> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava Kvetoucí hory

vloženo: 27.09.2016           komentářů: 0kdy: od 2. září do 23. září (Po–Pá 10–12 a 13–15 hodin, So 10–12 a 13–17 hodin, Ne 14–17 hodin)
kde: zámek Konice

Interaktivní kulturní festival Konice

kdy: středa 28. září až neděle 2. října
kde: zámek Konice a jeho okolí

Festival plný divadelních představení, hudebních koncertů, uměleckých zážitků a zábavy pro děti i dospělé.

Hudební část

V hudební části se můžete těšit na koncerty pro děti i pro dospělé, na které budou navazovat hudební workshopy. Na jednom z nich si budete moct vyzkoušet zpěv do mikrofonu za hudebního doprovodu či hraní na různé hudební nástroje. Při dalším workshopu si zabubnujete až na 20 nejrůznějších bubnů. K vidění a slyšení budou také koncerty a vystoupení základních uměleckých škol.

Divadelní část

Další lákavou součástí festivalu budou různá divadelní představení, a to jak večerní open-air představení na zámeckém nadvoří pro dospělé, tak i představení určená především dětem. Opět budou navazovat divadelní workshopy, kde si děti vyzkouší různé herecké role a taneční choreografie. Představí se také šermířská skupina, která předvede v průběhu dne ukázky šermířského umění s kordy a meči.

Umělecká část

Po celou dobu festivalu můžete shlédnout výstavu děl výtvarníků z Unie výtvarných umělců Olomoucka, kde jsou zastoupeni členové nejen z Olomouckého kraje, ale i z celé České republiky a ze zahraničí. Výstava bude probíhat ve dvou velkých a dvou menších výstavních sálech.

Před zámkem budou k vidění dřevořezbáři, kteří budou z kusů kmenů vyřezávat nejrůznějšími nástroji sochy, např i motorovou pilou. Tyto sochy si budou moct návštěvníci festivalu následně zakoupit stejně jako další vystavená umělecká díla.

V zámeckém parku bude probíhat jarmark s uměleckými díly a drobnými ručně vyráběnými předměty (šperky, kovářské, dřevěné, skleněné výrobky, patchwork apod.).

Vzhledem k tomu, že bude festival interaktivní a bude tedy nabízet co nejvíce aktivit, které si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet a naučit se tak základy herectví, zpěvu, hraní na hudební nástroje, nesmí chybět na programu workshopy o fotografování, dřevořezbářství, předvádění různých výtvarných technik, tradičních řemesel apod.

Navíc v rámci umělecké části je vyhlášena výtvarná soutěž s názvem "Anděl Moravy".

Program:

Hlavní program (hudební a divadelní představení) bude probíhat na nádvoří zámku, workshopy, jarmark, řemeslné dílničky v přilehlém zámeckém parku od 10-18 hod., večerní open-air představení opět na nádvoří zámku od 19.hod.

středa 28. září

10:00 - 18:00 Výstava, jarmark, lidová řemesla, výtvarné workshopy
10:30 Workshop o fotografování Michaela Valsová
11:00 Představení a workshop Cirkus Levitare
13:00 Vernisáž k výstavě a povídání s Václavem Ježkem
14:00 Dětské představení Divadlo na cucky "Tučňáci na arše"
15:30 Koncert Big band ZUŠ Žerotín
17:00 Divadelní workshop Divadlo na cucky
19:00 Koncert na nádvoří Komorní orchestr ZUŠ Iši Krejčího

čtvrtek 29. září

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla

pátek 30. září

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla
17:00 Hudební workshop Hudební institut
19:00 Koncert na nádvoří Hudební institut

sobota 1. října

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla, street art (IGA ART), koloběžky RideOn
10:30 Autorské čtení Ondřej Hložek
11:00 Workshop "Relaxační bubnování" Jumping Drums
13:00 Divadelní představení "Edudant a Francimor" Hudebně-dramatické studio při Moravském divadle (HDS)
14:00 Divadelní workshop "Stavíme divadlo" HDS
15:00 Představení "Zpíváme s českými velikány" HDS
16:00 Workshop "Bubnuje celá rodina" Jumping Drums
19:00 Koncert na nádvoří "Taikodo" Jumping Drums

neděle 2. října

10:00 – 17:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla
10:30 Šermíři ADOREA
11:00 Dobové tance Sanniones
11:30 Workshop žonglování Alterna
13:00 Šermíři ADOREA
13:30 Dobové tance Sanniones
14:00 Loutkové divadlo Kašpárkova říše
14:45 Šermíři ADOREA
15:15 Koncert Amigos music

Celodenní vstupné na všechny představení a workshopy: 80 Kč dospělí, 50 Kč děti do 15-ti let a držitelé průkazů ZP, ZTP, ZTP/P, zdarma děti do 6-ti let

Vstupné na večerní představení: 80-100 Kč místa k sezení, 60-80 Kč místa k stání

www stránky: www.imyzde.cz

autor: www.imyzde.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.