> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi slaví po napínavém utkání

vloženo: 14.09.2016           komentářů: 0


Jestřábi slaví po napínavém utkání další výhru a po čtyřech kolech tak vedou WSM ligu!

Kdo viděl průběh zápasu s Mostem, zažil ve středu takové menší déja vu. Jestřábi totiž opět vedli o dva góly a zdálo se, že je nic nemůže ohrozit. Jenže třetí třetinu začali příšerně, když během čtyř minut o náskok přišli a Kadaň se navíc dostala do vedení. Přesto však získali domácí tři body. Tentokrát je vystřílel především Jakub Šlahař, který nejprve využil přesilovku a dvanáct vteřin před koncem proměnil trestné střílení.

dnes | Michal Sobecký
4., středa 14.9.2016
LHK Jestřábi Prostějov
4:3(0:0, 2:0, 2:3)
SK Kadaň

Branky a nahrávky: 35. Luňák (A. Holík, L. Krejčík), 37. A. Holík (T. Kvapil, Korhoň), 57. Šlahař (Rudovský, Protivný), 60. Šlahař (TS) – 41. Chrpa (Hejcman, Hlava), 44. Kohout, 44. M. Zadražil (Tejnor, Hejcman). Rozhodčí: Fiala - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1256. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, D. Kolář, T. Kvapil, Protivný, Šafář, V. Zadražil, Vokurka – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Moskal, Augustin, L. Krejčík – Šlahař, Půhoný, Švec – Korhoň, M. Novák, Fiala.
SK Kadaň: Tomáš Král (Lukeš) – Trefný, R. Černý, J. Tomeček, Tejnor, M. Rohan, Weinhold, R. Havel – Kůs, Hejcman, Chrpa – Kohout, M. Zadražil, Vaněk – R. Veselý, Berger, O. Beránek – Ringler, Osmík, Hlava.
Komentář k zápasu

Celky Prostějova a Kadaně měly před zápasem v tabulce stejný bodový zisk, byl to tedy přímý souboj o pozici v tabulce. A od počátku utkání to tak i vypadalo, žádný z celků se nikam nehnal a dlouho neměl ani jeden z brankářů moc práce. Paradoxně se v první větší šanci ocitli hosté a to v oslabení. Jestřábi si nepohlídali Kohouta s Matějem Zadražilem, druhý jmenovaný už byl zcela sám před Kantorem, v poslední chvíli ale zasáhl prostějovský obránce. I dál však pokračoval opatrný hokej a až na šance Venkrbce, který se dostával za obranu a střílel z úhlu a Nováka po vybojování puku ve středním pásmu Moskalem, toho diváci mnoho neviděli. Hosté se pak osmělili ke konci prvního dějství Ondřejem Beránkem, ten se protáhl středem hřiště a mířil z blízka pod horní tyčku, Kantor mu ramenem ve skórování zabránil. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina začala o něco svižněji. Pomohla tomu brzká přesilová hra hostů, kdy seděl na trestné Aleš Holík. Znovu zafungovala spolupráce Kohouta se Zadražilem, tentokrát si ale funkce vyměnili a zakončoval první jmenovaný, Kantor byl však znovu bezchybný. Ve stejné přesilovce se ale osmělili i domácí, konkrétně se do úniku dostal Šlahař a ač tísněn, zakončil jen do hostujícího Krále. Poté ale znovu tempo opadlo, až ve 12. minutě to na tribunách zahučelo při šanci Kohouta, toho znovu našel Zadražil, ale tváří v tvář proti Kantorovi neuspěl. O chvíli později se v podobné šanci ocitl i Matěj Zadražil, jenže svůj blafák do forhendu neproměnil. Po šancích Kadaně se probrali i Prostějovští a hned z toho byla branka. V přesilové hře míchal s pukem za brankou Lukáš Luňák, dobře si však rozmyslel přihrávku na obsazeného Venkrbce, vyjel zpoza branky na brankoviště a bekhendem poslal Jestřáby do vedení. Za faul na Venkrbce byl po úvodní brance vyloučen Dominik Tejnor a Prostějov tak mohl pokračovat v tlaku. I tuto početní výhodu domácí využili, Aleš Holík neměl komu nahrát a tak zkusil střelu z úhlu, Tomáš Král sice zasáhl lapačkou, jenže vyrazil kotouč nad sebe, a ten následně zapadl do branky. Po druhé třetině tedy mohli jít spokojenější do šaten domácí.

Do třetí třetiny nastoupili hosté jako politi živou vodou, podařilo se jim proměnit hned dvě přesilové hry v rychlém sledu. Nejprve se z mezikruží trefil Jakub Chrpa, hned na to mohl z nařízeného trestného střílení srovnat Dominik Tejnor, ale branku přestřelil. Vyrovnat se podařilo až o tři minuty později Martinu Kohoutovi, který zavěsil puk pod horní tyčku z kruhů. Domácí tyto dvě branky naprosto vyvedly z míry a za malou chvíli znovu inkasovali. Do vedení Kadaň poprvé v utkání poslal Matěj Zadražil. Jestřábi se pak dlouho nemohli dostat do zápasu a hosté měli několik šancí na rozhodnutí, ale domácí s velkou pomocí Kantora odolali. Když už to vypadalo že si hosté s přehledem hlídají jednobrankový náskok, sehráli Jestřábi signál, na jehož konci stál Jakub Šlahař, ten vyrovnal po skvělé práci Rudovského střelou do horního růžku. Jestřábi byli v tento moment na koni a hnali se za rozhodnutím ještě v základní hrací době. K tomu jim dopomohli i hosté, nejprve fauloval Ondřej Beránek a nabídl domácím přesilovou hru a dvanáct vteřin před koncem hosté pod náporem posunuli brankovou konstrukci mimo její pozici. Po krátké poradě hlavní rozhodčí Fiala za tento přestupek proti pravidlům nařídil trestné střílení. K tomu se postavil domácí zachránce Jakub Šlahař, který střelou mezi betony Krále rozhodl o vítězství Prostějova.
Ohlasy trenérů
Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Čtyřicet minut jsme hráli velice dobře, trpělivě a čekali jsme na chyby soupeře, které se nám podařilo potrestat. Naprosto hloupými fauly jsme si ale pak podrazili nohy. Máme teď štěstí, ale je to tím, že si za tím jdeme a kluci dřou, makají až do konce. I přes nepříznivý stav jsme bojovali, vyšel nám signál, po kterém jsme vyrovnali. Troška štěstí a hlouposti brankáře Krále rozhodly o tom, že jsme získali tři body.

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň): Je to zbytečná prohra. Byl to vyrovnaný zápas, za stavu 3:2 pro nás, kdy se nám podařilo otočit skóre zápasu, domácí trochu usnuli a my jsme nevyužili tři, čtyři gólovky včetně trestného střílení. Odskok na větší rozdíl se tedy nekonal a nedisciplína, neplnění taktických pokynů a hrubka v posledních třech minutách nás stála tři body. Musíme z toho vyvodit nějaké závěry, tohle tolerovat nebudeme, protože se nám to stává často. Co se týče toho konce, tak neznám takové pravidlo, aby se čtyři vteřiny hrálo s posunutou bránou a až se o to brankář opře, tak vypadne celá. Následně se pak pískne trestné střílení...

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.