> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Den na loukách u Plumlova

vloženo: 05.08.2016           komentářů: 0

Den na loukách u Plumlova - pozor změna místa!
celodenní akce pro veřejnost.

KDY:6.8.2016
OD:9:00-14:00
Osvětová, vzdělávací i hravá akce pro veřejnost spojená s praktickou pomocí přírodě. Účastníci se mohou dopravit na místo konání mezi 9. a 11. hodinou.

Na lokalitu se dostanete následujícími způsoby:
1) Od silnice vedoucí z Ohrozimi do Vícova. Asi v její polovině (v mírné pravotočivé zatáčce) odbočíme doleva na polní cestu, ta nás dovede přímo na chráněné území. Odbočka bude viditelně označena. Vhodný autobus z Prostějova do Ohrozimi odjíždí z aut. nádraží (st. č. 10) v 7:55.
2) Druhou možností je vyjet od Prostějova Ohrozimský kopec a pokračovat stále rovně po polní cestě (necelé 2 km) až k CHÚ Za Hrnčířkou. Trasa je vhodná pro kola a terénní auta.
3) Pro ty, kteří se dostaví na původně plánované místo akce (U Jasénků severně od Plumlova), bude od 9 do 12 zajištěn průvodce.

Co nás čeká:
• práce pro přírodu: hrabání posečené trávy (pro pomocníky bude připraveno občerstvení)
• informace o suchých loukách Plumlovska
• po celou dobu piknik v trávě, aktivity pro děti i dospělé, práce s GPS a hledání pokladu

Pořádá Pozemkový spolek Prostějovsko při ČSOP RS Iris.
Místo: CHÚ Za Hrnčířkou (mezi Ohrozimí a Vícovem)

autor: ČSOP RS Iris

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.