> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KK Brno –Prostějov 17:8

vloženo: 18.09.2016           komentářů: 0

Start extraligy je za námi. Sobotním prvním kolem začala nejvyšší korfbalová soutěž, první body do tabulky berou Brňané, kteří přehráli 17:8 Prostějov, a Znojmo, které zvítězilo 13:11 v Českých Budějovicích.

Zpočátku se trápili, postupem času však přebrali otěže zápasu a nakonec v poklidu došli k výhře. Brněnským korfbalistům se nepovedla první část utkání, po které vedli jen o jeden koš. „Chtěli jsme hrát líp než v přípravném turnaji na Slovensku. Před zápasem jsme i rozebírali hru na videu. První čtvrtina ještě celkem vyšla, ve druhé však stál náš výkon za nic. Stříleli jsme zbytečně z velké dálky a netrefovali se,“ popsal brněnský trenér Jakub Máša.

Zlom v utkání přišel ve třetí čtvrtině, kdy domácí soupeři odskočili na neřešitelný rozdíl. „Špatné. Z výkonu jsme zklamaní. Brno nás zničilo důraznou obranou. Dát osm bodů je opravdu málo, v útoku jsme měli problém. Ve čtvrté části už na nás padla deka,“ povídal smutně prostějovský kouč David Konečný.

V brněnském dresu řádily opět ženy. Sourozenecké duo Eliška a Štěpánka Jonákovy nastřílely osm košů, přidala se i posila Lenka Faltýnková se třemi zásahy. „Lenka předvedla v prvním zápase v našem dresu dobrý výkon. Ještě půjde určitě nahoru. Na Marcovi bylo znát, že je zvyklý na jiný styl. Chce to víc času,“ narážel Máša na první duel Nizozemce Marca Rota v české extralize.

KK Brno –Prostějov 17:8

Poločas: 6:5. Rozhodčí: Lukáš Filip, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Jonáková Eliška 4, Jonáková Štěpánka 4, Faltýnková Lenka 3 - Ambrosová Nikola 3, Tichý Jan 2.

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.