> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi opět bodují!

vloženo: 02.10.2016           komentářů: 0

Z Benátek vezou domů dva body

Po domácím vítězném utkání s českobudějovickým Motorem čekal na Jestřáby výjezd do Benátek nad Jizerou. O tom, že to zde nebudou mít jednoduché, nasvědčovalo dosavadní umístění obou týmů v horní části tabulky. Benátky nasbíraly v devíti kolech WSM Ligy stejně jako prostějovská letka 16 bodů. Utkání dvou sousedních tabulkových rivalů musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty dopadly lépe pro hostující celek. Rozhodujícím nájezdem vystřelil Hanákům dva body Jiří Půhoný.

včera | Marcela Koudelková, Věra Novotná, Martina Nová, Ondřej Nejedlo
10., sobota 1.10.2016
HC Benátky nad Jizerou
3:4sn(2:0, 0:2, 1:1 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 5. Víšek (Ordoš, Kolmann), 15. A. Dlouhý (Kočí, Prokeš), 48. Volf (Bittner, Ďurač ) - 35. Korhoň (M. Novák, Moskal), 40. Protivný (L. Krejčík, Moskal), 58. Moskal (Korhoň), rozh. náj. Půhoný. Rozhodčí: Kostourek – Doležal, Krátký. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 336. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Benátky nad Jizerou: Tarkki (Stejskal) – Husa, Kolmann, Kalina, Havlín, Mikliš, Kočí – Hrníčko, Plodek, J. Havel – Ordoš, Hrabík, Víšek – Ďurač, Prokeš, A. Dlouhý – Bělohorský, Volf, Bittner. Trenér: Jiří Čelanský.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Půhoný, J. Káňa, L. Krejčík – Augustin, Hozák, Švec. Trenér: K. Přecechtěl.
Komentář k zápasu
Autorka reportáže: Věra Novotná, hokejbenatky.cz

Utkání mělo vysoké tempo a několikrát se v jedné či druhé brance vyznamenali Tuomas Tarkki v dresu Benáteckých a Jakub Neužil v dresu Prostějova. Pro prostějovského maskovaného muže to byl také první start za Jestřáby. K první větší akci se dostal Jan Ordoš a byla to akce gólová. Honza zpoza branky nahodil puk před Neužila a Jan Víšek pohotově doklepával. Jestřábi po této akci zvýšili svůj tah na branku, avšak Tarkki byl neoblomný. Následovala pasáž hry, ve které se o puky bojovalo hlavně v rozích kluziště, a oba brankáři nemuseli čelit vážnějším akcím. Benátečtí mohli zvýšit náskok v přesilových hrách, ale puky lítali pouze okolo Neužilovy branky. V 15. minutě již však Benátečtí zvedali ruce nad hlavu. Adam Dlouhý se dostal k puku, který k němu doputoval po ose Kočí-Prokeš a nikým nebráněn zvedl puk nad Neužilův beton. Prostějovští se snažili snížit, ale co nepokryla skvěle fungující obrana, zastavil Tarkki.

Začátek druhé třetiny přinesl výhodu jednoho muže v poli pro hostující Prostějov. I v této chvíli čaroval ve své brance Tuomas Tarkki, který nejprve vyškrábl špičkou svého betonu střelu Tomáše Protivného a v zápětí ztlumil na svých chráničích i pokus o rychlý přesun hry v podání dvojice Káňa-Moskal. Na druhé straně mohl z rychlého protiútoku poslat Benátecké do vedení o tři branky Bittner, který ale jen těsně minul Prokešovu nabídku na teč. Neužil v prostějovské brance následně hasil při dalších dvou přesilových hrách jednu šanci domácí za druhou. Nejblíže gólu byl Ondřej Mikliš, po jehož dělovce od modré zazvonila tyč. Pět minut do konce prostředního dějství se vstřeleného gólu dočkali i hosté. První pokus Lubomíra Korhoně ještě Tarkki zneškodnil, následná dorážka však mířila přesně do růžku branky – benátecký brankář byl bezmocný. Čtyřicet sekund před sirénou Prostějov srovnal v nabídnuté přesilové hře poté, co přesně pálil Tomáš Protivný.

Poslední třetina slibovala bitvu, a diváci se ji také dočkali. Ačkoliv oba týmy spoléhaly hlavně na pevnou obranu, nebály se chytit jakékoliv šance skórovat. První větší závar před prostějovskou brankou chtěl využít Jan Ordoš, který prudce střílel z otočky, ale Neužil utěsnil prostou u tyčky. Ve 48. minutě se již puk za Neužilova záda dostal. Ivan Ďurač zabojoval u mantinelu, puk se dostal až k Lukáši Volfovi a ten s pomocí tyče opět poslal Benátecké do vedení. Dvě minuty před koncem zápasu Prostějov znovu srovnal skóre. Patrik Moskal využil druhou přesilovou hru a poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení si oba týmy vytvořily několik šancí, kdy mohly rozhodnout. Za domácí to byl únik Ivana Ďurače, za hostující tým mohl ukončit zápas Venkrbec. Oba maskovaní muži však byli připravení a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V dovednostní soutěži byl jediným úspěšných střelcem Jiří Půhoný, který svůj nájezd proměnil a následný pokus Jana Víška skončil na Neužilově betonu. Jestřábi si tak v dnešním zápase připsali dva body.
Ohlasy trenérů
Autoři ohlasů: Martina Nová, Ondřej Nejedlo hokejbenatky.cz

Jiří Čelanský (Benátky nad Jizerou): Za šedesát minut nemám našim hráčům co vytknout, protože to bylo odbojované. Hrajeme i dobře do systému, ale bohužel zápasy ztrácíme v prodloužení nebo v nájezdech. Doufáme, že to nebude platit i ke konci sezony.
Kamil Přecechtěl (Prostějov): V první třetině nám domácí dali ze tří šancí dvě branky. V průběhu zápasu jsme se zklidnili, začali jsme více tvořit. Zlepšili jsme se i v počtu střel, samozřejmě z toho plynuly šance. V závěru druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat. Poté už to bylo vabank. Bylo to vyrovnané a velice slušné prvoligové utkání. Oba dva týmy předvedly kvalitní výkony.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.