> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi slaví svatováclavskou

vloženo: 28.09.2016           komentářů: 0


Jestřábi si na svatého Václava poradili s Motorem, dvěma brankami se blýskl Novák

Svatováclavskou výhru nad Českými Budějovicemi mohou slavit prostějovští hokejisté. Jestřábi rychle otevřeli gólový účet zápasu, v páté minutě šikovně tečoval Zadražilovu střelu od modré čáry Martin Novák. Ve 14. minutě přišla další trefa Hanáků, po přihrávce Holíka využil přesilovku Lukáš Luňák. Početní výhodu ve druhé třetině přetavili v branku i hosté, jmenovitě Čermák. Konečný výsledek utkání stanovil v 58. minutě opět v přesilové hře svým druhým zásahem Novák. Prostějov i díky výborně chytajícímu Pavlu Kantorovi porazil Motor 3:1.

dnes | Petr Komárek
9., středa 28.9.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 5. M. Novák (V. Zadražil, Korhoň), 14. Luňák (A. Holík, Venkrbec), 58. M. Novák (Protivný, Moskal) - 28. Čermák (Suchánek, Nouza). Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2256. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, Šlahař, Půhoný – Švec, Hozák, Augustin. Trenér: K. Přecechtěl.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Babka – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Kuchejda. Trenér: A. Stavjaňa.
Komentář k zápasu

Vstup do úvodu měli lepší domácí, hýřili aktivitou a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Letící kotouč dokázal v páté minutě usměrnit do branky Martin Novák a otveřel tak skóre duelu. Vyrovnat následně mohl Pajič, ale zde ukázal své kvality českobudějovický odchovanec ve službách Prostějova Pavel Kantor. Následovala další možnost na vyrovnání při vyloučení Luňáka, ale ani tato šance nebyla Motorem využita. To se nedá ale říct o Jestřábech, Choval byl vyloučen za krosček a dobře sehranou přesilovku zakončil gólem Lukáš Luňák, jenž dal Hanákům dvoubrankový náskok. V následné početní výhodě Jihočechů Vráblík napálil tyč, aby chvíli po něm opět hrozili domácí, jenže Novák po Moskalově pasu nedokázal dopravit puk do sítě. Závěrem třetiny následovala ještě jedna přesilovka Jestřábů, kterou hosté zvládli bez větších potíží, i tak šli ale Prostějovští do kabin s vedením 2:0 v zádech.

Prostřední část už začala ukazovat opravdovou sílu Motoru, hned v úvodu zahrozil Kuchejda, kteřý zblízka nedokázal dopravit do sítě. Podobně si počínal o pár minut později na druhé straně Venkrbec. Změna skóre přišla v osmé minutě druhého dějství, kdy dostali hosté možnost přesilovky a tentokrát ji ve svůj prospěch zužitkovali, protože se k dorážce před Kantorem dostal Miloslav Čermák, pro kterého už nebylo těžké snížit. Krátce po půli utkání mohlo být srovnáno, puk se do sítě dostal, ale rozhodčí radost Českobudějovických ihned umírnil, protože hru přerušil už před jeho dopravením za čáru. Poté přišla jedna přesilovka na obou stranách, ale další šance byla k vidění až v samotném závěru třetiny, kdy Fillman zakončoval v posledních sekundách přečíslení, ale Kantor dokázal uhájit vedení prostějovského celku.

Třetí třetina začala podobným stylem, jako probíhala druhá půlka té prostřední, šancí k vidění mnoho nebylo, přestože měli hosté k dispozici přesilovku. Krev v žilách fanouškům rozproudil až v půli tohoto dějství Venkrbec, který dokázal obhodit Bláhu, ale puk se mu odrazil tak nešťastně, že už jej nezvládl dopravit do zcela odkryté klece. Poté se až do samého závěru nesl duel v duchu bránění prostějovského náskoku a marné jihočeské snahy dobýt území střežené Pavlem Kantorem. K tomu všemu se tři a půl minuty před koncem nechal vyloučit Čermák a v této přesilovce poslal dělovku směrem k brance Protivný, dokázal ji tečovat Martin Novák a i přes českobudějovickou powerplay to znamenalo definitvní pojištění prostějovského vítězstvi.
Ohlasy trenérů
Antonín Stavjaňa (trenér ČEZ MOTOR české Budějovice): Z naší strany to bylo špatných prvních 20 minut, ve kterých jsme pustili domácí do vedení a Prostějov byl jednoznačně lepší. Naopak ve druhé třetině jsme domácí zatlačili, ale s minimálním gólovým ziskem. Spalování šancí z naší strany pak pokračovalo i ve třetí části. Když jsme dostali v oslabení dvě minuty před koncem třetí gól, tak už to bylo těžké něco se zápasem udělat. Pokud chceme venku uspět, tak nesmíme tolik zahazovat šance.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme viděli velice kvalitní utkání se šťastným koncem pro nás. Soupeře jsme v první třetině zaskočili aktivní hrou, velkým důrazem, tlakem do brány a zaslouženě jsme první třetinu vyhráli o dva góly, což víceméně rozhodlo celý zápas. Důležitý byl také náš třetí gól, protože bez něj, by pak byl závěr zápasu pro nás hodně složitý.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.