> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi nasázeli sedm branek

vloženo: 04.10.2016           komentářů: 0


Jestřábi nasázeli rivalovi z Havířova sedm branek a berou cenné tři body!

Celkem sedmkrát skórovali Jestřábi proti rivalovi z Havířova. První třetina zápasu nabídla čtyři branky. Hosté dvakrát vedli, Hanáci ale díky trefám Káni a Krejčíka dokázali vždy vyrovnat. Ve druhém dějství Prostějov překlopil skóre jasně ve svůj prospěch. Nejprve se prosadili v přesilovce opět Krejčík a v oslabení Venkrbec, a i když pak Havířov snížil, zvládl domácí celek přidat ještě další tři přesné zásahy. Postarali se o ně Korhoň, Novák a Rudovský. Druhá perioda se nakonec ukázala pro výsledek duelu jako zcela rozhodující, ve třetí části totiž žádný gól nepadl. Prostějovští tak v utkání, v němž oba týmy střídaly brankáře, zvítězili 7:3 a získali cenné tři body.

včera | Klub
11., pondělí 3.10.2016
LHK Jestřábi Prostějov
7:3(2:2, 5:1, 0:0)
AZ Havířov

Branky a nahrávky: 9. J. Káňa (L. Krejčík, Půhoný), 19. L. Krejčík (Moskal, Korhoň), 24. L. Krejčík (Káňa, Moskal), 25. Venkrbec (Protivný), 31. Korhoň (Krejčík, Moskal), 36. Novák, 39. Rudovský (Protivný, Kolář) – 3. Haas (Maruna, Korím), 12. Petran (Štumpf, Pechanec), 27. Bednář (Korím, Meidl). Rozhodčí: Škrobák – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1630. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (27. Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, J. Káňa, Půhoný – Švec, Fiala, Hozák. Trenér: K. Přecechtěl.
AZ Havířov: M. Laco (36. K. Šimeček) – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman, Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Gřeš – V. Meidl, Bednář, Kotala – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Pořízek, D. Matula, Orság. Trenér: Š. Mikeš.
Komentář k zápasu

Úvodní vhazování prvního letošního střetnutí mezi prostějovskými Jestřáby a havířovským AZ se lépe vydařilo domácímu celku. Necelé tři minuty po úvodním bully se však trestu dopustil v dresu Prostějova Ondřej Holomek. Ten si sotva stačil usednout na trestnou lavici, neboť přesilovou výhodu využil po pouhých jedenácti vteřinách v dresu hostujících Marek Haas. Odpověď Jestřábů na sebe nedala dlouho čekat. Šest minut po otevření skóre vyrovnal stav utkání Jan Káňa, který zametl bekhendem kotouč do Lacovy brány. Skóre zápasu se opět měnilo ve dvanácté minutě. A to když se po vhazování zmocnil odraženého puku Marcel Petran, který jej dělovkou poslal do horního rohu Kantorovi brány. První třetina nabídla i menší potyčku. Žádný z hráčů se však nechtěl pouštět do žádné větší roztržky a tak vše zůstalo bez povšimnutí sudích. O poslední gól první třetiny se minutu a deset vteřin před koncem postaral domácí hráč Lukáš Krejčík. Oba celky tak odcházely po první dvacetiminutovce do kabin za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé třetiny jako by kopíroval průběh té první. Tentokrát se však trestu nedopustili hráči v červených dresech, nýbrž soupeři z Havířova. Dvě minuty za hákování si šel do boxu odpykat Antonín Pechanec. Jestřábi dokázali tuto výhodu využít ve svůj prospěch. Ve třiadvacáté minutě poslal poprvé do vedení domácí celek Lukáš Krejčík. Ani ne minutu na to se svěřenci Kamila Přecechtěla radovali znova. Matouš Venkrbec se ve středním pásmu zmocnil puku a následně ho uklidil za Lacova záda. Hostujícímu celku se podařilo poměrně brzy dostat na dostřel jednoho gólu. Třetí branku na straně Havířova si připsal Lukáš Bednář. Zhruba v polovině utkáních se trenér domácích takticky rozhodl vyměnit gólmany. Prostor tak dostal Jakub Neužil, a jak se později ukázalo, byla to dobrá volba. Po té, co se Neužil postavil mezi tyče, následovala nelítostná kanonáda domácího celku. Ve třicáté minutě využil výhody přesilové hry Lubomír Korhoň, který zvýšil stav utkání na 5:3. Další branku přidal šest minut na to Martin Novák, který využil nedorozumění mezi havířovským brankařem a Ledňákem. To už však bylo na hostujícího muže v masce příliš. Poprvé v této sezóně přenechal Marek Laco brankařský post svému kolegovi Kamilu Šimečkovi. Ani toho však Jestřábi gólu neušetřili. Dvě minuty před koncem druhé třetiny upravil stav na konečných 7:3 Jan Rudovský. Ten si navedl puk mezi kruhy a přesnou střelou zápěstím vymetl roh havířovské branky.

Třetí třetina žádné změny ve skóre nepřinesla. Havířovští měli sice na začátku této třetiny možnost využít početní převahy pět na tři, ale Michal Sztefek pouze orazítkoval Neužilovu tyč. Ačkoliv byly v poslední dvacetiminutovce šance na obou stranách, skóre zůstalo neměnné. Cenné body tak pro tentokrát zůstávají na Hané.
Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (trenér Prostějova): Dneska jsme byli svědci trochu bláznivého utkání, do kterého jsme vstoupili hodně nekoncentrovaně a nezodpovědně. Po první třetině byl naštěstí stav vyrovnaný. Myslím si, že jsme si takovýto stav rozhodně po předvedeném špatném výkonu v první dvacetiminutovce nezasloužili. Ve druhé třetině se naše hra trochu zlepšila, ale ani přesto jsem po druhé třetině nezůstal v klidu. Dnes to bylo nahoru dolů. Jsem rád, že máme toto utkání už za sebou a že z něj máme tři body.

Štefan Mikeš (trenér Havířova): První třetina utkání byla vyrovnaná. Vše se rozhodlo až ve druhé třetině, kdy jsme dostali pět gólů. Tady už pak není co hodnotit. Zápas jsme pouze dohrávali. Nebyli jsme dost důrazní v osobních soubojích, ztratili jsme sebevědomí a dostávali jsme zbytečné góly. Dopouštěli jsme hrubých individuálních chyb. S takovýmto výkonem se utkání vyhrát nedá.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.