laciné řešení v podobě pokusu o penaltu, ale odcentroval na volného Hansla, jehož dorážku bravurně vytáhl Kofroň.

Hlasy po utkání

František Jura zdůraznil ošidnost prvního pohárového kola a s tím, jak jsme jej zvládli, byl spokojen. „Začali jsme hrát jako v mistrovském zápase, od začátku s nasazením a vysokým napadáním soupeře. To vše jsme splnili na jedničku, v první desetiminutovce jsme vstřelili dvě branky. Šancí jsme měli víc, bohužel jsme špatně řešili finální fázi. Po dvaceti minutách jsme trochu zvolnili, i vzhledem k počasí asi nešlo udržet vysoké tempo po celý zápas. Po přestávce jsme ještě chtěli definitivně rozhodnout, měli šance, ale nevyužili je, poté jsme zápas zkušeně dohrávali. S nasazením a výkonem týmu jsem spokojen," shrnul průběh utkání.

Trenér Tišnova Jiří Hajský byl nakonec s výkonem svého týmu spokojen také. „Pro náš tým to byla především obrovská zkušenost, zahrát si s druholigovým mančaftem. Pro některé z hráčů to asi bude vrchol kariéry, už se jim to třeba nepoštěstí. Konfrontace vyzněla samozřejmě pro Prostějov, byl jasně patrný rozdíl v agresivitě a rychlosti. Naši hráči si na tento způsob hry museli trochu zvyknout, v prvním poločase se trochu rozkoukávali, byli zaskočení, ale druhý poločas vyzněl z naší strany přece jen lépe. V závěru utkání jsme měli dvě dobré šance. Kluci podali dobrý výkon, jsem s nimi spokojen,“ pochválil své svěřence.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.