> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

XII. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL

vloženo: 08.08.2016           komentářů: 0

XII. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL " Z LÁZNÍ DO LÁZNÍ "
se uskuteční v neděli 14. srpna 2016.

HANÁCKÝ AUTO MOTO VETERÁN KLUB V AČR PROSTĚJOV, LÁZNĚ SKALKA, VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI, OBECNÍ ÚŘAD ČECHY POD KOSÍŘEM A LÁZNĚ SLATINICE

POŘÁDAJÍ

12. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL ,,Z LÁZNÍ DO LÁZNÍ“ DNE 14. 8. 2016

Trasa soutěže měří 49 km a vede po silnicích prostějovského a olomouckého okresu /viz přiložená mapa/ a není uzavřena; dodržujte proto pravidla silničního provozu.

K soutěži se mohou přihlásit majitelé všech hist. vozidel skupin A-E, tj. do r. výroby 1960.

Případné výjimky schválí pořadatelé.ČASOVÝ ROZVRH PROGRAMU

7:30 – 9:30 hod. Registrace vozidel. Startovné: Jezdec: 300 Kč, Spolujezdec: 150 Kč.

(po 9:30 hod. již nebude možné nikoho zaregistrovat. Výjimku povolí ředitel závodu)

8:00 – 10:30 hod. Divácká soutěž Elegance

9:30 – 10:00 hod. Rozprava s jezdci, vyhodnocení soutěže Elegance Skalka

10:00 – 11:00 hod. Start vozidel

10:30 – 12:00 hod. Příjezd do Čech pod Kosířem-zámecké zahrady, přestávka 60 min., výstava hist.

vozidel.

12:00 – 12:45 hod. Postupný odjezd z Čech pod Kosířem – na pokyn pořadatelů

12:15 – 13:30 hod. Cíl – příjezd do lázní Slatinice. Brána lázeňského parku bude otevřena až od 12:15 hod

Jezdci umístí svá vozidla dle pokynů pořadatelů k výstavě a divácké soutěži elegance.

Bude podáván oběd. Módní přehlídka dobového oblečení, z níž bude určen vítěz.

14:00 – 15:00 hod. Vyhlášení výsledků jízdy pravidelnosti a soutěže elegance.

Předání cen a diplomů.Rallye je vyhlášena jako „ Jízda na pohodu “.

Trasa závodu je pečlivě vybrána převážně po komunikacích III. třídy malebnými vesnicemi prostějovského a olomouckého okresu. Obyvatelé vesnic jsou o tomto závodu předem informováni, a proto prakticky po celé trase je spousta diváků. Trasa vede přes obce Výšovice, Určice, Alojzov, Krumsín, Soběsuky, Plumlov, Ohrozim, Lešany, Zdětín, Bělecký mlýn, Čechy pod Kosířem. V Čechách pod Kosířem je povinná zastávka v zámeckém parku, kde se koná výstava historických vozidel jedoucích závod. Ve spolupráci s obecním úřadem Čechy pod Kosířem a spolkem Dobrovolných hasičů bývá vždy připraveno uvítání účastníků závodu a případně vlastní program. Ve 12:00 hodin budou vozidla na pokyn pořadatelů průběžně odjíždět přes Lhotu, Drahanovice do lázní Slatinice. Rallye se jede za neomezeného silničního provozu. Každý účastník je povinen dodržovat veškerá pravidla silničního provozu a jede na vlastní zodpovědnost.

Více zde: http://veteranklubprostejov.webnode.cz/nase-akce/z-lazni-do-lazni/

autor: http://veteranklubprostejov.webnode

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.