> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Novou kapitánkou Agelek

vloženo: 19.09.2016           komentářů: 0

Novou kapitánkou Agelek je Mareike Hindriksen. Vybral ji realizační tým v čele s hlavním koučem Peterem Gogou

Takřka celých devět let (s jedinou roční přestávkou) své dosavadní existence měl A-tým volejbalistek VK Prostějov jedinou a stále stejnou kapitánku: Solange Soares. Po minulé sezóně však populární Soli ukončila hráčskou kariéru, což přineslo zásadní otázku: kdo převezme její roli? Nyní už je tohle téma vyřešeno.

Každému zápasu včetně přípravného předchází losování rozhodčích s kapitánkami obou družstev. Čtvrteční přátelský duel Agelek s KP Brno nebyl výjimkou a jakmile na tento los vyrazila Mareike Hindriksen, bylo jasno. Novou kapitánkou ženského výběru vékáčka se stala osmadvacetiletá nahrávačka z Německa.
„Ano, Mareike dostala na starost kapitánskou funkci,“ potvrdil druhý trenér VK Lubomír Petráš. Rozhodl o tom realizační tým v čele s hlavním koučem Peterem Gogou. „Žádná volba formou hlasování nebo podobně mezi hráčkami neproběhla, tohle byla především záležitost Peťova rozhodnutí,“ upřesnil Petráš.
V současném prostějovském kádru patří Hindriksen k nejzkušenějším plejerkám a tím pádem její dosazení do vůdcovské role nijak nepřekvapuje. Když navíc uvážíme, že zastává klíčový post tvůrkyně hry, má takový krok ještě větší logiku.
„Jsem přesvědčen, že v rámci možností by se Mareike měla stát důstojnou následovnicí Katy Weiss na místě naší nahrávačky. Dokonce bych neváhal její angažování označit za trefu do černého,“ říkal už při oznamování příchodu Hindriksen na Hanou první lodivod a sportovní manažer VK Peter Goga.
Sám byl během aktivní kariéry nahrávačem i kapitánem a s tímhle spojením má dobré zkušenosti, proto důležitý úkol svěřil německé akvizici. „Nahrávačka z velké míry rozhoduje o tom, co mančaft na hřišti předvádí, a z toho důvodu musí umět kolektiv správně vést,“ povídal Goga před časem a v intencích těchto slov se rodačka z Nordhornu ujme taktovky.
Teoreticky mohla být vážnou adeptkou na místo kapitánky i Julie Kovářová, neboť v Prostějově působí na rozdíl od Hindriksen už čtvrtým rokem a má tedy výhodu jak znalosti zdejšího prostředí, tak sžití s částí týmu, který zůstal pohromadě. Oblíbenou Julču však limituje post libera, což znamená, že na palubovce netráví vzhledem k pravidelnému střídání zdaleka celou dobu střetnutí. Rovněž proto dostala přednost Mareike.
Navíc obě volejbalistky jsou kamarádky a spolubydlící, tudíž mohou spoustu věcí průběžně konzultovat. „A kromě toho platí, že kapitánství se nesmí ani přeceňovat. V šatně může svůj názor říct každá členka družstva, váhu logicky mají zejména slova ostřílenějších hráček. Podstatné přitom je, aby mančaft hlavně fungoval dobře jako celek,“ zdůraznil Lubo Petráš stěžejní faktor.


autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.