> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KK Brno –Prostějov 17:8

vloženo: 18.09.2016           komentářů: 0

Start extraligy je za námi. Sobotním prvním kolem začala nejvyšší korfbalová soutěž, první body do tabulky berou Brňané, kteří přehráli 17:8 Prostějov, a Znojmo, které zvítězilo 13:11 v Českých Budějovicích.

Zpočátku se trápili, postupem času však přebrali otěže zápasu a nakonec v poklidu došli k výhře. Brněnským korfbalistům se nepovedla první část utkání, po které vedli jen o jeden koš. „Chtěli jsme hrát líp než v přípravném turnaji na Slovensku. Před zápasem jsme i rozebírali hru na videu. První čtvrtina ještě celkem vyšla, ve druhé však stál náš výkon za nic. Stříleli jsme zbytečně z velké dálky a netrefovali se,“ popsal brněnský trenér Jakub Máša.

Zlom v utkání přišel ve třetí čtvrtině, kdy domácí soupeři odskočili na neřešitelný rozdíl. „Špatné. Z výkonu jsme zklamaní. Brno nás zničilo důraznou obranou. Dát osm bodů je opravdu málo, v útoku jsme měli problém. Ve čtvrté části už na nás padla deka,“ povídal smutně prostějovský kouč David Konečný.

V brněnském dresu řádily opět ženy. Sourozenecké duo Eliška a Štěpánka Jonákovy nastřílely osm košů, přidala se i posila Lenka Faltýnková se třemi zásahy. „Lenka předvedla v prvním zápase v našem dresu dobrý výkon. Ještě půjde určitě nahoru. Na Marcovi bylo znát, že je zvyklý na jiný styl. Chce to víc času,“ narážel Máša na první duel Nizozemce Marca Rota v české extralize.

KK Brno –Prostějov 17:8

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Lukáš Filip, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Jonáková Eliška 4, Jonáková Štěpánka 4, Faltýnková Lenka 3 - Ambrosová Nikola 3, Tichý Jan 2.

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.