Klikněte pro zvětšení...

FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov

vloženo: 20.08.2016           komentářů: 0

Baník gólem ze závěru utkání porazil nováčka z Prostějova

Baník se ve třetím kole FNL dočkal prvního vítězství. To podařenou ranou vystřelil Petr Glaser v 84. minutě.
FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov 1:0 3.kolo - 20.8.2016 01:00
Údaje FK Baník Sokolov 1. SK Prostějov
Branky 84. Glaser
ŽK 67. Strada, 69. Vondráček, 90+3. Mejdr 40. Kroupa, 44. Šteigl, 59. Skwarczek
Sestava Belaň – Strada, Vondráček (C), Ševčík, Mejdr – Sadílek, Machek, Medvěděv (73. Blažek) – Glaser (86. Průcha) – Provod (56. Klusák), Přeučil. Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach (63. Langer), Fládr, Skwarczek, Šteigl (80. Machynek) – Nekuda (76. M. Machálek), Kroupa (C)
Rozhodčí Jan Váňa – Miroslav Fišer, Milan Flimmel
Počet diváků: 580

Ke třetímu kolu FNL dorazil do Sokolova nováček soutěže z Prostějova. Trenér Jiří Dreiseitl udělal oproti minulému zápasu dvě změny. Chyběli oba Dvořákové, do brány se tentokrát postavil Jaroslav Belaň, a místo distancovaného Jakuba Dvořáka II v základní sestavě začal Marek Strada.

V úvodu měl Baník míč více na noze, ale v 6. minutě mohl prohrávat. Balon do běhu mezi obránce dostal Štrombach, jenž šel sám na Belaně. Naštěstí pro domácí však sokolovský gólman byl v tomto souboji úspěšnější a hned v začátku svůj tým podržel. Následný pokus o dorážku pak obrana Baníku zblokovala.

V prvním poločase měl více ze hry Baník. Prostějov se dostal ještě ke dvěma střelám z větší vzdálenosti, se kterými si Belaň bez problémů poradil. Jinak se hrálo především na polovině hostí. Nebezpečná byla levá strana, kde pracovali Mejdr s Provodem, před bránu Kofroně lítal jeden centr za druhým, ale defenziva Prostějova si vždy dokázala poradit, někdy i za cenu rohového kopu. Vášně vzbudil zákrok na Provoda v rohu pokutového území, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Se svými pokusy poté neuspěli postupně Mejdr, Sadílek ani Vondráček, Baník tak ze své převahy gól nevytěžil, brankář Kofroň byl proti. Na druhé straně Belaň příliš práce neměl, Prostějov se ale dvakrát dožadoval penalty, ani jednou však neuspěl. První poločas tak skončil remízou 0:0.

Začátek druhého poločasu byl více vyrovnaný, hrálo se především uprostřed hřiště a na gólovou příležitost se dlouho čekalo. Pak si slovo vzali hosté, když zkušený útočník Kroupa hlavičkoval nad bránu. Nebezpečí pro domácí vzniklo i v 69. minutě, kdy za záchrannou brzdu musel „zatáhnout“ stoper Vondráček, naštěstí však za zákrok na unikajícího soupeře obdržel jen žlutou kartu.

Stav byl tak i nadále 0:0 a do konce zápasu zbývalo patnáct minut. Nic na tom nezměnil ani podařený pokus Přeučila, který zkrotil Kofroň. Následně před obě brány přiletělo několik centrů, ale ani z nich se nic neurodilo. Na gól se tak čekalo až do 84. minuty a stálo to za to. Sadílek posunul míč na Petra Glasera, který vyslal střelecký pokus z velké dálky a zacílil nádherně. Na dalekonosnou střelu jinak výborný Kofroň nestačil a parádní pokus skončil v síti – 1:0.

Prostějov, který většinu zápasu především pozorně bránil, tak vrhl veškeré síly do útoku a před Belaněm bylo pořádně živo. A málem bylo brzy vyrovnáno, hlavičce Kroupy k úspěchu chyběli jen centimetry. Již v nastaveném čase pak nebezpečně pálil Sus a v úplném závěru měl vyrovnání na kopačce Punčochář, ale brankář Belaň proti povedenému pokusu předvedl skvělý zákrok a zachránil svému týmu vítězství. Z následného rohu hosté již nezahrozili a následně rozhodčí zápas ukončil. Baník si tak připsal první vítězství v sezoně a to nejtěsnějším rozdílem 1:0.

V následujícím týdnu bude mít Baník napilno. Ve středu totiž sokolovští fotbalisté hrají v Zápech a v sobotu je pak čeká duel v Pardubicích. Doma se fotbalisté představí v sobotu 3.9.2016, kdy v atraktivním souboji přivítáme České Budějovice.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.