> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dny otevřených dveří.

vloženo: 17.08.2016           komentářů: 0

Mateřské centrum vyhlašuje zápisy do programů
SAM 2768

Zapište se do akcí Mateřského centra Cipísek. Nabídku doplní Dny otevřených dveří.


Zápisy do programů s Cipískem v cyklu září - prosinec a Dny otevřených dveří proběhnou od 5.9. do 16.9. ve všední dny 8.30 - 12.00 hodin.

„Mateřské centrum Cipísek nabízí programy pro rodiče s dětmi od tří měsíců do pěti let. V podzimním cyklu připravují besedy, semináře a kurzy o výchově dětí, rodičovská setkávání, besedy pro maminky s miminky, besedy pro tatínky, individuální poradenství i akce pro celou rodinu. Aktuální rozpis všech jednorázových akcí, které jsou určeny veřejnosti a nejen pravidelným návštěvníkům centra, zveřejňuje centrum na svých webových a facebookových stránkách,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Pravidelné programy budou probíhat od 19.9. 2016 podle rozpisu skupin.

Komu jsou programy centra konkrétně určeny? Mimiklub je pro děti od 3 do 9 měsíců, Broučci 9 - 18 měsíců, Motýlci 1 - 2 roky, Zajíčci 1,5 - 2,5 roku, Méďové od 2 let, Cipískova školička adaptační program před vstupem do školky, Hrátky s pohádkou pro předškoláky.

Bližší informace o programech a volných místech v jednotlivých skupinách získají zájemci na: www.facebook.com/cipisekprostejov.

Bližší informace a přihlášky: www.mcprostejov.cz, www.facebook.com/cipisekprostejov, email: mcprostejov@centrum.cz

Aktivity MC Cipísek jsou podpořeny z dotačního programu Rodina MPSV ČR a Statutárním městem Prostějov.

Foto: MC Cipísek

autor: MC Cipísek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.