Klikněte pro zvětšení...

FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov

vloženo: 20.08.2016           komentářů: 0

Baník gólem ze závěru utkání porazil nováčka z Prostějova

Baník se ve třetím kole FNL dočkal prvního vítězství. To podařenou ranou vystřelil Petr Glaser v 84. minutě.
FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov 1:0 3.kolo - 20.8.2016 01:00
Údaje FK Baník Sokolov 1. SK Prostějov
Branky 84. Glaser
ŽK 67. Strada, 69. Vondráček, 90+3. Mejdr 40. Kroupa, 44. Šteigl, 59. Skwarczek
Sestava Belaň – Strada, Vondráček (C), Ševčík, Mejdr – Sadílek, Machek, Medvěděv (73. Blažek) – Glaser (86. Průcha) – Provod (56. Klusák), Přeučil. Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach (63. Langer), Fládr, Skwarczek, Šteigl (80. Machynek) – Nekuda (76. M. Machálek), Kroupa (C)
Rozhodčí Jan Váňa – Miroslav Fišer, Milan Flimmel
Počet diváků: 580

Ke třetímu kolu FNL dorazil do Sokolova nováček soutěže z Prostějova. Trenér Jiří Dreiseitl udělal oproti minulému zápasu dvě změny. Chyběli oba Dvořákové, do brány se tentokrát postavil Jaroslav Belaň, a místo distancovaného Jakuba Dvořáka II v základní sestavě začal Marek Strada.

V úvodu měl Baník míč více na noze, ale v 6. minutě mohl prohrávat. Balon do běhu mezi obránce dostal Štrombach, jenž šel sám na Belaně. Naštěstí pro domácí však sokolovský gólman byl v tomto souboji úspěšnější a hned v začátku svůj tým podržel. Následný pokus o dorážku pak obrana Baníku zblokovala.

V prvním poločase měl více ze hry Baník. Prostějov se dostal ještě ke dvěma střelám z větší vzdálenosti, se kterými si Belaň bez problémů poradil. Jinak se hrálo především na polovině hostí. Nebezpečná byla levá strana, kde pracovali Mejdr s Provodem, před bránu Kofroně lítal jeden centr za druhým, ale defenziva Prostějova si vždy dokázala poradit, někdy i za cenu rohového kopu. Vášně vzbudil zákrok na Provoda v rohu pokutového území, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Se svými pokusy poté neuspěli postupně Mejdr, Sadílek ani Vondráček, Baník tak ze své převahy gól nevytěžil, brankář Kofroň byl proti. Na druhé straně Belaň příliš práce neměl, Prostějov se ale dvakrát dožadoval penalty, ani jednou však neuspěl. První poločas tak skončil remízou 0:0.

Začátek druhého poločasu byl více vyrovnaný, hrálo se především uprostřed hřiště a na gólovou příležitost se dlouho čekalo. Pak si slovo vzali hosté, když zkušený útočník Kroupa hlavičkoval nad bránu. Nebezpečí pro domácí vzniklo i v 69. minutě, kdy za záchrannou brzdu musel „zatáhnout“ stoper Vondráček, naštěstí však za zákrok na unikajícího soupeře obdržel jen žlutou kartu.

Stav byl tak i nadále 0:0 a do konce zápasu zbývalo patnáct minut. Nic na tom nezměnil ani podařený pokus Přeučila, který zkrotil Kofroň. Následně před obě brány přiletělo několik centrů, ale ani z nich se nic neurodilo. Na gól se tak čekalo až do 84. minuty a stálo to za to. Sadílek posunul míč na Petra Glasera, který vyslal střelecký pokus z velké dálky a zacílil nádherně. Na dalekonosnou střelu jinak výborný Kofroň nestačil a parádní pokus skončil v síti – 1:0.

Prostějov, který většinu zápasu především pozorně bránil, tak vrhl veškeré síly do útoku a před Belaněm bylo pořádně živo. A málem bylo brzy vyrovnáno, hlavičce Kroupy k úspěchu chyběli jen centimetry. Již v nastaveném čase pak nebezpečně pálil Sus a v úplném závěru měl vyrovnání na kopačce Punčochář, ale brankář Belaň proti povedenému pokusu předvedl skvělý zákrok a zachránil svému týmu vítězství. Z následného rohu hosté již nezahrozili a následně rozhodčí zápas ukončil. Baník si tak připsal první vítězství v sezoně a to nejtěsnějším rozdílem 1:0.

V následujícím týdnu bude mít Baník napilno. Ve středu totiž sokolovští fotbalisté hrají v Zápech a v sobotu je pak čeká duel v Pardubicích. Doma se fotbalisté představí v sobotu 3.9.2016, kdy v atraktivním souboji přivítáme České Budějovice.

přidat komentář            zobrazit komentáře

> > >   náhodná fotka

Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

>  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.