> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

S Varnsdorfem o další domácí body

vloženo: 25.08.2016           komentářů: 0Mezi současnou skladbou druhé ligy nabitou zvučnými jmény lze Varnsdorf řadit k relativně hratelným soupeřům, byť za určitých okolností mohl strávit minulou sezónu v první lize. Přestože si fotbalisté předloňskou sezónu postup vybojovali, klubové vedení nakonec vyhodnotilo reálnou situaci a přihlášku do vyšší soutěže nepodalo.

S fotbalem je to ve Varnsdorfu těžké, na podporu města, které stejně jako u nás vlastní potřebnou infrastrukturu, se majitel klubu Vlastimil Gabriel rozhodně spolehnout nemůže. „Když je místostarosta hokejista, těžko bude na prvním místě fotbal,“ postěžoval si v jednom rozhovoru.

Přestože kádr pro minulou sezónu zůstal bez vážnějších změn, rozčarování hráčů se podepsalo na mizerném podzimu, který způsobil, že klub hrál rázem o záchranu druhé ligy. Právě toto neslavné období zažil ve Šluknovském výběžku náš nynější hráč Michal Skwarczek.

Z klubu v letní přestávce odešel nejlepší střelec Martan, kterého angažoval prvoligový Hradec Králové, a někteří další nastupující v základní jedenáctce. Právě oni se nakonec semkli kolem trenéra Veselého a v jarní tabulce skončili na třetím místě, což Gabriela opravňuje k optimismu i do této sezóny, byť si je vědom nezvykle silného složení FNL v aktuálním ročníku.

„Tvoříme nový tým, je tady spousta mladých kluků, kteří mají velkou šanci se ukázat ve druhé lize,“ zhodnotil letní přípravu pro klubový web trenér Roman Veselý. Výsledky jsou zatím střídavé. V poháru Varnsdorf nepřešel přes třetiligový Písek, když prohrál 0:3, tedy stejným výsledkem, jakým zvítězil v prvním ligovém utkání doma proti Pardubicím. Z Táborska si pak Veselého svěřenci odvezli porážku 0:1. V zatím posledním utkání proti českobudějovickému Dynamu, které skončilo bezbrankovou remízou, nastoupil Varnsdorf ve složení Samoel – Zieris, Neuberg, Filip – Rys, Houser, Daníček, Richter, Knejzlík – Durdević, Fotr.

Jak poznamenal za celý kádr eskáčka kapitán Karel Kroupa, menší ambice než vítězství mít v sobotu ani nemůžeme. Bude to sice velmi obtížné, ale není na co čekat a lehkých soupeřů ve druhé lize opravdu není.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.