> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novou kapitánkou Agelek

vloženo: 19.09.2016           komentářů: 0

Novou kapitánkou Agelek je Mareike Hindriksen. Vybral ji realizační tým v čele s hlavním koučem Peterem Gogou

Takřka celých devět let (s jedinou roční přestávkou) své dosavadní existence měl A-tým volejbalistek VK Prostějov jedinou a stále stejnou kapitánku: Solange Soares. Po minulé sezóně však populární Soli ukončila hráčskou kariéru, což přineslo zásadní otázku: kdo převezme její roli? Nyní už je tohle téma vyřešeno.

Každému zápasu včetně přípravného předchází losování rozhodčích s kapitánkami obou družstev. Čtvrteční přátelský duel Agelek s KP Brno nebyl výjimkou a jakmile na tento los vyrazila Mareike Hindriksen, bylo jasno. Novou kapitánkou ženského výběru vékáčka se stala osmadvacetiletá nahrávačka z Německa.
„Ano, Mareike dostala na starost kapitánskou funkci,“ potvrdil druhý trenér VK Lubomír Petráš. Rozhodl o tom realizační tým v čele s hlavním koučem Peterem Gogou. „Žádná volba formou hlasování nebo podobně mezi hráčkami neproběhla, tohle byla především záležitost Peťova rozhodnutí,“ upřesnil Petráš.
V současném prostějovském kádru patří Hindriksen k nejzkušenějším plejerkám a tím pádem její dosazení do vůdcovské role nijak nepřekvapuje. Když navíc uvážíme, že zastává klíčový post tvůrkyně hry, má takový krok ještě větší logiku.
„Jsem přesvědčen, že v rámci možností by se Mareike měla stát důstojnou následovnicí Katy Weiss na místě naší nahrávačky. Dokonce bych neváhal její angažování označit za trefu do černého,“ říkal už při oznamování příchodu Hindriksen na Hanou první lodivod a sportovní manažer VK Peter Goga.
Sám byl během aktivní kariéry nahrávačem i kapitánem a s tímhle spojením má dobré zkušenosti, proto důležitý úkol svěřil německé akvizici. „Nahrávačka z velké míry rozhoduje o tom, co mančaft na hřišti předvádí, a z toho důvodu musí umět kolektiv správně vést,“ povídal Goga před časem a v intencích těchto slov se rodačka z Nordhornu ujme taktovky.
Teoreticky mohla být vážnou adeptkou na místo kapitánky i Julie Kovářová, neboť v Prostějově působí na rozdíl od Hindriksen už čtvrtým rokem a má tedy výhodu jak znalosti zdejšího prostředí, tak sžití s částí týmu, který zůstal pohromadě. Oblíbenou Julču však limituje post libera, což znamená, že na palubovce netráví vzhledem k pravidelnému střídání zdaleka celou dobu střetnutí. Rovněž proto dostala přednost Mareike.
Navíc obě volejbalistky jsou kamarádky a spolubydlící, tudíž mohou spoustu věcí průběžně konzultovat. „A kromě toho platí, že kapitánství se nesmí ani přeceňovat. V šatně může svůj názor říct každá členka družstva, váhu logicky mají zejména slova ostřílenějších hráček. Podstatné přitom je, aby mančaft hlavně fungoval dobře jako celek,“ zdůraznil Lubo Petráš stěžejní faktor.


autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.