> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Patchwork zdobí kavárnu ND

vloženo: 10.01.2010           komentářů: 0

Patchwork zdobí kavárnu ND

Od čtvrtka 7.1 můžete v prostorách kavárny ND zhlédnout výstavu netradičního řemesla patchwork.
Autorkou výstavy je Dagmar Zajíčková, která je členkou prostějovského kloboukového klubu. V průběhu vernisáže chodili za autorkou návštěvníci žádající podpis nebo informaci. Bylo vidět, že se asi paní Zajíčková od začátku vernisáže nezastavila. Jako kulturní bonus vystoupilo několik dam, předvádějících patchworkový oděv. Jedna z předváděných sukní dostala první místo patchworkového odívání.ss

,,Patchwork je velmi tvůčí řemeslo.Pořádám kurzy pro maximálně šest osob, protože více nemohla věnovat.“

Kolik času patchworku věnujete?
Na tuto otázku je težké odpovědět. Pokud začnu dělat jedno dílo, musím pracovat pouze na něm, protože bych ztratila představu, kterou jsem chtěla vytvořit.
Jak dlouho vám trvalo, než jste připravila tuto vernisáž?
Tyto exponáty jsou vytvořeny během devíti let co tuto činnost dělám. Některé jsem dělala už dávno a některé jsou nové, které mají dnes premiéru.“
Odpovídala Dagmar Zajíčková
Jak vás napadlo, aby tady vystavovala právě paní Zajíčková?
V loňském roce, když byla výstava fotografií dam z kloboukového klubu, tak jsme se začali bavit,kdo má zajímavého koníčka. Paní Zajíčková mi vyprávěla o patchworku, mě to zaujalo a tak jsem se jí zeptal, jestli by chtěla vystavovat tady v kavárně ND a ona chvíli zaváhala a řekla ,,Tak jo, zkusíme to“. Zahájíme tím plesovou a výstavní sezónu v Národním domě, to bude asi příhodná příležitost.

Říkáte, že zahájíte plesovou sezónu, ale na vernisáži to nebylo poznat.
Jenom tento interiér kavárny Národního domu bude vyzdoben na celou tu plesovou sezónu. Je to takové zajímavé, barevné, příjemné, nikoho to neuráží, nikomu to nemůže vadit a zlepšuje to prostředí této kavárny.
Odpovídal Miroslav Švancara, kurátor výstavy.
Pocit návštěvníků:
,,Dobrý. Měla jsem strach z mého vystupování.“
Když jste tuto nabídku dostala, byla jste si hned přesvědčena, že budete předvádět?
Paní Evě (Suchánkové) se nedá odmítnout.
Říká jedna z dam, které předváděli patchworkový oděv Blanka Sedláčková.

,,Mě se to líbí a určitě to muselo dát hodně práce.“
,,Úžasné, protože tato činnost je velmi namáhavá.“
,,Obdivujeme trpělivost, pečlivost, preciznost a také techniku řemesla.“
,,Mě se to líbilo moc. Byla jsem spokojená. (opakováno vícekrát)
,,Není žádná věc, která by mě tady zklamala. Nemám žádnou připomínku“.
,,Ani to množství lidí není na závadu“.
,,Já to vyrábím také. Chodím se učit k paní Zajíčkové na kurzy a vyrábím si to také doma“.
Jaké máte pocity z paní Zajíčkové jako z lektorky?
,, Je to výborná lektorka, která nás už naučila tolik věcí a učí nás abychom byly přesné a abychom to dobře dělaly. Jsem velmi spokojená.“
,,Není výtvor,který by se mi nelíbil. Nevytkla bych vůbec nic.“
,,Mě se tady velmi líbí.“
,,Nezklamalo mě nic. Velice hezké bylo zahájení, pěkná kulturní vložka, návštěva je tu také pěkná“.


Omlouvám se, že nemám fotografie.

Ptal se a napsal: Jakub Čech, Prostějov
autor: Jakub Čech

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.