> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi slaví svatováclavskou

vloženo: 28.09.2016           komentářů: 0


Jestřábi si na svatého Václava poradili s Motorem, dvěma brankami se blýskl Novák

Svatováclavskou výhru nad Českými Budějovicemi mohou slavit prostějovští hokejisté. Jestřábi rychle otevřeli gólový účet zápasu, v páté minutě šikovně tečoval Zadražilovu střelu od modré čáry Martin Novák. Ve 14. minutě přišla další trefa Hanáků, po přihrávce Holíka využil přesilovku Lukáš Luňák. Početní výhodu ve druhé třetině přetavili v branku i hosté, jmenovitě Čermák. Konečný výsledek utkání stanovil v 58. minutě opět v přesilové hře svým druhým zásahem Novák. Prostějov i díky výborně chytajícímu Pavlu Kantorovi porazil Motor 3:1.

dnes | Petr Komárek
9., středa 28.9.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 5. M. Novák (V. Zadražil, Korhoň), 14. Luňák (A. Holík, Venkrbec), 58. M. Novák (Protivný, Moskal) - 28. Čermák (Suchánek, Nouza). Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2256. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, Šlahař, Půhoný – Švec, Hozák, Augustin. Trenér: K. Přecechtěl.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Babka – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Kuchejda. Trenér: A. Stavjaňa.
Komentář k zápasu

Vstup do úvodu měli lepší domácí, hýřili aktivitou a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Letící kotouč dokázal v páté minutě usměrnit do branky Martin Novák a otveřel tak skóre duelu. Vyrovnat následně mohl Pajič, ale zde ukázal své kvality českobudějovický odchovanec ve službách Prostějova Pavel Kantor. Následovala další možnost na vyrovnání při vyloučení Luňáka, ale ani tato šance nebyla Motorem využita. To se nedá ale říct o Jestřábech, Choval byl vyloučen za krosček a dobře sehranou přesilovku zakončil gólem Lukáš Luňák, jenž dal Hanákům dvoubrankový náskok. V následné početní výhodě Jihočechů Vráblík napálil tyč, aby chvíli po něm opět hrozili domácí, jenže Novák po Moskalově pasu nedokázal dopravit puk do sítě. Závěrem třetiny následovala ještě jedna přesilovka Jestřábů, kterou hosté zvládli bez větších potíží, i tak šli ale Prostějovští do kabin s vedením 2:0 v zádech.

Prostřední část už začala ukazovat opravdovou sílu Motoru, hned v úvodu zahrozil Kuchejda, kteřý zblízka nedokázal dopravit do sítě. Podobně si počínal o pár minut později na druhé straně Venkrbec. Změna skóre přišla v osmé minutě druhého dějství, kdy dostali hosté možnost přesilovky a tentokrát ji ve svůj prospěch zužitkovali, protože se k dorážce před Kantorem dostal Miloslav Čermák, pro kterého už nebylo těžké snížit. Krátce po půli utkání mohlo být srovnáno, puk se do sítě dostal, ale rozhodčí radost Českobudějovických ihned umírnil, protože hru přerušil už před jeho dopravením za čáru. Poté přišla jedna přesilovka na obou stranách, ale další šance byla k vidění až v samotném závěru třetiny, kdy Fillman zakončoval v posledních sekundách přečíslení, ale Kantor dokázal uhájit vedení prostějovského celku.

Třetí třetina začala podobným stylem, jako probíhala druhá půlka té prostřední, šancí k vidění mnoho nebylo, přestože měli hosté k dispozici přesilovku. Krev v žilách fanouškům rozproudil až v půli tohoto dějství Venkrbec, který dokázal obhodit Bláhu, ale puk se mu odrazil tak nešťastně, že už jej nezvládl dopravit do zcela odkryté klece. Poté se až do samého závěru nesl duel v duchu bránění prostějovského náskoku a marné jihočeské snahy dobýt území střežené Pavlem Kantorem. K tomu všemu se tři a půl minuty před koncem nechal vyloučit Čermák a v této přesilovce poslal dělovku směrem k brance Protivný, dokázal ji tečovat Martin Novák a i přes českobudějovickou powerplay to znamenalo definitvní pojištění prostějovského vítězstvi.
Ohlasy trenérů
Antonín Stavjaňa (trenér ČEZ MOTOR české Budějovice): Z naší strany to bylo špatných prvních 20 minut, ve kterých jsme pustili domácí do vedení a Prostějov byl jednoznačně lepší. Naopak ve druhé třetině jsme domácí zatlačili, ale s minimálním gólovým ziskem. Spalování šancí z naší strany pak pokračovalo i ve třetí části. Když jsme dostali v oslabení dvě minuty před koncem třetí gól, tak už to bylo těžké něco se zápasem udělat. Pokud chceme venku uspět, tak nesmíme tolik zahazovat šance.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme viděli velice kvalitní utkání se šťastným koncem pro nás. Soupeře jsme v první třetině zaskočili aktivní hrou, velkým důrazem, tlakem do brány a zaslouženě jsme první třetinu vyhráli o dva góly, což víceméně rozhodlo celý zápas. Důležitý byl také náš třetí gól, protože bez něj, by pak byl závěr zápasu pro nás hodně složitý.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.