> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cesta z daleké Hané se Prostějovu

vloženo: 26.09.2016           komentářů: 0

Tři body zůstávají v Kalich Areně, kališníci Jestřábům nedali šanci


Cesta z daleké Hané se Prostějovu vůbec nevyplatila, tři body si totiž po velmi solidním výkonu připisují Litoměřice. Skóre zápasu otevřel v patnácté minutě Martin Ondráček, o čtyřicet sekund později zvýšil náskok Stadionu Peter Frühauf. Hosté se ke slovu dostali až po dalším gólu domácích, který tentokrát padl z hole Lukáše Nedvídka. Jestřábi se na víc než jeden zásah nezmohli a po trefách Veselého s Pilařem tak kališníci zvítězili 5:1.

HC Stadion Litoměřice
LTM

8., pondělí 26.9.

5:1

(2:0, 1:1, 2:0)
PRO
LHK Jestřábi Prostějov
Branky a nahrávky: 15. Ondráček (Šulc, Rubeš), 16. Frühauf (Paločko, Kalla), 28. Nedvídek (Frühauf, Barák), 55. Veselý, 56. Pilař (Kopta, Hanták) – 35. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coufal. Vyloučení: 8:11, navíc Holík (PRO) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 710. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
LTM
HC Stadion Litoměřice: Rybár (Šindelář) – Smetana, Pavlas, Šulc, Jebavý, Frühauf, Barák, Bača – Rubeš, Pletka, Ondráček – Veselý, Kalla, Paločko – Beránek, Nedvídek, Kopta – Procházka, Hanták, Pilař.
PRO
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Šafář, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Augustin – Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák, Půhoný.
Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již od první minuty nebojácně vrhali na Kantorovu klec s cílem otevřít skóre zápasu. Už v prvních deseti minutách bylo jasné, že vyloučeni v dnešním utkání rozhodně nebude poskrovnu -- krátce po sobě byli nejdříve na trestnou lavici vykázání domácí Veselý s Paločkem, o pár minut později si mohli domácí vyzkoušet pár vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem.

Úvodní branka však padla až po vyloučení Daniela Koláře za držení. Martin Ondráček se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před Kantorovou klecí a otevřel tak skóre dnešního zápasu. Než se však gólman hostí mohl z branky pořádně vzpamatovat, musel z klece lovit další kotouč, tentokrát po přesném zásahu slovenského beka Petera Frühaufa. Jestřábi se snažili po studené spršce na úvodní góly nějak odpovědět, avšak vždy jejich plány zhatil připravený Rybár.

Do prostřední dvacetiminutovky pak prostějovští borci vlétli po hlavě. Hosté působili na ledě mnohem aktivnějším dojmem a domácí s nimi místy ani nestačili držet krok, avšak litoměřická síť zůstala i přes veškeré pokusy stále nedotčená. Kališníkům se v průběhu několika minut podařilo znovu se na ledě rozkoukat, a o chvilku později se dokonce mohli radovat z další přesné trefy. Nutno dodat, že z trefy poněkud šťastné. Střela Petera Frühaufa se totiž od zadního mantinelu odrazila na hůl Ondřeje Kopty. Strážce hostující svatyně úplně ztratil přehled o dráze kotouče a pro Koptu tak nebyl vůbec problém puk za dezorietovaného Kantora dopravit -- 3:0.

V pětatřicáté minutě se pak poprvé a naposledy do střeleckého zápisu dostali i hosté. Jan Rudovský se na modré čáře chopil skákavého kotouče, projel nepozornou litoměřickou obranou a zavěsil přímo do pravého rohu branky -- 3:1. Do konce druhé části se obě strany dostali do několika slušných šancí, avšak další branka k vidění nebyla.

Poslední část pak nabídla dvě branky kališníků a velký počet vyloučení. Ani jedno z mužstev však nepodávalo v přesilovkách příliš oslnivé výkony, jedna z prostějovských početních výhod dokonce skončila brankou Stadionu. Jan Veselý se ve vlastním oslabení obtočil kolem svatyně soupeře a zakončil přímo do betonu prostějovského gólmana. Odražený kotouč si pak do sítě omylem doklepl jeden z bránících Jestřábů -- 4:1. Minutu na to už bylo o výsledku střetu více méně rozhodnuto. Radek Pilař zpečetil litoměřické vítězství pátým průstřelem Kantora a podtrhl tak skvělý výkon domácích, který vedl k zisku všech tří bodů.
Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V posledních zápasech jsme se výkonově zvedali. Myslím, že v Jihlavě jsme měli vyhrát za tři body. Jsem rád, že jsme dnes poctivou prací došli k tomu, že jsme porazili velmi silný tým, který je v začátku sezóny na čele tabulky. Je to pro nás velmi cenné vítězství, ale na druhou stranu se od něj musíme psychicky odrazit do dalších zápasů. Myslím si, že zápas byl celkově vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale my jsme byli dnes produktivnější, asi poprvé v sezóně, takže jsem rád, že se k nám konečně přiklonilo i to štěstí.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli řadu gólových šancí, které jsme trestuhodně neproměnili a pak jsme si podráželi nohy zbytečnými fauly, to byly rozhodující momenty dnešního zápasu. Myslím, že tyto momenty rozhodli o tom, že jsme dnes v Litoměřicích nebodovali.


autor: http://hclitomerice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.