> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov získá novou cyklostezku

vloženo: 27.09.2016           komentářů: 0

Prostějov získá novou cyklostezku v Kostelecké ulici


K dosavadní síti cyklostezek přibude další trasa. Cyklisté budou jezdit po stezce v Kostelecké ulici.

Rada města Prostějova schválila projektový námět „Cyklostezka v ulici Kostelecká, Prostějov – I. etapa“ a přípravu na podání žádosti o dotaci s tím, že realizace akce proběhne v roce 2017.

„Vzhledem k majetkoprávním možnostem máme vyprojektovanou a povolenou první etapu této cyklistické stezky v celkové délce 261 metrů. První větev dlouhá 94 metru začíná u kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí a končí u křižovatky ulic Kostelecká a Fanderlíkova. Druhá větev zde navazuje a vede po vyústění obslužné komunikace bytových domů do ulice Kostelecká po dalších 167 metrech,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Pro rok letošní rok jsou v rozpočtu města Prostějova na tuto akci vyčleněny 2 miliony korun. Rozpočtovaná projekční cena je dle projektové dokumentace stanovena na 2,6 milionu korun.

„Vzhledem k tomu, že cyklostezka se nachází v bezprostřední blízkosti komunikace II. třídy, je možné podat žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V případě této cyklostezky můžeme odhadovat možnou dotaci ve výši zhruba 0,9 milionu korun po odečtení nezpůsobilých výdajů (pozn. redakce: náklady na souběžný chodník a veřejné osvětlení apod.),“ doplnil náměstek Fišer.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.