> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novou kapitánkou Agelek

vloženo: 19.09.2016           komentářů: 0

Novou kapitánkou Agelek je Mareike Hindriksen. Vybral ji realizační tým v čele s hlavním koučem Peterem Gogou

Takřka celých devět let (s jedinou roční přestávkou) své dosavadní existence měl A-tým volejbalistek VK Prostějov jedinou a stále stejnou kapitánku: Solange Soares. Po minulé sezóně však populární Soli ukončila hráčskou kariéru, což přineslo zásadní otázku: kdo převezme její roli? Nyní už je tohle téma vyřešeno.

Každému zápasu včetně přípravného předchází losování rozhodčích s kapitánkami obou družstev. Čtvrteční přátelský duel Agelek s KP Brno nebyl výjimkou a jakmile na tento los vyrazila Mareike Hindriksen, bylo jasno. Novou kapitánkou ženského výběru vékáčka se stala osmadvacetiletá nahrávačka z Německa.
„Ano, Mareike dostala na starost kapitánskou funkci,“ potvrdil druhý trenér VK Lubomír Petráš. Rozhodl o tom realizační tým v čele s hlavním koučem Peterem Gogou. „Žádná volba formou hlasování nebo podobně mezi hráčkami neproběhla, tohle byla především záležitost Peťova rozhodnutí,“ upřesnil Petráš.
V současném prostějovském kádru patří Hindriksen k nejzkušenějším plejerkám a tím pádem její dosazení do vůdcovské role nijak nepřekvapuje. Když navíc uvážíme, že zastává klíčový post tvůrkyně hry, má takový krok ještě větší logiku.
„Jsem přesvědčen, že v rámci možností by se Mareike měla stát důstojnou následovnicí Katy Weiss na místě naší nahrávačky. Dokonce bych neváhal její angažování označit za trefu do černého,“ říkal už při oznamování příchodu Hindriksen na Hanou první lodivod a sportovní manažer VK Peter Goga.
Sám byl během aktivní kariéry nahrávačem i kapitánem a s tímhle spojením má dobré zkušenosti, proto důležitý úkol svěřil německé akvizici. „Nahrávačka z velké míry rozhoduje o tom, co mančaft na hřišti předvádí, a z toho důvodu musí umět kolektiv správně vést,“ povídal Goga před časem a v intencích těchto slov se rodačka z Nordhornu ujme taktovky.
Teoreticky mohla být vážnou adeptkou na místo kapitánky i Julie Kovářová, neboť v Prostějově působí na rozdíl od Hindriksen už čtvrtým rokem a má tedy výhodu jak znalosti zdejšího prostředí, tak sžití s částí týmu, který zůstal pohromadě. Oblíbenou Julču však limituje post libera, což znamená, že na palubovce netráví vzhledem k pravidelnému střídání zdaleka celou dobu střetnutí. Rovněž proto dostala přednost Mareike.
Navíc obě volejbalistky jsou kamarádky a spolubydlící, tudíž mohou spoustu věcí průběžně konzultovat. „A kromě toho platí, že kapitánství se nesmí ani přeceňovat. V šatně může svůj názor říct každá členka družstva, váhu logicky mají zejména slova ostřílenějších hráček. Podstatné přitom je, aby mančaft hlavně fungoval dobře jako celek,“ zdůraznil Lubo Petráš stěžejní faktor.


autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.