> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NH Ostrava – Orli Prostějov 73:79

vloženo: 05.10.2016           komentářů: 0

První domácí porážku v této sezóně nám uštědřil Prostějov.

NH Ostrava – Orli Prostějov : 73:79 (18 -23, 16-16, 17-25, 22- 15)

Kolo:4

Místo: Hala Tatran

Datum. 5.10.2016

První středu v měsíci říjnu přijel do haly Tatran Prostějov. Hanáci před dnešním zápasem měli bilanci 2:1.

Do dnešního zápasu vstoupili velice dobře a rychle vedli 6:2. Náš tým se velice pomalu rozjížděl, často v útoku volil těžké střely a střelba z perimetru byla velice špatná.

Hostující kapitán Marko výborně četl hru a nacházel volné spoluhráče. Krátce před koncem první půle se nám povedlo jít do vedení 31:30. V tento moment jsme však začali kupit chyby a soupeř šel v poločase do kabin s 5 bodovým vedením.Po poločase se náš celek snažil bojovat, ale střelba z perimetru se stále nedařila a Prostějov si budoval slušný náskok.

V poslední periodě se nám podařilo náskok stáhnout na pětibodový rozdíl a zdálo se, že bude drama. Jenže v tu chvíli dal Marko klíčovou trojku a uklidnil svůj tým. Zbytek zápasu se pak již dohrával.

Co na tomto zápase můžeme najít pozitivního je fakt, že první minuty v nejvyšší soutěži na domácím hřišti má za sebou Zdeněk Jakubu, nová akvizice z Nového Jičína.


Ohlasy:

Kouč Choleva: „ Jsme rádi za vítěztví, jelikož Ostrava hraje doma dobře, což potvrdila v minulém domácím zápase s Opavou, a tak jsme sem jeli s velkým respektem a to se asi vyplatilo. Ostrava má užší rotaci než my a v některých momentech to bylo vidět. Především na doskoku jí chyběly síly . Chyba trošku byla, že když jsme se dostali na větší odskok od soupeře, tak jsme ho ztratili našimi ztrátami. Za průběh zápas jsem celkem rád, i když mě mrzí ty ztráty a neproměněné trojkové pokusy.

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Prostějovu k vítěztví. My jsme druhý zápas hráli, že se hledáme v útoku, což je ale normální u týmu, který je tak krátko spolu. Když jsme šli přes Prostějov na nějaké tři body, tak jsme měli náskok navýšit, ale místo toho jsme zbytečnými ztrátami pouštěli Prostějov do protiútoků. Nemohli jsme se trefit z venku, bylo to křečovité a mohli jsme prohrávat i o více bodů. Ve druhém poločase jsme chtěli bojovat, ale Prostějov si to zkušeně pohlídal. Roman Marko dobře rozděloval míče, hrál to přes vysoké hráče, kteří byli lepší než ti naši. Ke konci, když měli možnost trojky, tak dali a my ne.“


Body domácí: 24 Sterling, 17 Guercy, 16 Sevlie, 8 Bohačík, Alič 6, Klímek 2

Body hosté: 16 Marko, 12 Tomanec, Palyza 11, Novák a Souček po 10, Dokoupil 9, Kulon a Novák po 4, Slezák 3.

Trojky: 5:5, Doskoky: 14/44, Fauly 15-18.

autor: NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.