> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Baník s přehledem porazil Prostějov

vloženo: 17.09.2016           komentářů: 1

Baník s přehledem porazil Prostějov a dál vévodí Fotbalové národní lize

Vedoucí Ostrava přivítala v malém moravsko-slezském derby nováčka soutěže z Prostějova. Na Městském stadionu v Ostravě – Vítkovicích zvládli domácí úlohu favorita a po přesvědčivém výkonu si připsali další tři body, čímž si upevnili vedení ve Fotbalové národní lize. Prostějov naopak zůstává i po sedmi odehraných zápasech na posledním místě tabulky.
Foto: fcb.cz

7.kolo • so 17.9.2016 • 17:00
FC Baník Ostrava
3:0
1.SK Prostějov

Poločas: 2:0
FC Baník Ostrava: Vašek – Sus, Zápotočný (83. Lischka), Pokorný, Hučko – Nerad, Hlinka – Mondek, Mičola, Stáňa (74. Helešic) – Urgela (67. Šašinka O.).
1.SK Prostějov: Kofroň – Pančochář, Schuster, Rus, Hirsch – Fládr (73. Langer), Skwarczek, Štrombach – Chwaszcz (78. Píchal), Kroupa, Nekuda (78. Machálek M.).
Branky: 17. Nerad, 25. Mondek, 65. Urgela. Rozhodčí: Jílek – Urban, Polák. ŽK: Hirsch (Prostějov). Diváci: 3 308.
Komentář

První větší možnost zápasu měli již ve třetí minutě paradoxně hosté z Moravy. Po drobném zaváhání baníkovské obrany se dostal do solidní příležitosti Šimon Chwaszcz, který z hranice pokutového území jen těsně minul bránu Petra Vaška. Jenže to bylo ze strany Prostějova prakticky všechno, poté již na hrací ploše jasně dominoval Baník.

O pár minut později zahrozil Bronislav Stáňa, ale záložník Ostravanů rovněž nemířil přesně. Za pár chvil se ocitl za hostující obranou Ľubomír Urgela, avšak obětavým zákrokem zasáhl jeden z prostějovských beků, jenž míč srazil na rohový kop.

V sedmnácté minutě poprvé domácí udeřili. Karol Mondek se velmi důrazně probil po pravé straně, předložil balón do šestnáctky na Petra Nerada, který se ve vyložené pozici nemýlil a prudkou střelou překonal Kofroňě poprvé. Baník poté pokračoval v tlaku, který zanedlouho vyústil ve druhý gól. V minutě pětadvacáté se otevřel střed prostějovské obrany, čehož Ostrava dokázala využít. Ve stoprocentní šanci ještě selhal Petr Nerad, když nedokázal překonat již ležícího brankáře hostů. Ten však míč vyrazil přímo na kopačky Karola Mondeka, a ten už neměl problém uklidit balón do prázdné brány Prostějova.

Poté měl Baník hru víceméně pod kontrolou, za zmínku snad stojí pouze střela agilního Chwaszcze z dvaceti metrů, se kterou Vašek neměl žádný problém. V závěru poločasu mohl navýšit vedení Bronislav Stáňa, jenž po rychlém protiútoku domácích stanul tváří v tvář Kofroňovi. Záložník Baníku obstřelil nejen brankáře hostů, ale i prostějovskou bránu.

Začátek druhého poločasu se nesl ve znamení převahy domácích, kteří se pokoušeli o vstřelení třetí branky. V devětapadesáté minutě byl velmi blízko jejímu dosažení Martin Sus. Pravý bek Ostravy se šikovně zbavil obránce a levačkou orazítkoval břevno brány Prostějova.

Pětašedesátá minuta přinesla definitivní rozuzlení. Ve velkém vápně pěkně zakombinoval Per Nerad s Karolem Mondekem. Druhý jmenovaný už mohl zakončovat, avšak svým centrem ještě vylepšil pozici pro Ľubomíra Urgelu, který z hranice malého čtverce uklidil míč do poloodkryté brány. I po svém třetím gólu Baník nepolevoval a pokračoval v aktivní hře. Velmi dobrým dojmem působil i střídající Ondřej Šašinka, jenž se snažil svými výpady zaměstnat hostující obranu v čele s Kofroňem.

Tři minuty před koncem duelu mohl zvýšit vedení Ostravy výborně hrající Karol Mondek, který poslední šanci Baníku zakončil tvrdou ranou do břevna. Poté se již nic převratného nestalo, a tak si Ostravané udrželi domácí neporazitelnost a navýšili svůj náskok na čele Fotbalové národní ligy.

autor: http://fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.