Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi v prvním domácím padli

vloženo: 04.08.2016           komentářů: 0

První třetina byla bez branek, ale druhá třetina nám přinesla dvě branky, průběh utkání byl vyrovnaný, ovšem ve třetí třetině se prosadil polský tým a Prostějov v prvním utkání na svém ledě padl 1:2.

LHK Jestřábi Prostějov
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
GKS Tychy

Branky a nahrávky: 24. Matis (Augustín, Kaluža) – 27. Kristek (Zatko), 57. Vítek . Vyloučení: 5:10 . Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 845. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor(Neužil)-Holík,Gutwald, Protivný, Kaluža, Sedlák, Zadražil, Liška, Beran – Luňák, Venkrbec, Fiala, Novák, Moskal, Rudovský, Krejčík, Šlahař, Půhoný, Augustín, Hozák, Matis, Korhoň
GKS Tychy: Zigardy- Lewartyowski, Bryk, Kotlorz, Jeyiorski, Komorski, Vitek, Pociecha, Zatko, Vozdecký, Kalinowski, Kolusz, Bartoň, Ciura, Witecki, Rzseszutko, Bagiňski, Horzelski, Gorny, Bepirszcz, Kristek, Galant
Komentář k zápasu

Úvod odvetného duelu s Tychy vyzněl lépe pro Jestřáby, po pěti minutách se do dobrých střeleckých pozic dostali Půhoný s Augustinem, ale Žigárdy dokázal uhájit svou klec. Krátce po polovině třetiny našel Luňák Aleše Holíka, jehož ránu z velmi dobré pozice opět dokázal gólman polského celku zlikvidovat. Následně zahrozili i hosté, ve střeleckých pokusech byl nejaktivnější Witecki, ale Pavel Kantor za svá záda kotouč nepustil, takže první třetina skončila bez gólu.

I v úvodu prostředního dějství byl aktivnější domácí tým, nejprve si na střelu dobře najel Sedlák, ale minul. O dvě minuty později však už bylo veselo, pokus Augustina Žigárdy vytěsnil, ale puk skákal po brankovišti, kde se k němu dostal Matúš Matis, jenž otevřel skóre a dal svůj první gól za Prostějov. Hanákům vedení vydrželo pouhé tři minuty, poté se dostal do protiútoku Jaroslav Kristek, který benkhendovou ranou dokázal vyzrát na Kantora a srovnal. Po polovině utkání měli Jestřábi možnost vzít si vedení zpět v dojnásobné přesilovce, nebezpečně pálil Protivný, ale jeho ránu zlikvidoval Žigárdy, když už Tychy hrály ve čtyřech, tak Půhoný trefil tyč. Další možnost pro domácí tým přišla v momentě, kdy Luňák hledal Lubomíra Korhoně, ten na jeho pas těsně před brankou nedosáhl, i proto po druhé třetině svítil na tabuli stav 1:1

Poslední dvacetiminutovka nenabídla moc hokejové parády, oba týmy spíše vyčkávaly na svou šanci. Tu měli Jestřábi v přesilovce, kdy se na ledě ocitlo více hráčů Tychy, než mělo, ale gól z této situace nepadl, podobnou šanci měl následně hostující tým po faulu Korhoně, ale ani Kantor nekapituloval. Rozhodující moment přinesla až sedmapadesátá minuta, kdy Josef Vítek nahodil puk na Kantora, jemuž kotouč nešťastně propadl do sítě, ačkoliv se domácí ještě snažili srovnat a hráli i powerplay, polský tým si pohlídal výhru 2:1.
Ohlasy trenérů

Jiří Šejba (trenér GKS Tychy): V úvodu zápasu byli trochu lepší domácí, kdy měli nějaké šance, my jsme hru ale postupem času dorovnali. Domácí hrozili v přesilovkách, protože jsme měli hodně vyloučených, bylo to částečně i tím, že některé zákroky hokejkou se v Polsku pískají jinak. Důležité bylo, že Jarda Kristek dal na 1:1 a domácí po inkasovaném gólu znejistěli. Ve třetí třetině byly šance na obou stranách. My jsme se snažili co nejvíce střílet a chodit ve velkém počtu před bránu, což se nám vyplatilo a vstřelili jsme druhý gól.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Řekl bych, že jsme odehráli dobrý zápas. Tychy přijely v plné sestavě, takže to bylo o něco těžší než v Polsku. My jsme také hráli hůř než minulý týden, méně jsme napadali, nebyli jsme tolik agresivní navíc v tom teple nebyl led nic moc, takže se nám špatně kombinovalo, ale já se nechci vymlouvat. V Polsku jsme vyhráli, dneska to bohužel nevyšlo, ale jedeme dál.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.