> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výstava Kvetoucí hory

vloženo: 27.09.2016           komentářů: 0kdy: od 2. září do 23. září (Po–Pá 10–12 a 13–15 hodin, So 10–12 a 13–17 hodin, Ne 14–17 hodin)
kde: zámek Konice

Interaktivní kulturní festival Konice

kdy: středa 28. září až neděle 2. října
kde: zámek Konice a jeho okolí

Festival plný divadelních představení, hudebních koncertů, uměleckých zážitků a zábavy pro děti i dospělé.

Hudební část

V hudební části se můžete těšit na koncerty pro děti i pro dospělé, na které budou navazovat hudební workshopy. Na jednom z nich si budete moct vyzkoušet zpěv do mikrofonu za hudebního doprovodu či hraní na různé hudební nástroje. Při dalším workshopu si zabubnujete až na 20 nejrůznějších bubnů. K vidění a slyšení budou také koncerty a vystoupení základních uměleckých škol.

Divadelní část

Další lákavou součástí festivalu budou různá divadelní představení, a to jak večerní open-air představení na zámeckém nadvoří pro dospělé, tak i představení určená především dětem. Opět budou navazovat divadelní workshopy, kde si děti vyzkouší různé herecké role a taneční choreografie. Představí se také šermířská skupina, která předvede v průběhu dne ukázky šermířského umění s kordy a meči.

Umělecká část

Po celou dobu festivalu můžete shlédnout výstavu děl výtvarníků z Unie výtvarných umělců Olomoucka, kde jsou zastoupeni členové nejen z Olomouckého kraje, ale i z celé České republiky a ze zahraničí. Výstava bude probíhat ve dvou velkých a dvou menších výstavních sálech.

Před zámkem budou k vidění dřevořezbáři, kteří budou z kusů kmenů vyřezávat nejrůznějšími nástroji sochy, např i motorovou pilou. Tyto sochy si budou moct návštěvníci festivalu následně zakoupit stejně jako další vystavená umělecká díla.

V zámeckém parku bude probíhat jarmark s uměleckými díly a drobnými ručně vyráběnými předměty (šperky, kovářské, dřevěné, skleněné výrobky, patchwork apod.).

Vzhledem k tomu, že bude festival interaktivní a bude tedy nabízet co nejvíce aktivit, které si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet a naučit se tak základy herectví, zpěvu, hraní na hudební nástroje, nesmí chybět na programu workshopy o fotografování, dřevořezbářství, předvádění různých výtvarných technik, tradičních řemesel apod.

Navíc v rámci umělecké části je vyhlášena výtvarná soutěž s názvem "Anděl Moravy".

Program:

Hlavní program (hudební a divadelní představení) bude probíhat na nádvoří zámku, workshopy, jarmark, řemeslné dílničky v přilehlém zámeckém parku od 10-18 hod., večerní open-air představení opět na nádvoří zámku od 19.hod.

středa 28. září

10:00 - 18:00 Výstava, jarmark, lidová řemesla, výtvarné workshopy
10:30 Workshop o fotografování Michaela Valsová
11:00 Představení a workshop Cirkus Levitare
13:00 Vernisáž k výstavě a povídání s Václavem Ježkem
14:00 Dětské představení Divadlo na cucky "Tučňáci na arše"
15:30 Koncert Big band ZUŠ Žerotín
17:00 Divadelní workshop Divadlo na cucky
19:00 Koncert na nádvoří Komorní orchestr ZUŠ Iši Krejčího

čtvrtek 29. září

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla

pátek 30. září

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla
17:00 Hudební workshop Hudební institut
19:00 Koncert na nádvoří Hudební institut

sobota 1. října

10:00 – 18:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla, street art (IGA ART), koloběžky RideOn
10:30 Autorské čtení Ondřej Hložek
11:00 Workshop "Relaxační bubnování" Jumping Drums
13:00 Divadelní představení "Edudant a Francimor" Hudebně-dramatické studio při Moravském divadle (HDS)
14:00 Divadelní workshop "Stavíme divadlo" HDS
15:00 Představení "Zpíváme s českými velikány" HDS
16:00 Workshop "Bubnuje celá rodina" Jumping Drums
19:00 Koncert na nádvoří "Taikodo" Jumping Drums

neděle 2. října

10:00 – 17:00 Výstava, výtvarné workshopy, jarmark, řemesla
10:30 Šermíři ADOREA
11:00 Dobové tance Sanniones
11:30 Workshop žonglování Alterna
13:00 Šermíři ADOREA
13:30 Dobové tance Sanniones
14:00 Loutkové divadlo Kašpárkova říše
14:45 Šermíři ADOREA
15:15 Koncert Amigos music

Celodenní vstupné na všechny představení a workshopy: 80 Kč dospělí, 50 Kč děti do 15-ti let a držitelé průkazů ZP, ZTP, ZTP/P, zdarma děti do 6-ti let

Vstupné na večerní představení: 80-100 Kč místa k sezení, 60-80 Kč místa k stání

www stránky: www.imyzde.cz

autor: www.imyzde.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.