> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KK Brno –Prostějov 17:8

vloženo: 18.09.2016           komentářů: 0

Start extraligy je za námi. Sobotním prvním kolem začala nejvyšší korfbalová soutěž, první body do tabulky berou Brňané, kteří přehráli 17:8 Prostějov, a Znojmo, které zvítězilo 13:11 v Českých Budějovicích.

Zpočátku se trápili, postupem času však přebrali otěže zápasu a nakonec v poklidu došli k výhře. Brněnským korfbalistům se nepovedla první část utkání, po které vedli jen o jeden koš. „Chtěli jsme hrát líp než v přípravném turnaji na Slovensku. Před zápasem jsme i rozebírali hru na videu. První čtvrtina ještě celkem vyšla, ve druhé však stál náš výkon za nic. Stříleli jsme zbytečně z velké dálky a netrefovali se,“ popsal brněnský trenér Jakub Máša.

Zlom v utkání přišel ve třetí čtvrtině, kdy domácí soupeři odskočili na neřešitelný rozdíl. „Špatné. Z výkonu jsme zklamaní. Brno nás zničilo důraznou obranou. Dát osm bodů je opravdu málo, v útoku jsme měli problém. Ve čtvrté části už na nás padla deka,“ povídal smutně prostějovský kouč David Konečný.

V brněnském dresu řádily opět ženy. Sourozenecké duo Eliška a Štěpánka Jonákovy nastřílely osm košů, přidala se i posila Lenka Faltýnková se třemi zásahy. „Lenka předvedla v prvním zápase v našem dresu dobrý výkon. Ještě půjde určitě nahoru. Na Marcovi bylo znát, že je zvyklý na jiný styl. Chce to víc času,“ narážel Máša na první duel Nizozemce Marca Rota v české extralize.

KK Brno –Prostějov 17:8

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Lukáš Filip, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Jonáková Eliška 4, Jonáková Štěpánka 4, Faltýnková Lenka 3 - Ambrosová Nikola 3, Tichý Jan 2.

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.