> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Cesta z daleké Hané se Prostějovu

vloženo: 26.09.2016           komentářů: 0

Tři body zůstávají v Kalich Areně, kališníci Jestřábům nedali šanci


Cesta z daleké Hané se Prostějovu vůbec nevyplatila, tři body si totiž po velmi solidním výkonu připisují Litoměřice. Skóre zápasu otevřel v patnácté minutě Martin Ondráček, o čtyřicet sekund později zvýšil náskok Stadionu Peter Frühauf. Hosté se ke slovu dostali až po dalším gólu domácích, který tentokrát padl z hole Lukáše Nedvídka. Jestřábi se na víc než jeden zásah nezmohli a po trefách Veselého s Pilařem tak kališníci zvítězili 5:1.

HC Stadion Litoměřice
LTM

8., pondělí 26.9.

5:1

(2:0, 1:1, 2:0)
PRO
LHK Jestřábi Prostějov
Branky a nahrávky: 15. Ondráček (Šulc, Rubeš), 16. Frühauf (Paločko, Kalla), 28. Nedvídek (Frühauf, Barák), 55. Veselý, 56. Pilař (Kopta, Hanták) – 35. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coufal. Vyloučení: 8:11, navíc Holík (PRO) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 710. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
LTM
HC Stadion Litoměřice: Rybár (Šindelář) – Smetana, Pavlas, Šulc, Jebavý, Frühauf, Barák, Bača – Rubeš, Pletka, Ondráček – Veselý, Kalla, Paločko – Beránek, Nedvídek, Kopta – Procházka, Hanták, Pilař.
PRO
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Šafář, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Augustin – Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák, Půhoný.
Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se již od první minuty nebojácně vrhali na Kantorovu klec s cílem otevřít skóre zápasu. Už v prvních deseti minutách bylo jasné, že vyloučeni v dnešním utkání rozhodně nebude poskrovnu -- krátce po sobě byli nejdříve na trestnou lavici vykázání domácí Veselý s Paločkem, o pár minut později si mohli domácí vyzkoušet pár vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem.

Úvodní branka však padla až po vyloučení Daniela Koláře za držení. Martin Ondráček se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před Kantorovou klecí a otevřel tak skóre dnešního zápasu. Než se však gólman hostí mohl z branky pořádně vzpamatovat, musel z klece lovit další kotouč, tentokrát po přesném zásahu slovenského beka Petera Frühaufa. Jestřábi se snažili po studené spršce na úvodní góly nějak odpovědět, avšak vždy jejich plány zhatil připravený Rybár.

Do prostřední dvacetiminutovky pak prostějovští borci vlétli po hlavě. Hosté působili na ledě mnohem aktivnějším dojmem a domácí s nimi místy ani nestačili držet krok, avšak litoměřická síť zůstala i přes veškeré pokusy stále nedotčená. Kališníkům se v průběhu několika minut podařilo znovu se na ledě rozkoukat, a o chvilku později se dokonce mohli radovat z další přesné trefy. Nutno dodat, že z trefy poněkud šťastné. Střela Petera Frühaufa se totiž od zadního mantinelu odrazila na hůl Ondřeje Kopty. Strážce hostující svatyně úplně ztratil přehled o dráze kotouče a pro Koptu tak nebyl vůbec problém puk za dezorietovaného Kantora dopravit -- 3:0.

V pětatřicáté minutě se pak poprvé a naposledy do střeleckého zápisu dostali i hosté. Jan Rudovský se na modré čáře chopil skákavého kotouče, projel nepozornou litoměřickou obranou a zavěsil přímo do pravého rohu branky -- 3:1. Do konce druhé části se obě strany dostali do několika slušných šancí, avšak další branka k vidění nebyla.

Poslední část pak nabídla dvě branky kališníků a velký počet vyloučení. Ani jedno z mužstev však nepodávalo v přesilovkách příliš oslnivé výkony, jedna z prostějovských početních výhod dokonce skončila brankou Stadionu. Jan Veselý se ve vlastním oslabení obtočil kolem svatyně soupeře a zakončil přímo do betonu prostějovského gólmana. Odražený kotouč si pak do sítě omylem doklepl jeden z bránících Jestřábů -- 4:1. Minutu na to už bylo o výsledku střetu více méně rozhodnuto. Radek Pilař zpečetil litoměřické vítězství pátým průstřelem Kantora a podtrhl tak skvělý výkon domácích, který vedl k zisku všech tří bodů.
Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): V posledních zápasech jsme se výkonově zvedali. Myslím, že v Jihlavě jsme měli vyhrát za tři body. Jsem rád, že jsme dnes poctivou prací došli k tomu, že jsme porazili velmi silný tým, který je v začátku sezóny na čele tabulky. Je to pro nás velmi cenné vítězství, ale na druhou stranu se od něj musíme psychicky odrazit do dalších zápasů. Myslím si, že zápas byl celkově vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale my jsme byli dnes produktivnější, asi poprvé v sezóně, takže jsem rád, že se k nám konečně přiklonilo i to štěstí.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že ve druhé třetině jsme měli řadu gólových šancí, které jsme trestuhodně neproměnili a pak jsme si podráželi nohy zbytečnými fauly, to byly rozhodující momenty dnešního zápasu. Myslím, že tyto momenty rozhodli o tom, že jsme dnes v Litoměřicích nebodovali.


autor: http://hclitomerice.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.