> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cesta z daleké Hané se Prostějovu

vloženo: 26.09.2016           komentářů: 0

Tři body zůstávají v Kalich Areně, kališníci Jestřábům nedali šanci


Cesta z daleké Hané se Prostějovu vůbec nevyplatila, tři body si totiž po velmi solidním výkonu připisují Litoměřice. Skóre zápasu otevřel v patnácté minutě Martin Ondráček, o čtyřicet sekund později zvýšil náskok Stadionu Peter Frühauf. Hosté se ke slovu dostali až po dalším gólu domácích, který tentokrát padl z hole Lukáše Nedvídka. Jestřábi se na víc než jeden zásah nezmohli a po trefách Veselého s Pilařem tak kališníci zvítězili 5:1.

HC Stadion Litoměřice
LTM

8., pondělí 26.9.

5:1

(2:0, 1:1, 2:0)
PRO
LHK Jestřábi Prostějov
Branky a nahrávky: 15. Ondráček (Šulc, Rubeš), 16. Frühauf (Paločko, Kalla), 28. Nedvídek (Frühauf, Barák), 55. Veselý, 56. Pilař (Kopta, Hanták) – 35. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coufal. Vyloučení: 8:11, navíc Holík (PRO) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 710. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
LTM
HC Stadion Litoměřice: Rybár (Šindelář) – Smetana, Pavlas, Šulc, Jebavý, Frühauf, Barák, Bača – Rubeš, Pletka, Ondráček – Veselý, Kalla, Paločko – Beránek, Nedvídek, Kopta – Procházka, Hanták, Pilař.
PRO
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Šafář, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Augustin – Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák, Půhoný.
Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již od první minuty nebojácně vrhali na Kantorovu klec s cílem otevřít skóre zápasu. Už v prvních deseti minutách bylo jasné, že vyloučeni v dnešním utkání rozhodně nebude poskrovnu -- krátce po sobě byli nejdříve na trestnou lavici vykázání domácí Veselý s Paločkem, o pár minut později si mohli domácí vyzkoušet pár vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem.

Úvodní branka však padla až po vyloučení Daniela Koláře za držení. Martin Ondráček se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před Kantorovou klecí a otevřel tak skóre dnešního zápasu. Než se však gólman hostí mohl z branky pořádně vzpamatovat, musel z klece lovit další kotouč, tentokrát po přesném zásahu slovenského beka Petera Frühaufa. Jestřábi se snažili po studené spršce na úvodní góly nějak odpovědět, avšak vždy jejich plány zhatil připravený Rybár.

Do prostřední dvacetiminutovky pak prostějovští borci vlétli po hlavě. Hosté působili na ledě mnohem aktivnějším dojmem a domácí s nimi místy ani nestačili držet krok, avšak litoměřická síť zůstala i přes veškeré pokusy stále nedotčená. Kališníkům se v průběhu několika minut podařilo znovu se na ledě rozkoukat, a o chvilku později se dokonce mohli radovat z další přesné trefy. Nutno dodat, že z trefy poněkud šťastné. Střela Petera Frühaufa se totiž od zadního mantinelu odrazila na hůl Ondřeje Kopty. Strážce hostující svatyně úplně ztratil přehled o dráze kotouče a pro Koptu tak nebyl vůbec problém puk za dezorietovaného Kantora dopravit -- 3:0.

V pětatřicáté minutě se pak poprvé a naposledy do střeleckého zápisu dostali i hosté. Jan Rudovský se na modré čáře chopil skákavého kotouče, projel nepozornou litoměřickou obranou a zavěsil přímo do pravého rohu branky -- 3:1. Do konce druhé části se obě strany dostali do několika slušných šancí, avšak další branka k vidění nebyla.

Poslední část pak nabídla dvě branky kališníků a velký počet vyloučení. Ani jedno z mužstev však nepodávalo v přesilovkách příliš oslnivé výkony, jedna z prostějovských početních výhod dokonce skončila brankou Stadionu. Jan Veselý se ve vlastním oslabení obtočil kolem svatyně soupeře a zakončil přímo do betonu prostějovského gólmana. Odražený kotouč si pak do sítě omylem doklepl jeden z bránících Jestřábů -- 4:1. Minutu na to už bylo o výsledku střetu více méně rozhodnuto. Radek Pilař zpečetil litoměřické vítězství pátým průstřelem Kantora a podtrhl tak skvělý výkon domácích, který vedl k zisku všech tří bodů.
Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V posledních zápasech jsme se výkonově zvedali. Myslím, že v Jihlavě jsme měli vyhrát za tři body. Jsem rád, že jsme dnes poctivou prací došli k tomu, že jsme porazili velmi silný tým, který je v začátku sezóny na čele tabulky. Je to pro nás velmi cenné vítězství, ale na druhou stranu se od něj musíme psychicky odrazit do dalších zápasů. Myslím si, že zápas byl celkově vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale my jsme byli dnes produktivnější, asi poprvé v sezóně, takže jsem rád, že se k nám konečně přiklonilo i to štěstí.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli řadu gólových šancí, které jsme trestuhodně neproměnili a pak jsme si podráželi nohy zbytečnými fauly, to byly rozhodující momenty dnešního zápasu. Myslím, že tyto momenty rozhodli o tom, že jsme dnes v Litoměřicích nebodovali.


autor: http://hclitomerice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.