> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Memoriál Otmara Malečka 2016

vloženo: 11.08.2016           komentářů: 1

Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka 2016

Velodrom Prostějov, 25.- 26. srpen 2016
Memoriál Otmara Malečka je za dveřmi

V tradičním termínu závěru srpna se letos již po sedmnácté otevřou brány prostějovského velodromu těm nejlepším dráhařům z celého světa. Program od loňského roku dostal určitých změn, z několika důvodů vynecháme omnium mužů a žen, nicméně fanoušci se obávat nemusí, v programu závodů se tak vytvoří místo pro tradiční bodovačku, scratch a eliminaci, a to jak pro kategorii muži ELITE, tak pro kategorii ženy, dodává ke změnám ředitel závodu Michal Mráček. Fanoušci se také mohou těšit na souboje sprinterů, kteří dostanou prostor ve všech svých disciplínách, tedy sprintu, team sprintu a keirinu. Závody vyvrcholí v pátek večer v tradičním madisonu – Memoriálu Otmara Malečka.

Prostějovská Grand Prix si i v letošním roce drží punc závodů první kategorie UCI, tedy Class. I, navzdory termínu po OH v Riu de Janieru se fanoušci mohou těšit na světovou konkurenci, postupně budeme poodkrývat jednotlivé účastníky, ale už teď můžeme fanoušky potěšit potvrzenou účastí silné italské ekipy, z jejichž středu vyzvednu jen jedno jméno a to Alexe Buttazzoniho, který bude letos usilovat již o třetí vítězství v madisonu, poodkrývá Michal Mráček.
http://www.skcprostejov.cz/…/memorial-otmara-malecka-je-za…/
Jako každým rokem jsou závody pořádány za významné podpory Statutárního města Prostějova, Olomouckého Kraje a řady dalších partnerů. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude tradičně věnován onkologickému oddělení FN Olomouc, záštitu nad závody převzala primátorka Statutárního města Prostějova paní RNDr. Alena Rašková. V letošním roce poprvé jsou závody zařazeny do programu Evropského fondu pro regionální rozvoj „překračujeme hranice“, který je zaměřen na Česko – Polskou spolupráci, která na cyklistické úrovni funguje již řadu let.

program závodů:http://www.skcprostejov.cz/…/pu…/MOM_brozura_2016_online.pdf

autor: www.skcprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.