> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stodvojkaři osvobozují rukojmí

vloženo: 18.09.2016           komentářů: 0

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR.

http://www.53pluk.army.cz/ak…/stodvojkari-osvobozuji-rukojmi
V rámci Dnů NATO 2016 provedli vojáci 102. průzkumného praporu ze sestavy 53. pluku průzkumu a elektronického boje přepad objektu s cílem osvobodit rukojmí, které povstalci zajali během předchozích bojů. V prostoru již působí průzkumné družstvo, jehož úkolem bylo potvrdit přítomnost rukojmí a zjistit maximum informací o nepříteli, potřebných pro provedení přepadu.

Prologem je blížící se bitevní vrtulník Mi-24, který zajišťuje doprovod a bezpečné přistání dopravního vrtulníku Mi-171Š. Na palubě je skupina, která provede přepadení objektu. Skupina provádí aeromobilní výsadek a po kontrole úplnosti členů a materiálu se přesunuje do místa styku s průzkumným družstvem. Po předání zjištěných informací o nepříteli a ujasnění plánu na smluvený signál skupina provádí přepad.

Při přesunu k objektu je skupina vyzrazena a ocitá se pod palbou. Probíhá střet, do kterého se na podporu úderné skupiny zapojují vojáci zajišťovací skupiny. Společně získávají palebnou převahu. Úderná skupina prohledává objekt, eliminuje zbylé povstalce a nalézá rukojmí. Po pozitivní identifikaci se společně přesouvají do prostoru místa vyzvednutí za krytí průzkumným družstvem a bitevním vrtulníkem. Bezpečně se vrací na základnu se zachráněným na palubě.
Foto: kpt. Petr Šiler

autor: kpt. Petr Šiler

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.