> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov

vloženo: 20.08.2016           komentářů: 0

Baník gólem ze závěru utkání porazil nováčka z Prostějova

Baník se ve třetím kole FNL dočkal prvního vítězství. To podařenou ranou vystřelil Petr Glaser v 84. minutě.
FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov 1:0 3.kolo - 20.8.2016 01:00
Údaje FK Baník Sokolov 1. SK Prostějov
Branky 84. Glaser
ŽK 67. Strada, 69. Vondráček, 90+3. Mejdr 40. Kroupa, 44. Šteigl, 59. Skwarczek
Sestava Belaň – Strada, Vondráček (C), Ševčík, Mejdr – Sadílek, Machek, Medvěděv (73. Blažek) – Glaser (86. Průcha) – Provod (56. Klusák), Přeučil. Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach (63. Langer), Fládr, Skwarczek, Šteigl (80. Machynek) – Nekuda (76. M. Machálek), Kroupa (C)
Rozhodčí Jan Váňa – Miroslav Fišer, Milan Flimmel
Počet diváků: 580

Ke třetímu kolu FNL dorazil do Sokolova nováček soutěže z Prostějova. Trenér Jiří Dreiseitl udělal oproti minulému zápasu dvě změny. Chyběli oba Dvořákové, do brány se tentokrát postavil Jaroslav Belaň, a místo distancovaného Jakuba Dvořáka II v základní sestavě začal Marek Strada.

V úvodu měl Baník míč více na noze, ale v 6. minutě mohl prohrávat. Balon do běhu mezi obránce dostal Štrombach, jenž šel sám na Belaně. Naštěstí pro domácí však sokolovský gólman byl v tomto souboji úspěšnější a hned v začátku svůj tým podržel. Následný pokus o dorážku pak obrana Baníku zblokovala.

V prvním poločase měl více ze hry Baník. Prostějov se dostal ještě ke dvěma střelám z větší vzdálenosti, se kterými si Belaň bez problémů poradil. Jinak se hrálo především na polovině hostí. Nebezpečná byla levá strana, kde pracovali Mejdr s Provodem, před bránu Kofroně lítal jeden centr za druhým, ale defenziva Prostějova si vždy dokázala poradit, někdy i za cenu rohového kopu. Vášně vzbudil zákrok na Provoda v rohu pokutového území, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Se svými pokusy poté neuspěli postupně Mejdr, Sadílek ani Vondráček, Baník tak ze své převahy gól nevytěžil, brankář Kofroň byl proti. Na druhé straně Belaň příliš práce neměl, Prostějov se ale dvakrát dožadoval penalty, ani jednou však neuspěl. První poločas tak skončil remízou 0:0.

Začátek druhého poločasu byl více vyrovnaný, hrálo se především uprostřed hřiště a na gólovou příležitost se dlouho čekalo. Pak si slovo vzali hosté, když zkušený útočník Kroupa hlavičkoval nad bránu. Nebezpečí pro domácí vzniklo i v 69. minutě, kdy za záchrannou brzdu musel „zatáhnout“ stoper Vondráček, naštěstí však za zákrok na unikajícího soupeře obdržel jen žlutou kartu.

Stav byl tak i nadále 0:0 a do konce zápasu zbývalo patnáct minut. Nic na tom nezměnil ani podařený pokus Přeučila, který zkrotil Kofroň. Následně před obě brány přiletělo několik centrů, ale ani z nich se nic neurodilo. Na gól se tak čekalo až do 84. minuty a stálo to za to. Sadílek posunul míč na Petra Glasera, který vyslal střelecký pokus z velké dálky a zacílil nádherně. Na dalekonosnou střelu jinak výborný Kofroň nestačil a parádní pokus skončil v síti – 1:0.

Prostějov, který většinu zápasu především pozorně bránil, tak vrhl veškeré síly do útoku a před Belaněm bylo pořádně živo. A málem bylo brzy vyrovnáno, hlavičce Kroupy k úspěchu chyběli jen centimetry. Již v nastaveném čase pak nebezpečně pálil Sus a v úplném závěru měl vyrovnání na kopačce Punčochář, ale brankář Belaň proti povedenému pokusu předvedl skvělý zákrok a zachránil svému týmu vítězství. Z následného rohu hosté již nezahrozili a následně rozhodčí zápas ukončil. Baník si tak připsal první vítězství v sezoně a to nejtěsnějším rozdílem 1:0.

V následujícím týdnu bude mít Baník napilno. Ve středu totiž sokolovští fotbalisté hrají v Zápech a v sobotu je pak čeká duel v Pardubicích. Doma se fotbalisté představí v sobotu 3.9.2016, kdy v atraktivním souboji přivítáme České Budějovice.


autor: www.fksokolov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.