> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„ Magnát z paneláku alias Ýčko II a

vloženo: 05.10.2016           komentářů: 0

Hospodářské noviny na titulní straně v čísle 092 dne 11-13.5.2012 informovaly o stědrosti přerovské buňky ODS reprezentované „téměř v době zveřejnění neznámým„ politikem Robertem Knoblochem. Nevíme jestli mu skutečně jeho spolustraníci poděkovali za téměř desetinu sponzorských darů, která přišla v roce 2011 od přerovské ODS ve výši 9 mil Kč, a která se točí okolo propletence firem a známých kolem exkrajského předsedy ODS Knoblocha, ale za fakta námi zjištěná mu před krajskými volbami jistě vděčni nebudou.

Je dobrým zvykem ve vyspělých demokraciích, že lídři volební stran na krajské úrovni jsou obklopeni lidmi příkladnými, respektovanými, uznávanými a všemi mastmi mazanými. A tím skutečně expředseda krajské ODS Olomouckého kraje a nyní „ pouze „ člen regionální a oblastní rady ODS Olomouckého kraje Robert Knobloch není a nemůže být, leda tak těmi mastmi mazaný.

Robert Knobloch není tou „Pravou tváří“ jak se členům ODS jeví a občanům ODS na bilbordech prezentuje vstupem do ODS rokem 2006. To, že má osobní podíl a nechal v rámci svého expodnikání s LTO v letech 1995-1998 ve společnostech KNORBI s.r.o. a PORTOVIA s.r.o. doslova téměř životně zničit své obchodní partnery a známé, kteří byli podmíněně i nepodmíněně odsouzeni a exekucemi přišli vesměs o své majetky , o tom není pochyb. Ing. Peter Birčák, Ing. Bořivoj Rýček, Jiří Nagy a řada dalších by mohli dlouze a smutně vyprávět. Byli jsme svědky vyprávění jednoho z nich invalidního důchodce Ing. Bořivoje Rýčka z Přerova, který nám popsal jak obchodování a zprostředkování s LTO za asistence jednatele Knoblocha probíhalo, jak Knobloch dohazoval „cvrnknuté„ dodavatele, jak se dělilo o peníze a jak se „organizovaně„ připravoval český stát o spotřební daň a daň z přidané hodnoty. Knobloch v té době zprostředkoval nákupy „zušlechtěné„ LTO od společnosti PLUS OBCHOD s.r.o. zastoupené Josefem Zikmundem, který byl mimochodem za krácení daně nepodmíněně odsouzen Krajským soudem v Brně k mnoha letům vězení.. Do obchodu s LTO zapojil i svého otce Josefa Knoblocha. „ Mladší Knobloch mě slíbil, jakmile půjde do dražby můj dům na Lančíkových 23 v Přerově v důsledku doměřené několikamilionové daně z přidané hodnoty za nákup LTO smiluje se, dům vydraží a nechá mě zde dožít, nestalo se tak. Dům se vydražil a já přišel o veškerý můj majetek „. Důkazem Bořivoj Rýček nabízí k nahlédnutí složku cca. 5 cm tlustou s daňovými doklady a vyšetřováním s tím spojeným. Skutečností je, že propletenec vede ke známým Roberta Knoblocha nastrčeným a jím ovládaným do společností, které dodávaly „ pančovanou naftu a LTO. V tom pramení skutečný zdroj zbohatnutí Knoblocha a vznik budoucího pramenu peněz pro ODS v Olomouckém kraji, když se to Policii ČR nepodařilo, či snad nechtělo, objasnit. Že by to souviselo s přezdívkou „nový Ivan Langer „ alias „ ÝČKO II„ , kterou spolustraničtí kolegové ODS Roberta Knoblocha častují ?

I Knobloch byl opakovaně i se svým otcem Josefem Knoblochem v hledáčku severočeské kriminálky s podezřením z leasingového podvodu, ale vše bylo ze strany státního zastupitelství po dlouhých jeho intervencích v tichosti zameteno pod koberec, aniž by o tom raději rozhodl nezávislý soud. O tom zda při tom asistoval jeho stranický známý „ Ýčko „ nebudeme raději předjímat .

