> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

S Varnsdorfem o další domácí body

vloženo: 25.08.2016           komentářů: 0Mezi současnou skladbou druhé ligy nabitou zvučnými jmény lze Varnsdorf řadit k relativně hratelným soupeřům, byť za určitých okolností mohl strávit minulou sezónu v první lize. Přestože si fotbalisté předloňskou sezónu postup vybojovali, klubové vedení nakonec vyhodnotilo reálnou situaci a přihlášku do vyšší soutěže nepodalo.

S fotbalem je to ve Varnsdorfu těžké, na podporu města, které stejně jako u nás vlastní potřebnou infrastrukturu, se majitel klubu Vlastimil Gabriel rozhodně spolehnout nemůže. „Když je místostarosta hokejista, těžko bude na prvním místě fotbal,“ postěžoval si v jednom rozhovoru.

Přestože kádr pro minulou sezónu zůstal bez vážnějších změn, rozčarování hráčů se podepsalo na mizerném podzimu, který způsobil, že klub hrál rázem o záchranu druhé ligy. Právě toto neslavné období zažil ve Šluknovském výběžku náš nynější hráč Michal Skwarczek.

Z klubu v letní přestávce odešel nejlepší střelec Martan, kterého angažoval prvoligový Hradec Králové, a někteří další nastupující v základní jedenáctce. Právě oni se nakonec semkli kolem trenéra Veselého a v jarní tabulce skončili na třetím místě, což Gabriela opravňuje k optimismu i do této sezóny, byť si je vědom nezvykle silného složení FNL v aktuálním ročníku.

„Tvoříme nový tým, je tady spousta mladých kluků, kteří mají velkou šanci se ukázat ve druhé lize,“ zhodnotil letní přípravu pro klubový web trenér Roman Veselý. Výsledky jsou zatím střídavé. V poháru Varnsdorf nepřešel přes třetiligový Písek, když prohrál 0:3, tedy stejným výsledkem, jakým zvítězil v prvním ligovém utkání doma proti Pardubicím. Z Táborska si pak Veselého svěřenci odvezli porážku 0:1. V zatím posledním utkání proti českobudějovickému Dynamu, které skončilo bezbrankovou remízou, nastoupil Varnsdorf ve složení Samoel – Zieris, Neuberg, Filip – Rys, Houser, Daníček, Richter, Knejzlík – Durdević, Fotr.

Jak poznamenal za celý kádr eskáčka kapitán Karel Kroupa, menší ambice než vítězství mít v sobotu ani nemůžeme. Bude to sice velmi obtížné, ale není na co čekat a lehkých soupeřů ve druhé lize opravdu není.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.