> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stodvojkaři osvobozují rukojmí

vloženo: 18.09.2016           komentářů: 0

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR.

http://www.53pluk.army.cz/ak…/stodvojkari-osvobozuji-rukojmi
V rámci Dnů NATO 2016 provedli vojáci 102. průzkumného praporu ze sestavy 53. pluku průzkumu a elektronického boje přepad objektu s cílem osvobodit rukojmí, které povstalci zajali během předchozích bojů. V prostoru již působí průzkumné družstvo, jehož úkolem bylo potvrdit přítomnost rukojmí a zjistit maximum informací o nepříteli, potřebných pro provedení přepadu.

Prologem je blížící se bitevní vrtulník Mi-24, který zajišťuje doprovod a bezpečné přistání dopravního vrtulníku Mi-171Š. Na palubě je skupina, která provede přepadení objektu. Skupina provádí aeromobilní výsadek a po kontrole úplnosti členů a materiálu se přesunuje do místa styku s průzkumným družstvem. Po předání zjištěných informací o nepříteli a ujasnění plánu na smluvený signál skupina provádí přepad.

Při přesunu k objektu je skupina vyzrazena a ocitá se pod palbou. Probíhá střet, do kterého se na podporu úderné skupiny zapojují vojáci zajišťovací skupiny. Společně získávají palebnou převahu. Úderná skupina prohledává objekt, eliminuje zbylé povstalce a nalézá rukojmí. Po pozitivní identifikaci se společně přesouvají do prostoru místa vyzvednutí za krytí průzkumným družstvem a bitevním vrtulníkem. Bezpečně se vrací na základnu se zachráněným na palubě.
Foto: kpt. Petr Šiler

autor: kpt. Petr Šiler

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.