> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

XII. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL

vloženo: 08.08.2016           komentářů: 0

XII. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL " Z LÁZNÍ DO LÁZNÍ "
se uskuteční v neděli 14. srpna 2016.

HANÁCKÝ AUTO MOTO VETERÁN KLUB V AČR PROSTĚJOV, LÁZNĚ SKALKA, VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI, OBECNÍ ÚŘAD ČECHY POD KOSÍŘEM A LÁZNĚ SLATINICE

POŘÁDAJÍ

12. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL ,,Z LÁZNÍ DO LÁZNÍ“ DNE 14. 8. 2016

Trasa soutěže měří 49 km a vede po silnicích prostějovského a olomouckého okresu /viz přiložená mapa/ a není uzavřena; dodržujte proto pravidla silničního provozu.

K soutěži se mohou přihlásit majitelé všech hist. vozidel skupin A-E, tj. do r. výroby 1960.

Případné výjimky schválí pořadatelé.ČASOVÝ ROZVRH PROGRAMU

7:30 – 9:30 hod. Registrace vozidel. Startovné: Jezdec: 300 Kč, Spolujezdec: 150 Kč.

(po 9:30 hod. již nebude možné nikoho zaregistrovat. Výjimku povolí ředitel závodu)

8:00 – 10:30 hod. Divácká soutěž Elegance

9:30 – 10:00 hod. Rozprava s jezdci, vyhodnocení soutěže Elegance Skalka

10:00 – 11:00 hod. Start vozidel

10:30 – 12:00 hod. Příjezd do Čech pod Kosířem-zámecké zahrady, přestávka 60 min., výstava hist.

vozidel.

12:00 – 12:45 hod. Postupný odjezd z Čech pod Kosířem – na pokyn pořadatelů

12:15 – 13:30 hod. Cíl – příjezd do lázní Slatinice. Brána lázeňského parku bude otevřena až od 12:15 hod

Jezdci umístí svá vozidla dle pokynů pořadatelů k výstavě a divácké soutěži elegance.

Bude podáván oběd. Módní přehlídka dobového oblečení, z níž bude určen vítěz.

14:00 – 15:00 hod. Vyhlášení výsledků jízdy pravidelnosti a soutěže elegance.

Předání cen a diplomů.Rallye je vyhlášena jako „ Jízda na pohodu “.

Trasa závodu je pečlivě vybrána převážně po komunikacích III. třídy malebnými vesnicemi prostějovského a olomouckého okresu. Obyvatelé vesnic jsou o tomto závodu předem informováni, a proto prakticky po celé trase je spousta diváků. Trasa vede přes obce Výšovice, Určice, Alojzov, Krumsín, Soběsuky, Plumlov, Ohrozim, Lešany, Zdětín, Bělecký mlýn, Čechy pod Kosířem. V Čechách pod Kosířem je povinná zastávka v zámeckém parku, kde se koná výstava historických vozidel jedoucích závod. Ve spolupráci s obecním úřadem Čechy pod Kosířem a spolkem Dobrovolných hasičů bývá vždy připraveno uvítání účastníků závodu a případně vlastní program. Ve 12:00 hodin budou vozidla na pokyn pořadatelů průběžně odjíždět přes Lhotu, Drahanovice do lázní Slatinice. Rallye se jede za neomezeného silničního provozu. Každý účastník je povinen dodržovat veškerá pravidla silničního provozu a jede na vlastní zodpovědnost.

Více zde: http://veteranklubprostejov.webnode.cz/nase-akce/z-lazni-do-lazni/

autor: http://veteranklubprostejov.webnode

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.