> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„ Magnát z paneláku alias Ýčko II a

vloženo: 05.10.2016           komentářů: 0

Hospodářské noviny na titulní straně v čísle 092 dne 11-13.5.2012 informovaly o stědrosti přerovské buňky ODS reprezentované „téměř v době zveřejnění neznámým„ politikem Robertem Knoblochem. Nevíme jestli mu skutečně jeho spolustraníci poděkovali za téměř desetinu sponzorských darů, která přišla v roce 2011 od přerovské ODS ve výši 9 mil Kč, a která se točí okolo propletence firem a známých kolem exkrajského předsedy ODS Knoblocha, ale za fakta námi zjištěná mu před krajskými volbami jistě vděčni nebudou.

Je dobrým zvykem ve vyspělých demokraciích, že lídři volební stran na krajské úrovni jsou obklopeni lidmi příkladnými, respektovanými, uznávanými a všemi mastmi mazanými. A tím skutečně expředseda krajské ODS Olomouckého kraje a nyní „ pouze „ člen regionální a oblastní rady ODS Olomouckého kraje Robert Knobloch není a nemůže být, leda tak těmi mastmi mazaný.

Robert Knobloch není tou „Pravou tváří“ jak se členům ODS jeví a občanům ODS na bilbordech prezentuje vstupem do ODS rokem 2006. To, že má osobní podíl a nechal v rámci svého expodnikání s LTO v letech 1995-1998 ve společnostech KNORBI s.r.o. a PORTOVIA s.r.o. doslova téměř životně zničit své obchodní partnery a známé, kteří byli podmíněně i nepodmíněně odsouzeni a exekucemi přišli vesměs o své majetky , o tom není pochyb. Ing. Peter Birčák, Ing. Bořivoj Rýček, Jiří Nagy a řada dalších by mohli dlouze a smutně vyprávět. Byli jsme svědky vyprávění jednoho z nich invalidního důchodce Ing. Bořivoje Rýčka z Přerova, který nám popsal jak obchodování a zprostředkování s LTO za asistence jednatele Knoblocha probíhalo, jak Knobloch dohazoval „cvrnknuté„ dodavatele, jak se dělilo o peníze a jak se „organizovaně„ připravoval český stát o spotřební daň a daň z přidané hodnoty. Knobloch v té době zprostředkoval nákupy „zušlechtěné„ LTO od společnosti PLUS OBCHOD s.r.o. zastoupené Josefem Zikmundem, který byl mimochodem za krácení daně nepodmíněně odsouzen Krajským soudem v Brně k mnoha letům vězení.. Do obchodu s LTO zapojil i svého otce Josefa Knoblocha. „ Mladší Knobloch mě slíbil, jakmile půjde do dražby můj dům na Lančíkových 23 v Přerově v důsledku doměřené několikamilionové daně z přidané hodnoty za nákup LTO smiluje se, dům vydraží a nechá mě zde dožít, nestalo se tak. Dům se vydražil a já přišel o veškerý můj majetek „. Důkazem Bořivoj Rýček nabízí k nahlédnutí složku cca. 5 cm tlustou s daňovými doklady a vyšetřováním s tím spojeným. Skutečností je, že propletenec vede ke známým Roberta Knoblocha nastrčeným a jím ovládaným do společností, které dodávaly „ pančovanou naftu a LTO. V tom pramení skutečný zdroj zbohatnutí Knoblocha a vznik budoucího pramenu peněz pro ODS v Olomouckém kraji, když se to Policii ČR nepodařilo, či snad nechtělo, objasnit. Že by to souviselo s přezdívkou „nový Ivan Langer „ alias „ ÝČKO II„ , kterou spolustraničtí kolegové ODS Roberta Knoblocha častují ?

I Knobloch byl opakovaně i se svým otcem Josefem Knoblochem v hledáčku severočeské kriminálky s podezřením z leasingového podvodu, ale vše bylo ze strany státního zastupitelství po dlouhých jeho intervencích v tichosti zameteno pod koberec, aniž by o tom raději rozhodl nezávislý soud. O tom zda při tom asistoval jeho stranický známý „ Ýčko „ nebudeme raději předjímat .

