> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stodvojkaři osvobozují rukojmí

vloženo: 18.09.2016           komentářů: 0

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR.

http://www.53pluk.army.cz/ak…/stodvojkari-osvobozuji-rukojmi
V rámci Dnů NATO 2016 provedli vojáci 102. průzkumného praporu ze sestavy 53. pluku průzkumu a elektronického boje přepad objektu s cílem osvobodit rukojmí, které povstalci zajali během předchozích bojů. V prostoru již působí průzkumné družstvo, jehož úkolem bylo potvrdit přítomnost rukojmí a zjistit maximum informací o nepříteli, potřebných pro provedení přepadu.

Prologem je blížící se bitevní vrtulník Mi-24, který zajišťuje doprovod a bezpečné přistání dopravního vrtulníku Mi-171Š. Na palubě je skupina, která provede přepadení objektu. Skupina provádí aeromobilní výsadek a po kontrole úplnosti členů a materiálu se přesunuje do místa styku s průzkumným družstvem. Po předání zjištěných informací o nepříteli a ujasnění plánu na smluvený signál skupina provádí přepad.

Při přesunu k objektu je skupina vyzrazena a ocitá se pod palbou. Probíhá střet, do kterého se na podporu úderné skupiny zapojují vojáci zajišťovací skupiny. Společně získávají palebnou převahu. Úderná skupina prohledává objekt, eliminuje zbylé povstalce a nalézá rukojmí. Po pozitivní identifikaci se společně přesouvají do prostoru místa vyzvednutí za krytí průzkumným družstvem a bitevním vrtulníkem. Bezpečně se vrací na základnu se zachráněným na palubě.
Foto: kpt. Petr Šiler

autor: kpt. Petr Šiler

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.