> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AZ jede do Prostějova !

vloženo: 15.08.2016           komentářů: 0K první venkovní přípravě jede AZ do Prostějova

H A V Í Ř O V - Po čtyřech domácích přípravných zápasech se v úterý vydají hokejisté AZetu ke svému prvnímu venkovnímu utkání. Jejich cílem bude hanácký Prostějov. Utkání s Jestřáby jim začíná v 18:00.

AZ v přípravě zatím výsledkově na výbornou

Havířovští hokejisté v přípravě odehráli už 4 zápasy a vedou si zatím výborně. Na úvod získali cenný remízový skalp extraligových Vítkovic (2:3sn) a pak se třemi výhrami opanovali domácí turnaj o Pohár ředitele HM GLOBUS, když postupně zdolali Vsetín (7:2), Oswiecim (3:0) a Tychy (5:3). Trenéři Štefan Mikeš a Martin Janeček jsou zatím ve svých hodnoceních k výkonům týmu velmi zdrženliví a zdůrazňují, že tuto sérii přípravných utkání berou především jako zkoušku všech hráčů širšího kádru a výsledky nechtějí ani přeceňovat ani podceňovat.

"My jsme především chtěli dát dostatečný prostor všem hráčům kádru, abychom je viděli v různých herních situacích. K tomu nám ty tři turnajová utkání ve třech dnech posloužily výborně. Poté jsme udělali nějaké rozhodnutí a jeho výsledkem bylo ukončení zkoušky nebo try outu se třemi hráči. Jinak musím pochválit mladé hráče ročníku 1996, jejich výkony a bojovnost byly na vysoké úrovni", říká asistent hlavního trenéra Martin Janeček.

Jen pro úplnost doplňme, že těmi třemi hráči, kteří už s týmem nepokračují jsou Radim Valchař, Radovan Cútt a Marek Charvát. Kromě nich nebudou mít trenéři v úterý v Prostějově k dispozici také Karola Koríma a Daniela Štumpfa, kteří ten den nastoupí za svůj mateřský Zlín. Všichni ostatní hráči by měli i proti Jestřábům nadále bojovat o místo v týmu i v sestavě.

Prostějov se v přípravě zatím radoval jen jednou

Tým koučovaný zkušeným trenérem Kamilem Přecechtělem by chtěl navázat na loňskou úspěšnou sezonu a tomu také odpovídají předsezónní změny v kádru, kam míří nejedno kvalitní hokejové jméno (podrobně jsme o tom psali ZDE), nejnověji např. Obránce Jakub Bartoň a karlovarští mladíci Marek Švec a Ondřej Šafář. Ale výsledkově to v přípravě zatím není ono. Jestřábi mají odehrána také čtyři přípravná utkání. Na úvod sice vyhráli v Tychách 7:3, ale od té doby si připsali tři porážky. Nejprve prohráli v odvetě s GKS Tychy 1:2, pak s Krakovem 3:5 a nakonec ve středu na ledě regionálního rivala Přerova 2:5.

Zejména po zápase na ledě Zubrů byl trenér Přecechtěl ke svým svěřencům hodně kritický a zdůraznil, že tým čeká měsíc tvrdé práce!

Sestava Jestřábů samozřejmě nebyla nikdy úplně stejná a prozatím se v ní objevilo 22 hráčů a 2 brankáři. V posledním utkání nastoupil soupeř AZetu takto:

Kantor (Neužil) – A. Holík, Kolář, Kaluža, Bartoň, Zadražil, Gutwald, Vokurka – Augustin, Venkrbec, Hozák – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Šlahař, Půhoný – Kuncek.

Setkání v přípravě opět téměř přesně po roce

AZ se s Prostějovem nejen utkává v 1. lize, ale tradicí už jsou i dvě vzájemná přpravná utkání. V těch si každý tým hlídá svůj domácí píseček. Loni např. AZ na Hané prohrál 0:3, doma vyhrál 5:4sn. Jak utkání dopadne tentokrát uvidíme v úterý večer. Buly padne na led v 18:00 a pro ty, kteří nemohou vidět zápas na vlastní oči, je připraven klasický textový online přenos.autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.