> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Taneční škola Pirouette na MS

vloženo: 07.12.2009           komentářů: 21

Taneční škola Pirouette byla na základě umístění na Mistrovství republiky v Berouně, které se konalo letos v březnu, nominována na Mistrovství světa a světový šampionát IDO v Polsku. Lektorky této TŠ se rozhodly udělat maximum pro to, aby děti na tuto soutěž mohly jet předvést své umění. V červnu totiž škola musela z finančních důvodů odmítnout účast na mezinárodní soutěži v Kanadě. Naštěstí se ale dobrá věc podařila.
Reprezentovat taneční školu, město Prostějov a v podstatě celou Českou republiku budou mít šanci celkem tři choreografie. První z nich je duo Ivi Kuptíkové a Veroniky Votavové na známou píseň Marka Ztraceného „Ztrácíš“. Ty postupují na MS z druhého místa a bojovat budou se soupeři v kategorii jazz dance duo junioři ve středu 9.12.2009. Druhou z reprezentačních choreografií je taktéž duo, tentokráte v kategorii děti. Zatančí Nela Bouchalová a Petra Malindová na píseň Jarka Nohavici „Vlaštovko leť“. Dívky se utkají v pátek 11.12.2009 v kategorii modern dance duo z postu mistryň republiky. Obě dua si tanečnice připravily sami za choreografického vedení Petry Vránové a gymnastického dozoru Lenky Malindové.
Poslední reprezentující choreografie má název Kometa a tančí ji tanečnice dětské věkové kategorie na stejnojmennou píseň Jarka Nohavici. Choreografii vytvořila Tereza Sekaninová a děti se s ní umístily na druhém místě na MČR v konkurenci ostřílených úspěšných tanečních škol. Tančit v Polsku budou Nela Bouchalová, Petra Malindová, Gabriela Přikrylová, Zuzana Vodáková a Vendula Vodáková, a to v pátek 11.12.2009.
„Že je tato výprava náročná asi není třeba zdůrazňovat,“ prozradila nám jedna z lektorek Petra Vránová. „Nejen, že vyžaduje pilnou a tvrdou přípravu všech nominovaných tanečnic a jejich trenérek, ale také velké finanční prostředky. Tato soutěž se koná od 9.12. do 12.12., takže je třeba ubytování, a jenom cesta do 800 km vzdálených polských Mikołajek je dost nákladná“ přidala další z trojice vedoucích TŠ Tereza Sekaninová. Lenka Malindová k tomu dodala: „Naštěstí se nám dostalo finanční podpory hned z několika stran“.
Velký dík tak patří všem, kteří reprezentaci taneční škole na této prestižní mezinárodní soutěži umožnili. V první řadě se jedná o město Prostějov, které poskytlo část potřebných peněz z veřejných finančních prostředků. Je nutno podotknout, že rada odhlasovala tuto podporu nejen v příznivé výši, ale také v dosti krátkém čase. Další část nákladů na reprezentaci poskytla sama taneční škola. S velikou pomocí rodičů a příznivců taneční školy Pirouette uspořádala akci, jejíž výtěžek byl plně využit na úhradu nákladů spojených s reprezentací, konkrétně na dopravu tanečnic do místa konání soutěže. Chybějící díl peněz pak do rozpočtu doplnil sponzor ze soukromého sektoru. Jednalo se o firmu ALIKA a.s., která taneční školu Pirouette podporuje již od jejího založení v září roku 2008.
Všem tanečnicím jsou díky veliké podpoře hrazeny veškeré náklady spojené s reprezentací (cestovné, ubytování, startovné, licence a další poplatky). Za ně a za celou taneční školu Pirouette všem sponzorům, rodičům a dalším lidem podporujícím TŠ Pirouette děkují lektorky Petra Vránová, Lenka Malindová a Tereza Sekaninová. Nám nezbývá, než tanečnicím držet palce, aby jejich výkon byl co nejlepší.


autor: redakce

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.