> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava Kvetoucí hory

vloženo: 27.09.2016           komentářů: 0kdy: od 2. září do 23. září (Po–Pá 10–12 a 13–15 hodin, So 10–12 a 13–17 hodin, Ne 14–17 hodin)
kde: zámek Konice

Interaktivní kulturní festival Konice

kdy: středa 28. září až neděle 2. října
kde: zámek Konice a jeho okolí

Festival plný divadelních představení, hudebních koncertů, uměleckých zážitků a zábavy pro děti i dospělé.

Hudební část

V hudební části se můžete těšit na koncerty pro děti i pro dospělé, na které budou navazovat hudební workshopy. Na jednom z nich si budete moct vyzkoušet zpěv do mikrofonu za hudebního doprovodu či hraní na různé hudební nástroje. Při dalším workshopu si zabubnujete až na 20 nejrůznějších bubnů. K vidění a slyšení budou také koncerty a vystoupení základních uměleckých škol.

Divadelní část

Další lákavou součástí festivalu budou různá divadelní představení, a to jak večerní open-air představení na zámeckém nadvoří pro dospělé, tak i představení určená především dětem. Opět budou navazovat divadelní workshopy, kde si děti vyzkouší různé herecké role a taneční choreografie. Představí se také šermířská skupina, která předvede v průběhu dne ukázky šermířského umění s kordy a meči.

Umělecká část

Po celou dobu festivalu můžete shlédnout výstavu děl výtvarníků z Unie výtvarných umělců Olomoucka, kde jsou zastoupeni členové nejen z Olomouckého kraje, ale i z celé České republiky a ze zahraničí. Výstava bude probíhat ve dvou velkých a dvou menších výstavních sálech.

Před zámkem budou k vidění dřevořezbáři, kteří budou z kusů kmenů vyřezávat nejrůznějšími nástroji sochy, např i motorovou pilou. Tyto sochy si budou moct návštěvníci festivalu následně zakoupit stejně jako další vystavená umělecká díla.

V zámeckém parku bude probíhat jarmark s uměleckými díly a drobnými ručně vyráběnými předměty (šperky, kovářské, dřevěné, skleněné výrobky, patchwork apod.).

Vzhledem k tomu, že bude festival interaktivní a bude tedy nabízet co nejvíce aktivit, které si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet a naučit se tak základy herectví, zpěvu, hraní na hudební nástroje, nesmí chybět na programu workshopy o fotografování, dřevořezbářství, předvádění různých výtvarných technik, tradičních řemesel apod.

Navíc v rámci umělecké části je vyhlášena výtvarná soutěž s názvem "Anděl Moravy".

Program:

Hlavní program (hudební a divadelní představení) bude probíhat na nádvoří zámku, workshopy, jarmark, řemeslné dílničky v přilehlém zámeckém parku od 10-18 hod., večerní open-air představení opět na nádvoří zámku od 19.hod.

středa 28. září

10:00 - 18:00 Výstava, jarmark, lidová řemesla, výtvarné workshopy
10:30 Workshop o fotografování Michaela Valsová
11:00 Představení a workshop Cirkus Levitare
13:00 Vernisáž k výstavě a povídání s Václavem Ježkem
14:00 Dětské představení Divadlo na cucky "Tučňáci na arše"
15:30 Koncert Big band ZUŠ Žerotín
17:00 Divadelní workshop Divadlo na cucky
19:00 Koncert na nádvoří Komorní orchestr ZUŠ Iši Krejčího

čtvrtek 29. září

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla

pátek 30. září

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla
17:00 Hudební workshop Hudební institut
19:00 Koncert na nádvoří Hudební institut

sobota 1. října

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla, street art (IGA ART), koloběžky RideOn
10:30 Autorské čtení Ondřej Hložek
11:00 Workshop "Relaxační bubnování" Jumping Drums
13:00 Divadelní představení "Edudant a Francimor" Hudebně-dramatické studio při Moravském divadle (HDS)
14:00 Divadelní workshop "Stavíme divadlo" HDS
15:00 Představení "Zpíváme s českými velikány" HDS
16:00 Workshop "Bubnuje celá rodina" Jumping Drums
19:00 Koncert na nádvoří "Taikodo" Jumping Drums

neděle 2. října

10:00 – 17:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla
10:30 Šermíři ADOREA
11:00 Dobové tance Sanniones
11:30 Workshop žonglování Alterna
13:00 Šermíři ADOREA
13:30 Dobové tance Sanniones
14:00 Loutkové divadlo Kašpárkova říše
14:45 Šermíři ADOREA
15:15 Koncert Amigos music

Celodenní vstupné na všechny představení a workshopy: 80 Kč dospělí, 50 Kč děti do 15-ti let a držitelé průkazů ZP, ZTP, ZTP/P, zdarma děti do 6-ti let

Vstupné na večerní představení: 80-100 Kč místa k sezení, 60-80 Kč místa k stání

www stránky: www.imyzde.cz

autor: www.imyzde.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.