A jak umí předseda ODS řešit romský bytový problém na regionální úrovni ? I o tom Knobloch a jeho kumpáni ví své. Od starousedlíků jsme zjistili, že poté co si koupil dům s romskými nájemníky na Palackého ulici v Přerově, s hernou kde s podporou přerovské ČSSD donedávna bujel hazard, osoby obtížně umistitelné na trhu práce se zřetelem na romskou komunitu, kteří si nepřáli být jmenováni, pod tlakem výhružek a násilí raději s cizí pomocí vyskákali z oken a bylo po problému.

A aby majetky vydobyté z pochybných obchodů s LTO neležely ladem zúročuje je Knobloch v realitách a hazardu ve spleti svých firem, křišťálově čistých , kam oko policejního orgánu nedohlédne, možná snad vyjma zvídavého přerovského primátora Puchalského a rady Vacátka. Knobloch a jeho firmy dovedou být štědré. Poskytly ODS nemalé sponzoringy nejméně ve výši 9 milionů Kč za roky 2010 a 2011. V roce 2009 umožnil Knobloch přerovskému členu ODS Zdeňku Balášovi stát se spolu jednatelem společnosti Přerovská developerská společnost s.r.o., když sám Knobloch prozíravě, kvůli možnému střetu zájmů z budoucích stavebních zakázek získaných vlivem jeho funkcí, post jednatele opouští. Baláš se ve svém spolu stranickém okolí netajil, že za pomocí Knoblochových kontaktů pocházejících z působení ve veřejných funkcí v dozorčích radách Povodí Moravy, s.p. a Lesů ČR, s.p. a od TEPLO Přerov a.s. získal mnohamilionové stavební zakázky. Záhadou pro spolustraníky ODS Olomouckého kraje zůstává, proč alespoň tento developer ze zisku a přízně Knoblocha neuhradil závazky vytunelované společnosti BP –Stav s.r.o., kterou přepsal za podivných okolností na „romského bílého koně„ a dovedl k pláči řadu slušných podnikatelů. Samozřejmě že byl vyšetřován přerovskou policí a opět se nic neprokázalo.

Tomu se říká v případě R. Knoblocha hvězdná kariéra. Od prodejce cukrové vaty v Trabantu „ made in DDR „ propadajícího na Střední stavební škole v Lipníku nad Bečvou zbohatlého z LTO až na krajského předsedu regionálního sdružení ODS, exčlena 2 dozorčích rad významných státních podniků a člena regionální a výkonné rady ODS, ba dokonce člena správní rady vysoké školy, vynesený hrstkou svých oddaných spolustraníků ODS, honosícím se AUDI „ made in Germany „ a honorujíc se akademickým titulem PhDr. ( jak jsme si ověřili chvála bohu ne Plzeňským).

Aby toho nebylo dost, jeho jméno se točí mezi prvními vyslýchanými v souvislosti s brutální vraždou lichváře Aleše Bouchala za bílého dne pouze několik metrů od kanceláře Knoblocha, která zůstala neobjasněna.

Co na to voliči a spolustraníci říkáte ? Jistě vskutku „tempting C.V.“ Uvidíme jestli „ padni komu padni „ v ODS skutečně funguje a není to jen minulá předvolení proklamace a obehráté klišé. Nebo snad stranické vedení ODS v tichosti jeho předsedy Petra Fialy, Záchy a spol. nechá neokmotra Knoblocha s jeho přerovské kumpány Macháčka, Kašíka a spol. při starém v krajské ODS bačovat ?

To, že politika je svinstvo, které se musí zametat ve stylu „ padni komu padni „ to přerovská ODS ukázala vskutku rychle na kauze exradních Kučery a Kropáče, mladých a nezkušených přerovských politiků ODS. A ejhle píše se rok 2016 je tu opět come back Martina Kučery, který figuruje dokonce jako 2 v krajských volbách. Že ho hanba nefackuje.

Dne již asi víme , proč Knobloch ač zajistil mnohamilionové dary a poskočil do stranického vedení ODS, zůstává ve straně prakticky neznámý a nedělá si ambice na lídra a preferuje jiné tváře, více známé z veřejného života a je jen členem regionální a oblastní rady ODS Olomouckého kraje. Možná že vytvoří s příchozím exředitelem Policie Čtvrtníčkem uvnitř ODS speciální vyšetřovací komisi, která ho před jeho vyloučením z ODS pořádně prolustruje. Závěrem shrnujeme – dost pádných důvodů proč ODS NEVOLIT !!!


autor: Whistleblower

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.