> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov získá novou cyklostezku

vloženo: 27.09.2016           komentářů: 0

Prostějov získá novou cyklostezku v Kostelecké ulici


K dosavadní síti cyklostezek přibude další trasa. Cyklisté budou jezdit po stezce v Kostelecké ulici.

Rada města Prostějova schválila projektový námět „Cyklostezka v ulici Kostelecká, Prostějov – I. etapa“ a přípravu na podání žádosti o dotaci s tím, že realizace akce proběhne v roce 2017.

„Vzhledem k majetkoprávním možnostem máme vyprojektovanou a povolenou první etapu této cyklistické stezky v celkové délce 261 metrů. První větev dlouhá 94 metru začíná u kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí a končí u křižovatky ulic Kostelecká a Fanderlíkova. Druhá větev zde navazuje a vede po vyústění obslužné komunikace bytových domů do ulice Kostelecká po dalších 167 metrech,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Pro rok letošní rok jsou v rozpočtu města Prostějova na tuto akci vyčleněny 2 miliony korun. Rozpočtovaná projekční cena je dle projektové dokumentace stanovena na 2,6 milionu korun.

„Vzhledem k tomu, že cyklostezka se nachází v bezprostřední blízkosti komunikace II. třídy, je možné podat žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. V případě této cyklostezky můžeme odhadovat možnou dotaci ve výši zhruba 0,9 milionu korun po odečtení nezpůsobilých výdajů (pozn. redakce: náklady na souběžný chodník a veřejné osvětlení apod.),“ doplnil náměstek Fišer.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.