> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi v prvním domácím padli

vloženo: 04.08.2016           komentářů: 0První třetina byla bez branek, ale druhá třetina nám přinesla dvě branky, průběh utkání byl vyrovnaný, ovšem ve třetí třetině se prosadil polský tým a Prostějov v prvním utkání na svém ledě padl 1:2.


LHK Jestřábi Prostějov
1:2(0:0, 1:1, 0:1)
GKS Tychy

Branky a nahrávky: 24. Matis (Augustín, Kaluža) – 27. Kristek (Zatko), 57. Vítek . Vyloučení: 5:10 . Využití:0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 845. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor(Neužil)-Holík,Gutwald, Protivný, Kaluža, Sedlák, Zadražil, Liška, Beran – Luňák, Venkrbec, Fiala, Novák, Moskal, Rudovský, Krejčík, Šlahař, Půhoný, Augustín, Hozák, Matis, Korhoň
GKS Tychy: Zigardy- Lewartyowski, Bryk, Kotlorz, Jeyiorski, Komorski, Vitek, Pociecha, Zatko, Vozdecký, Kalinowski, Kolusz, Bartoň, Ciura, Witecki, Rzseszutko, Bagiňski, Horzelski, Gorny, Bepirszcz, Kristek, Galant
Komentář k zápasu

Úvod odvetného duelu s Tychy vyzněl lépe pro Jestřáby, po pěti minutách se do dobrých střeleckých pozic dostali Půhoný s Augustinem, ale Žigárdy dokázal uhájit svou klec. Krátce po polovině třetiny našel Luňák Aleše Holíka, jehož ránu z velmi dobré pozice opět dokázal gólman polského celku zlikvidovat. Následně zahrozili i hosté, ve střeleckých pokusech byl nejaktivnější Witecki, ale Pavel Kantor za svá záda kotouč nepustil, takže první třetina skončila bez gólu.

I v úvodu prostředního dějství byl aktivnější domácí tým, nejprve si na střelu dobře najel Sedlák, ale minul. O dvě minuty později však už bylo veselo, pokus Augustina Žigárdy vytěsnil, ale puk skákal po brankovišti, kde se k němu dostal Matúš Matis, jenž otevřel skóre a dal svůj první gól za Prostějov. Hanákům vedení vydrželo pouhé tři minuty, poté se dostal do protiútoku Jaroslav Kristek, který benkhendovou ranou dokázal vyzrát na Kantora a srovnal. Po polovině utkání měli Jestřábi možnost vzít si vedení zpět v dojnásobné přesilovce, nebezpečně pálil Protivný, ale jeho ránu zlikvidoval Žigárdy, když už Tychy hrály ve čtyřech, tak Půhoný trefil tyč. Další možnost pro domácí tým přišla v momentě, kdy Luňák hledal Lubomíra Korhoně, ten na jeho pas těsně před brankou nedosáhl, i proto po druhé třetině svítil na tabuli stav 1:1

Poslední dvacetiminutovka nenabídla moc hokejové parády, oba týmy spíše vyčkávaly na svou šanci. Tu měli Jestřábi v přesilovce, kdy se na ledě ocitlo více hráčů Tychy, než mělo, ale gól z této situace nepadl, podobnou šanci měl následně hostující tým po faulu Korhoně, ale ani Kantor nekapituloval. Rozhodující moment přinesla až sedmapadesátá minuta, kdy Josef Vítek nahodil puk na Kantora, jemuž kotouč nešťastně propadl do sítě, ačkoliv se domácí ještě snažili srovnat a hráli i powerplay, polský tým si pohlídal výhru 2:1.
Ohlasy trenérů

Jiří Šejba (trenér GKS Tychy): V úvodu zápasu byli trochu lepší domácí, kdy měli nějaké šance, my jsme hru ale postupem času dorovnali. Domácí hrozili v přesilovkách, protože jsme měli hodně vyloučených, bylo to částečně i tím, že některé zákroky hokejkou se v Polsku pískají jinak. Důležité bylo, že Jarda Kristek dal na 1:1 a domácí po inkasovaném gólu znejistěli. Ve třetí třetině byly šance na obou stranách. My jsme se snažili co nejvíce střílet a chodit ve velkém počtu před bránu, což se nám vyplatilo a vstřelili jsme druhý gól.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Řekl bych, že jsme odehráli dobrý zápas. Tychy přijely v plné sestavě, takže to bylo o něco těžší než v Polsku. My jsme také hráli hůř než minulý týden, méně jsme napadali, nebyli jsme tolik agresivní navíc v tom teple nebyl led nic moc, takže se nám špatně kombinovalo, ale já se nechci vymlouvat. V Polsku jsme vyhráli, dneska to bohužel nevyšlo, ale jedeme dál.

Více foto zde:http://www.lhkjestrabi.cz/fotogalerie.asp?zobraz=kategorie&kategorie=631&poslano=true

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.