> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

AZ jede do Prostějova !

vloženo: 15.08.2016           komentářů: 0K první venkovní přípravě jede AZ do Prostějova

H A V Í Ř O V - Po čtyřech domácích přípravných zápasech se v úterý vydají hokejisté AZetu ke svému prvnímu venkovnímu utkání. Jejich cílem bude hanácký Prostějov. Utkání s Jestřáby jim začíná v 18:00.

AZ v přípravě zatím výsledkově na výbornou

Havířovští hokejisté v přípravě odehráli už 4 zápasy a vedou si zatím výborně. Na úvod získali cenný remízový skalp extraligových Vítkovic (2:3sn) a pak se třemi výhrami opanovali domácí turnaj o Pohár ředitele HM GLOBUS, když postupně zdolali Vsetín (7:2), Oswiecim (3:0) a Tychy (5:3). Trenéři Štefan Mikeš a Martin Janeček jsou zatím ve svých hodnoceních k výkonům týmu velmi zdrženliví a zdůrazňují, že tuto sérii přípravných utkání berou především jako zkoušku všech hráčů širšího kádru a výsledky nechtějí ani přeceňovat ani podceňovat.

"My jsme především chtěli dát dostatečný prostor všem hráčům kádru, abychom je viděli v různých herních situacích. K tomu nám ty tři turnajová utkání ve třech dnech posloužily výborně. Poté jsme udělali nějaké rozhodnutí a jeho výsledkem bylo ukončení zkoušky nebo try outu se třemi hráči. Jinak musím pochválit mladé hráče ročníku 1996, jejich výkony a bojovnost byly na vysoké úrovni", říká asistent hlavního trenéra Martin Janeček.

Jen pro úplnost doplňme, že těmi třemi hráči, kteří už s týmem nepokračují jsou Radim Valchař, Radovan Cútt a Marek Charvát. Kromě nich nebudou mít trenéři v úterý v Prostějově k dispozici také Karola Koríma a Daniela Štumpfa, kteří ten den nastoupí za svůj mateřský Zlín. Všichni ostatní hráči by měli i proti Jestřábům nadále bojovat o místo v týmu i v sestavě.

Prostějov se v přípravě zatím radoval jen jednou

Tým koučovaný zkušeným trenérem Kamilem Přecechtělem by chtěl navázat na loňskou úspěšnou sezonu a tomu také odpovídají předsezónní změny v kádru, kam míří nejedno kvalitní hokejové jméno (podrobně jsme o tom psali ZDE), nejnověji např. Obránce Jakub Bartoň a karlovarští mladíci Marek Švec a Ondřej Šafář. Ale výsledkově to v přípravě zatím není ono. Jestřábi mají odehrána také čtyři přípravná utkání. Na úvod sice vyhráli v Tychách 7:3, ale od té doby si připsali tři porážky. Nejprve prohráli v odvetě s GKS Tychy 1:2, pak s Krakovem 3:5 a nakonec ve středu na ledě regionálního rivala Přerova 2:5.

Zejména po zápase na ledě Zubrů byl trenér Přecechtěl ke svým svěřencům hodně kritický a zdůraznil, že tým čeká měsíc tvrdé práce!

Sestava Jestřábů samozřejmě nebyla nikdy úplně stejná a prozatím se v ní objevilo 22 hráčů a 2 brankáři. V posledním utkání nastoupil soupeř AZetu takto:

Kantor (Neužil) – A. Holík, Kolář, Kaluža, Bartoň, Zadražil, Gutwald, Vokurka – Augustin, Venkrbec, Hozák – Novák, Moskal, Rudovský – Krejčík, Šlahař, Půhoný – Kuncek.

Setkání v přípravě opět téměř přesně po roce

AZ se s Prostějovem nejen utkává v 1. lize, ale tradicí už jsou i dvě vzájemná přpravná utkání. V těch si každý tým hlídá svůj domácí píseček. Loni např. AZ na Hané prohrál 0:3, doma vyhrál 5:4sn. Jak utkání dopadne tentokrát uvidíme v úterý večer. Buly padne na led v 18:00 a pro ty, kteří nemohou vidět zápas na vlastní oči, je připraven klasický textový online přenos.autor: AZ Havířov / Tomáš Vlček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.