> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi opět bodují!

vloženo: 02.10.2016           komentářů: 0

Z Benátek vezou domů dva body

Po domácím vítězném utkání s českobudějovickým Motorem čekal na Jestřáby výjezd do Benátek nad Jizerou. O tom, že to zde nebudou mít jednoduché, nasvědčovalo dosavadní umístění obou týmů v horní části tabulky. Benátky nasbíraly v devíti kolech WSM Ligy stejně jako prostějovská letka 16 bodů. Utkání dvou sousedních tabulkových rivalů musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty dopadly lépe pro hostující celek. Rozhodujícím nájezdem vystřelil Hanákům dva body Jiří Půhoný.

včera | Marcela Koudelková, Věra Novotná, Martina Nová, Ondřej Nejedlo
10., sobota 1.10.2016
HC Benátky nad Jizerou
3:4sn(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 5. Víšek (Ordoš, Kolmann), 15. A. Dlouhý (Kočí, Prokeš), 48. Volf (Bittner, Ďurač ) - 35. Korhoň (M. Novák, Moskal), 40. Protivný (L. Krejčík, Moskal), 58. Moskal (Korhoň), rozh. náj. Půhoný. Rozhodčí: Kostourek – Doležal, Krátký. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 336. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Benátky nad Jizerou: Tarkki (Stejskal) – Husa, Kolmann, Kalina, Havlín, Mikliš, Kočí – Hrníčko, Plodek, J. Havel – Ordoš, Hrabík, Víšek – Ďurač, Prokeš, A. Dlouhý – Bělohorský, Volf, Bittner. Trenér: Jiří Čelanský.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Půhoný, J. Káňa, L. Krejčík – Augustin, Hozák, Švec. Trenér: K. Přecechtěl.
Komentář k zápasu
Autorka reportáže: Věra Novotná, hokejbenatky.cz

Utkání mělo vysoké tempo a několikrát se v jedné či druhé brance vyznamenali Tuomas Tarkki v dresu Benáteckých a Jakub Neužil v dresu Prostějova. Pro prostějovského maskovaného muže to byl také první start za Jestřáby. K první větší akci se dostal Jan Ordoš a byla to akce gólová. Honza zpoza branky nahodil puk před Neužila a Jan Víšek pohotově doklepával. Jestřábi po této akci zvýšili svůj tah na branku, avšak Tarkki byl neoblomný. Následovala pasáž hry, ve které se o puky bojovalo hlavně v rozích kluziště, a oba brankáři nemuseli čelit vážnějším akcím. Benátečtí mohli zvýšit náskok v přesilových hrách, ale puky lítali pouze okolo Neužilovy branky. V 15. minutě již však Benátečtí zvedali ruce nad hlavu. Adam Dlouhý se dostal k puku, který k němu doputoval po ose Kočí-Prokeš a nikým nebráněn zvedl puk nad Neužilův beton. Prostějovští se snažili snížit, ale co nepokryla skvěle fungující obrana, zastavil Tarkki.

Začátek druhé třetiny přinesl výhodu jednoho muže v poli pro hostující Prostějov. I v této chvíli čaroval ve své brance Tuomas Tarkki, který nejprve vyškrábl špičkou svého betonu střelu Tomáše Protivného a v zápětí ztlumil na svých chráničích i pokus o rychlý přesun hry v podání dvojice Káňa-Moskal. Na druhé straně mohl z rychlého protiútoku poslat Benátecké do vedení o tři branky Bittner, který ale jen těsně minul Prokešovu nabídku na teč. Neužil v prostějovské brance následně hasil při dalších dvou přesilových hrách jednu šanci domácí za druhou. Nejblíže gólu byl Ondřej Mikliš, po jehož dělovce od modré zazvonila tyč. Pět minut do konce prostředního dějství se vstřeleného gólu dočkali i hosté. První pokus Lubomíra Korhoně ještě Tarkki zneškodnil, následná dorážka však mířila přesně do růžku branky – benátecký brankář byl bezmocný. Čtyřicet sekund před sirénou Prostějov srovnal v nabídnuté přesilové hře poté, co přesně pálil Tomáš Protivný.

Poslední třetina slibovala bitvu, a diváci se ji také dočkali. Ačkoliv oba týmy spoléhaly hlavně na pevnou obranu, nebály se chytit jakékoliv šance skórovat. První větší závar před prostějovskou brankou chtěl využít Jan Ordoš, který prudce střílel z otočky, ale Neužil utěsnil prostou u tyčky. Ve 48. minutě se již puk za Neužilova záda dostal. Ivan Ďurač zabojoval u mantinelu, puk se dostal až k Lukáši Volfovi a ten s pomocí tyče opět poslal Benátecké do vedení. Dvě minuty před koncem zápasu Prostějov znovu srovnal skóre. Patrik Moskal využil druhou přesilovou hru a poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení si oba týmy vytvořily několik šancí, kdy mohly rozhodnout. Za domácí to byl únik Ivana Ďurače, za hostující tým mohl ukončit zápas Venkrbec. Oba maskovaní muži však byli připravení a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži byl jediným úspěšných střelcem Jiří Půhoný, který svůj nájezd proměnil a následný pokus Jana Víška skončil na Neužilově betonu. Jestřábi si tak v dnešním zápase připsali dva body.
Ohlasy trenérů
Autoři ohlasů: Martina Nová, Ondřej Nejedlo hokejbenatky.cz

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Za šedesát minut nemám našim hráčům co vytknout, protože to bylo odbojované. Hrajeme i dobře do systému, ale bohužel zápasy ztrácíme v prodloužení nebo v nájezdech. Doufáme, že to nebude platit i ke konci sezony.
Kamil Přecechtěl (Prostějov): V první třetině nám domácí dali ze tří šancí dvě branky. V průběhu zápasu jsme se zklidnili, začali jsme více tvořit. Zlepšili jsme se i v počtu střel, samozřejmě z toho plynuly šance. V závěru druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat. Poté už to bylo vabank. Bylo to vyrovnané a velice slušné prvoligové utkání. Oba dva týmy předvedly kvalitní výkony.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.