A jak umí předseda ODS řešit romský bytový problém na regionální úrovni ? I o tom Knobloch a jeho kumpáni ví své. Od starousedlíků jsme zjistili, že poté co si koupil dům s romskými nájemníky na Palackého ulici v Přerově, s hernou kde s podporou přerovské ČSSD donedávna bujel hazard, osoby obtížně umistitelné na trhu práce se zřetelem na romskou komunitu, kteří si nepřáli být jmenováni, pod tlakem výhružek a násilí raději s cizí pomocí vyskákali z oken a bylo po problému.

A aby majetky vydobyté z pochybných obchodů s LTO neležely ladem zúročuje je Knobloch v realitách a hazardu ve spleti svých firem, křišťálově čistých , kam oko policejního orgánu nedohlédne, možná snad vyjma zvídavého přerovského primátora Puchalského a rady Vacátka. Knobloch a jeho firmy dovedou být štědré. Poskytly ODS nemalé sponzoringy nejméně ve výši 9 milionů Kč za roky 2010 a 2011. V roce 2009 umožnil Knobloch přerovskému členu ODS Zdeňku Balášovi stát se spolu jednatelem společnosti Přerovská developerská společnost s.r.o., když sám Knobloch prozíravě, kvůli možnému střetu zájmů z budoucích stavebních zakázek získaných vlivem jeho funkcí, post jednatele opouští. Baláš se ve svém spolu stranickém okolí netajil, že za pomocí Knoblochových kontaktů pocházejících z působení ve veřejných funkcí v dozorčích radách Povodí Moravy, s.p. a Lesů ČR, s.p. a od TEPLO Přerov a.s. získal mnohamilionové stavební zakázky. Záhadou pro spolustraníky ODS Olomouckého kraje zůstává, proč alespoň tento developer ze zisku a přízně Knoblocha neuhradil závazky vytunelované společnosti BP –Stav s.r.o., kterou přepsal za podivných okolností na „romského bílého koně„ a dovedl k pláči řadu slušných podnikatelů. Samozřejmě že byl vyšetřován přerovskou policí a opět se nic neprokázalo.

Tomu se říká v případě R. Knoblocha hvězdná kariéra. Od prodejce cukrové vaty v Trabantu „ made in DDR „ propadajícího na Střední stavební škole v Lipníku nad Bečvou zbohatlého z LTO až na krajského předsedu regionálního sdružení ODS, exčlena 2 dozorčích rad významných státních podniků a člena regionální a výkonné rady ODS, ba dokonce člena správní rady vysoké školy, vynesený hrstkou svých oddaných spolustraníků ODS, honosícím se AUDI „ made in Germany „ a honorujíc se akademickým titulem PhDr. ( jak jsme si ověřili chvála bohu ne Plzeňským).

Aby toho nebylo dost, jeho jméno se točí mezi prvními vyslýchanými v souvislosti s brutální vraždou lichváře Aleše Bouchala za bílého dne pouze několik metrů od kanceláře Knoblocha, která zůstala neobjasněna.

Co na to voliči a spolustraníci říkáte ? Jistě vskutku „tempting C.V.“ Uvidíme jestli „ padni komu padni „ v ODS skutečně funguje a není to jen minulá předvolení proklamace a obehráté klišé. Nebo snad stranické vedení ODS v tichosti jeho předsedy Petra Fialy, Záchy a spol. nechá neokmotra Knoblocha s jeho přerovské kumpány Macháčka, Kašíka a spol. při starém v krajské ODS bačovat ?

To, že politika je svinstvo, které se musí zametat ve stylu „ padni komu padni „ to přerovská ODS ukázala vskutku rychle na kauze exradních Kučery a Kropáče, mladých a nezkušených přerovských politiků ODS. A ejhle píše se rok 2016 je tu opět come back Martina Kučery, který figuruje dokonce jako 2 v krajských volbách. Že ho hanba nefackuje.

Dne již asi víme , proč Knobloch ač zajistil mnohamilionové dary a poskočil do stranického vedení ODS, zůstává ve straně prakticky neznámý a nedělá si ambice na lídra a preferuje jiné tváře, více známé z veřejného života a je jen členem regionální a oblastní rady ODS Olomouckého kraje. Možná že vytvoří s příchozím exředitelem Policie Čtvrtníčkem uvnitř ODS speciální vyšetřovací komisi, která ho před jeho vyloučením z ODS pořádně prolustruje. Závěrem shrnujeme – dost pádných důvodů proč ODS NEVOLIT !!!


autor: Whistleblower

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.