> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov získá novou cyklostezku

vloženo: 27.09.2016           komentářů: 0

Prostějov získá novou cyklostezku v Kostelecké ulici


K dosavadní síti cyklostezek přibude další trasa. Cyklisté budou jezdit po stezce v Kostelecké ulici.

Rada města Prostějova schválila projektový námět „Cyklostezka v ulici Kostelecká, Prostějov – I. etapa“ a přípravu na podání žádosti o dotaci s tím, že realizace akce proběhne v roce 2017.

„Vzhledem k majetkoprávním možnostem máme vyprojektovanou a povolenou první etapu této cyklistické stezky v celkové délce 261 metrů. První větev dlouhá 94 metru začíná u kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí a končí u křižovatky ulic Kostelecká a Fanderlíkova. Druhá větev zde navazuje a vede po vyústění obslužné komunikace bytových domů do ulice Kostelecká po dalších 167 metrech,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Pro rok letošní rok jsou v rozpočtu města Prostějova na tuto akci vyčleněny 2 miliony korun. Rozpočtovaná projekční cena je dle projektové dokumentace stanovena na 2,6 milionu korun.

„Vzhledem k tomu, že cyklostezka se nachází v bezprostřední blízkosti komunikace II. třídy, je možné podat žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V případě této cyklostezky můžeme odhadovat možnou dotaci ve výši zhruba 0,9 milionu korun po odečtení nezpůsobilých výdajů (pozn. redakce: náklady na souběžný chodník a veřejné osvětlení apod.),“ doplnil náměstek Fišer.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.