> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi slaví svatováclavskou

vloženo: 28.09.2016           komentářů: 0


Jestřábi si na svatého Václava poradili s Motorem, dvěma brankami se blýskl Novák

Svatováclavskou výhru nad Českými Budějovicemi mohou slavit prostějovští hokejisté. Jestřábi rychle otevřeli gólový účet zápasu, v páté minutě šikovně tečoval Zadražilovu střelu od modré čáry Martin Novák. Ve 14. minutě přišla další trefa Hanáků, po přihrávce Holíka využil přesilovku Lukáš Luňák. Početní výhodu ve druhé třetině přetavili v branku i hosté, jmenovitě Čermák. Konečný výsledek utkání stanovil v 58. minutě opět v přesilové hře svým druhým zásahem Novák. Prostějov i díky výborně chytajícímu Pavlu Kantorovi porazil Motor 3:1.

dnes | Petr Komárek
9., středa 28.9.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 5. M. Novák (V. Zadražil, Korhoň), 14. Luňák (A. Holík, Venkrbec), 58. M. Novák (Protivný, Moskal) - 28. Čermák (Suchánek, Nouza). Rozhodčí: Obadal, Šír – Ganger, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2256. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, Šlahař, Půhoný – Švec, Hozák, Augustin. Trenér: K. Přecechtěl.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec, Mazanec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Babka – Žálčík, Esposito, Heřman – Šulek, Škoda, Kuchejda. Trenér: A. Stavjaňa.
Komentář k zápasu

Vstup do úvodu měli lepší domácí, hýřili aktivitou a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Letící kotouč dokázal v páté minutě usměrnit do branky Martin Novák a otveřel tak skóre duelu. Vyrovnat následně mohl Pajič, ale zde ukázal své kvality českobudějovický odchovanec ve službách Prostějova Pavel Kantor. Následovala další možnost na vyrovnání při vyloučení Luňáka, ale ani tato šance nebyla Motorem využita. To se nedá ale říct o Jestřábech, Choval byl vyloučen za krosček a dobře sehranou přesilovku zakončil gólem Lukáš Luňák, jenž dal Hanákům dvoubrankový náskok. V následné početní výhodě Jihočechů Vráblík napálil tyč, aby chvíli po něm opět hrozili domácí, jenže Novák po Moskalově pasu nedokázal dopravit puk do sítě. Závěrem třetiny následovala ještě jedna přesilovka Jestřábů, kterou hosté zvládli bez větších potíží, i tak šli ale Prostějovští do kabin s vedením 2:0 v zádech.

Prostřední část už začala ukazovat opravdovou sílu Motoru, hned v úvodu zahrozil Kuchejda, kteřý zblízka nedokázal dopravit do sítě. Podobně si počínal o pár minut později na druhé straně Venkrbec. Změna skóre přišla v osmé minutě druhého dějství, kdy dostali hosté možnost přesilovky a tentokrát ji ve svůj prospěch zužitkovali, protože se k dorážce před Kantorem dostal Miloslav Čermák, pro kterého už nebylo těžké snížit. Krátce po půli utkání mohlo být srovnáno, puk se do sítě dostal, ale rozhodčí radost Českobudějovických ihned umírnil, protože hru přerušil už před jeho dopravením za čáru. Poté přišla jedna přesilovka na obou stranách, ale další šance byla k vidění až v samotném závěru třetiny, kdy Fillman zakončoval v posledních sekundách přečíslení, ale Kantor dokázal uhájit vedení prostějovského celku.

Třetí třetina začala podobným stylem, jako probíhala druhá půlka té prostřední, šancí k vidění mnoho nebylo, přestože měli hosté k dispozici přesilovku. Krev v žilách fanouškům rozproudil až v půli tohoto dějství Venkrbec, který dokázal obhodit Bláhu, ale puk se mu odrazil tak nešťastně, že už jej nezvládl dopravit do zcela odkryté klece. Poté se až do samého závěru nesl duel v duchu bránění prostějovského náskoku a marné jihočeské snahy dobýt území střežené Pavlem Kantorem. K tomu všemu se tři a půl minuty před koncem nechal vyloučit Čermák a v této přesilovce poslal dělovku směrem k brance Protivný, dokázal ji tečovat Martin Novák a i přes českobudějovickou powerplay to znamenalo definitvní pojištění prostějovského vítězstvi.
Ohlasy trenérů
Antonín Stavjaňa (trenér ČEZ MOTOR české Budějovice): Z naší strany to bylo špatných prvních 20 minut, ve kterých jsme pustili domácí do vedení a Prostějov byl jednoznačně lepší. Naopak ve druhé třetině jsme domácí zatlačili, ale s minimálním gólovým ziskem. Spalování šancí z naší strany pak pokračovalo i ve třetí části. Když jsme dostali v oslabení dvě minuty před koncem třetí gól, tak už to bylo těžké něco se zápasem udělat. Pokud chceme venku uspět, tak nesmíme tolik zahazovat šance.

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že jsme viděli velice kvalitní utkání se šťastným koncem pro nás. Soupeře jsme v první třetině zaskočili aktivní hrou, velkým důrazem, tlakem do brány a zaslouženě jsme první třetinu vyhráli o dva góly, což víceméně rozhodlo celý zápas. Důležitý byl také náš třetí gól, protože bez něj, by pak byl závěr zápasu pro nás hodně složitý.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.