> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AZ jede do Prostějova !

vloženo: 15.08.2016           komentářů: 0K první venkovní přípravě jede AZ do Prostějova

H A V Í Ř O V - Po čtyřech domácích přípravných zápasech se v úterý vydají hokejisté AZetu ke svému prvnímu venkovnímu utkání. Jejich cílem bude hanácký Prostějov. Utkání s Jestřáby jim začíná v 18:00.

AZ v přípravě zatím výsledkově na výbornou

Havířovští hokejisté v přípravě odehráli už 4 zápasy a vedou si zatím výborně. Na úvod získali cenný remízový skalp extraligových Vítkovic (2:3sn) a pak se třemi výhrami opanovali domácí turnaj o Pohár ředitele HM GLOBUS, když postupně zdolali Vsetín (7:2), Oswiecim (3:0) a Tychy (5:3). Trenéři Štefan Mikeš a Martin Janeček jsou zatím ve svých hodnoceních k výkonům týmu velmi zdrženliví a zdůrazňují, že tuto sérii přípravných utkání berou především jako zkoušku všech hráčů širšího kádru a výsledky nechtějí ani přeceňovat ani podceňovat.

"My jsme především chtěli dát dostatečný prostor všem hráčům kádru, abychom je viděli v různých herních situacích. K tomu nám ty tři turnajová utkání ve třech dnech posloužily výborně. Poté jsme udělali nějaké rozhodnutí a jeho výsledkem bylo ukončení zkoušky nebo try outu se třemi hráči. Jinak musím pochválit mladé hráče ročníku 1996, jejich výkony a bojovnost byly na vysoké úrovni", říká asistent hlavního trenéra Martin Janeček.

Jen pro úplnost doplňme, že těmi třemi hráči, kteří už s týmem nepokračují jsou Radim Valchař, Radovan Cútt a Marek Charvát. Kromě nich nebudou mít trenéři v úterý v Prostějově k dispozici také Karola Koríma a Daniela Štumpfa, kteří ten den nastoupí za svůj mateřský Zlín. Všichni ostatní hráči by měli i proti Jestřábům nadále bojovat o místo v týmu i v sestavě.

Prostějov se v přípravě zatím radoval jen jednou

Tým koučovaný zkušeným trenérem Kamilem Přecechtělem by chtěl navázat na loňskou úspěšnou sezonu a tomu také odpovídají předsezónní změny v kádru, kam míří nejedno kvalitní hokejové jméno (podrobně jsme o tom psali ZDE), nejnověji např. Obránce Jakub Bartoň a karlovarští mladíci Marek Švec a Ondřej Šafář. Ale výsledkově to v přípravě zatím není ono. Jestřábi mají odehrána také čtyři přípravná utkání. Na úvod sice vyhráli v Tychách 7:3, ale od té doby si připsali tři porážky. Nejprve prohráli v odvetě s GKS Tychy 1:2, pak s Krakovem 3:5 a nakonec ve středu na ledě regionálního rivala Přerova 2:5.

Zejména po zápase na ledě Zubrů byl trenér Přecechtěl ke svým svěřencům hodně kritický a zdůraznil, že tým čeká měsíc tvrdé práce!

Sestava Jestřábů samozřejmě nebyla nikdy úplně stejná a prozatím se v ní objevilo 22 hráčů a 2 brankáři. V posledním utkání nastoupil soupeř AZetu takto:

Kantor (Neužil) – A. Holík, Kolář, Kaluža, Bartoň, Zadražil, Gutwald, Vokurka – Augustin, Venkrbec, Hozák – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Šlahař, Půhoný – Kuncek.

Setkání v přípravě opět téměř přesně po roce

AZ se s Prostějovem nejen utkává v 1. lize, ale tradicí už jsou i dvě vzájemná přpravná utkání. V těch si každý tým hlídá svůj domácí píseček. Loni např. AZ na Hané prohrál 0:3, doma vyhrál 5:4sn. Jak utkání dopadne tentokrát uvidíme v úterý večer. Buly padne na led v 18:00 a pro ty, kteří nemohou vidět zápas na vlastní oči, je připraven klasický textový online přenos.autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.