> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

S Varnsdorfem o další domácí body

vloženo: 25.08.2016           komentářů: 0Mezi současnou skladbou druhé ligy nabitou zvučnými jmény lze Varnsdorf řadit k relativně hratelným soupeřům, byť za určitých okolností mohl strávit minulou sezónu v první lize. Přestože si fotbalisté předloňskou sezónu postup vybojovali, klubové vedení nakonec vyhodnotilo reálnou situaci a přihlášku do vyšší soutěže nepodalo.

S fotbalem je to ve Varnsdorfu těžké, na podporu města, které stejně jako u nás vlastní potřebnou infrastrukturu, se majitel klubu Vlastimil Gabriel rozhodně spolehnout nemůže. „Když je místostarosta hokejista, těžko bude na prvním místě fotbal,“ postěžoval si v jednom rozhovoru.

Přestože kádr pro minulou sezónu zůstal bez vážnějších změn, rozčarování hráčů se podepsalo na mizerném podzimu, který způsobil, že klub hrál rázem o záchranu druhé ligy. Právě toto neslavné období zažil ve Šluknovském výběžku náš nynější hráč Michal Skwarczek.

Z klubu v letní přestávce odešel nejlepší střelec Martan, kterého angažoval prvoligový Hradec Králové, a někteří další nastupující v základní jedenáctce. Právě oni se nakonec semkli kolem trenéra Veselého a v jarní tabulce skončili na třetím místě, což Gabriela opravňuje k optimismu i do této sezóny, byť si je vědom nezvykle silného složení FNL v aktuálním ročníku.

„Tvoříme nový tým, je tady spousta mladých kluků, kteří mají velkou šanci se ukázat ve druhé lize,“ zhodnotil letní přípravu pro klubový web trenér Roman Veselý. Výsledky jsou zatím střídavé. V poháru Varnsdorf nepřešel přes třetiligový Písek, když prohrál 0:3, tedy stejným výsledkem, jakým zvítězil v prvním ligovém utkání doma proti Pardubicím. Z Táborska si pak Veselého svěřenci odvezli porážku 0:1. V zatím posledním utkání proti českobudějovickému Dynamu, které skončilo bezbrankovou remízou, nastoupil Varnsdorf ve složení Samoel – Zieris, Neuberg, Filip – Rys, Houser, Daníček, Richter, Knejzlík – Durdević, Fotr.

Jak poznamenal za celý kádr eskáčka kapitán Karel Kroupa, menší ambice než vítězství mít v sobotu ani nemůžeme. Bude to sice velmi obtížné, ale není na co čekat a lehkých soupeřů ve druhé lize opravdu není.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.