> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník s přehledem porazil Prostějov

vloženo: 17.09.2016           komentářů: 1

Baník s přehledem porazil Prostějov a dál vévodí Fotbalové národní lize

Vedoucí Ostrava přivítala v malém moravsko-slezském derby nováčka soutěže z Prostějova. Na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích zvládli domácí úlohu favorita a po přesvědčivém výkonu si připsali další tři body, čímž si upevnili vedení ve Fotbalové národní lize. Prostějov naopak zůstává i po sedmi odehraných zápasech na posledním místě tabulky.
Foto: fcb.cz

7.kolo • so 17.9.2016 • 17:00
FC Baník Ostrava
3:0
1.SK Prostějov

Poločas: 2:0
FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Zápotočný (83. Lischka), Pokorný, Hučko – Nerad, Hlinka – Mondek, Mičola, Stáňa (74. Helešic) – Urgela (67. Šašinka O.).
1.SK Prostějov: Kofroň – Pančochář, Schuster, Rus, Hirsch – Fládr (73. Langer), Skwarczek, Štrombach – Chwaszcz (78. Píchal), Kroupa, Nekuda (78. Machálek M.).
Branky: 17. Nerad, 25. Mondek, 65. Urgela. Rozhodčí: Jílek – Urban, Polák. ŽK: Hirsch (Prostějov). Diváci: 3 308.
Komentář

První větší možnost zápasu měli již ve třetí minutě paradoxně hosté z Moravy. Po drobném zaváhání baníkovské obrany se dostal do solidní příležitosti Šimon Chwaszcz, který z hranice pokutového území jen těsně minul bránu Petra Vaška. Jenže to bylo ze strany Prostějova prakticky všechno, poté již na hrací ploše jasně dominoval Baník.

O pár minut později zahrozil Bronislav Stáňa, ale záložník Ostravanů rovněž nemířil přesně. Za pár chvil se ocitl za hostující obranou Ľubomír Urgela, avšak obětavým zákrokem zasáhl jeden z prostějovských beků, jenž míč srazil na rohový kop.

V sedmnácté minutě poprvé domácí udeřili. Karol Mondek se velmi důrazně probil po pravé straně, předložil balón do šestnáctky na Petra Nerada, který se ve vyložené pozici nemýlil a prudkou střelou překonal Kofroňě poprvé. Baník poté pokračoval v tlaku, který zanedlouho vyústil ve druhý gól. V minutě pětadvacáté se otevřel střed prostějovské obrany, čehož Ostrava dokázala využít. Ve stoprocentní šanci ještě selhal Petr Nerad, když nedokázal překonat již ležícího brankáře hostů. Ten však míč vyrazil přímo na kopačky Karola Mondeka, a ten už neměl problém uklidit balón do prázdné brány Prostějova.

Poté měl Baník hru víceméně pod kontrolou, za zmínku snad stojí pouze střela agilního Chwaszcze z dvaceti metrů, se kterou Vašek neměl žádný problém. V závěru poločasu mohl navýšit vedení Bronislav Stáňa, jenž po rychlém protiútoku domácích stanul tváří v tvář Kofroňovi. Záložník Baníku obstřelil nejen brankáře hostů, ale i prostějovskou bránu.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení převahy domácích, kteří se pokoušeli o vstřelení třetí branky. V devětapadesáté minutě byl velmi blízko jejímu dosažení Martin Sus. Pravý bek Ostravy se šikovně zbavil obránce a levačkou orazítkoval břevno brány Prostějova.

Pětašedesátá minuta přinesla definitivní rozuzlení. Ve velkém vápně pěkně zakombinoval Per Nerad s Karolem Mondekem. Druhý jmenovaný už mohl zakončovat, avšak svým centrem ještě vylepšil pozici pro Ľubomíra Urgelu, který z hranice malého čtverce uklidil míč do poloodkryté brány. I po svém třetím gólu Baník nepolevoval a pokračoval v aktivní hře. Velmi dobrým dojmem působil i střídající Ondřej Šašinka, jenž se snažil svými výpady zaměstnat hostující obranu v čele s Kofroňem.

Tři minuty před koncem duelu mohl zvýšit vedení Ostravy výborně hrající Karol Mondek, který poslední šanci Baníku zakončil tvrdou ranou do břevna. Poté se již nic převratného nestalo, a tak si Ostravané udrželi domácí neporazitelnost a navýšili svůj náskok na čele Fotbalové národní ligy.

autor: http://fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.