> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

XII. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL

vloženo: 08.08.2016           komentářů: 0

XII. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL " Z LÁZNÍ DO LÁZNÍ "
se uskuteční v neděli 14. srpna 2016.

HANÁCKÝ AUTO MOTO VETERÁN KLUB V AČR PROSTĚJOV, LÁZNĚ SKALKA, VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V OLOMOUCI, OBECNÍ ÚŘAD ČECHY POD KOSÍŘEM A LÁZNĚ SLATINICE

POŘÁDAJÍ

12. RALLYE HISTORICKÝCH VOZIDEL ,,Z LÁZNÍ DO LÁZNÍ“ DNE 14. 8. 2016

Trasa soutěže měří 49 km a vede po silnicích prostějovského a olomouckého okresu /viz přiložená mapa/ a není uzavřena; dodržujte proto pravidla silničního provozu.

K soutěži se mohou přihlásit majitelé všech hist. vozidel skupin A-E, tj. do r. výroby 1960.

Případné výjimky schválí pořadatelé.ČASOVÝ ROZVRH PROGRAMU

7:30 – 9:30 hod. Registrace vozidel. Startovné: Jezdec: 300 Kč, Spolujezdec: 150 Kč.

(po 9:30 hod. již nebude možné nikoho zaregistrovat. Výjimku povolí ředitel závodu)

8:00 – 10:30 hod. Divácká soutěž Elegance

9:30 – 10:00 hod. Rozprava s jezdci, vyhodnocení soutěže Elegance Skalka

10:00 – 11:00 hod. Start vozidel

10:30 – 12:00 hod. Příjezd do Čech pod Kosířem-zámecké zahrady, přestávka 60 min., výstava hist.

vozidel.

12:00 – 12:45 hod. Postupný odjezd z Čech pod Kosířem – na pokyn pořadatelů

12:15 – 13:30 hod. Cíl – příjezd do lázní Slatinice. Brána lázeňského parku bude otevřena až od 12:15 hod

Jezdci umístí svá vozidla dle pokynů pořadatelů k výstavě a divácké soutěži elegance.

Bude podáván oběd. Módní přehlídka dobového oblečení, z níž bude určen vítěz.

14:00 – 15:00 hod. Vyhlášení výsledků jízdy pravidelnosti a soutěže elegance.

Předání cen a diplomů.Rallye je vyhlášena jako „ Jízda na pohodu “.

Trasa závodu je pečlivě vybrána převážně po komunikacích III. třídy malebnými vesnicemi prostějovského a olomouckého okresu. Obyvatelé vesnic jsou o tomto závodu předem informováni, a proto prakticky po celé trase je spousta diváků. Trasa vede přes obce Výšovice, Určice, Alojzov, Krumsín, Soběsuky, Plumlov, Ohrozim, Lešany, Zdětín, Bělecký mlýn, Čechy pod Kosířem. V Čechách pod Kosířem je povinná zastávka v zámeckém parku, kde se koná výstava historických vozidel jedoucích závod. Ve spolupráci s obecním úřadem Čechy pod Kosířem a spolkem Dobrovolných hasičů bývá vždy připraveno uvítání účastníků závodu a případně vlastní program. Ve 12:00 hodin budou vozidla na pokyn pořadatelů průběžně odjíždět přes Lhotu, Drahanovice do lázní Slatinice. Rallye se jede za neomezeného silničního provozu. Každý účastník je povinen dodržovat veškerá pravidla silničního provozu a jede na vlastní zodpovědnost.

Více zde: http://veteranklubprostejov.webnode.cz/nase-akce/z-lazni-do-lazni/

autor: http://veteranklubprostejov.webnode

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.