> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NH Ostrava – Orli Prostějov 73:79

vloženo: 05.10.2016           komentářů: 0

První domácí porážku v této sezóně nám uštědřil Prostějov.

NH Ostrava – Orli Prostějov : 73:79 (18 -23, 16-16, 17-25, 22- 15)

Kolo:4

Místo: Hala Tatran

Datum. 5.10.2016

První středu v měsíci říjnu přijel do haly Tatran Prostějov. Hanáci před dnešním zápasem měli bilanci 2:1.

Do dnešního zápasu vstoupili velice dobře a rychle vedli 6:2. Náš tým se velice pomalu rozjížděl, často v útoku volil těžké střely a střelba z perimetru byla velice špatná.

Hostující kapitán Marko výborně četl hru a nacházel volné spoluhráče. Krátce před koncem první půle se nám povedlo jít do vedení 31:30. V tento moment jsme však začali kupit chyby a soupeř šel v poločase do kabin s 5 bodovým vedením.Po poločase se náš celek snažil bojovat, ale střelba z perimetru se stále nedařila a Prostějov si budoval slušný náskok.

V poslední periodě se nám podařilo náskok stáhnout na pětibodový rozdíl a zdálo se, že bude drama. Jenže v tu chvíli dal Marko klíčovou trojku a uklidnil svůj tým. Zbytek zápasu se pak již dohrával.

Co na tomto zápase můžeme najít pozitivního je fakt, že první minuty v nejvyšší soutěži na domácím hřišti má za sebou Zdeněk Jakubu, nová akvizice z Nového Jičína.


Ohlasy:

Kouč Choleva: „ Jsme rádi za vítěztví, jelikož Ostrava hraje doma dobře, což potvrdila v minulém domácím zápase s Opavou, a tak jsme sem jeli s velkým respektem a to se asi vyplatilo. Ostrava má užší rotaci než my a v některých momentech to bylo vidět. Především na doskoku jí chyběly síly . Chyba trošku byla, že když jsme se dostali na větší odskok od soupeře, tak jsme ho ztratili našimi ztrátami. Za průběh zápas jsem celkem rád, i když mě mrzí ty ztráty a neproměněné trojkové pokusy.

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Prostějovu k vítěztví. My jsme druhý zápas hráli, že se hledáme v útoku, což je ale normální u týmu, který je tak krátko spolu. Když jsme šli přes Prostějov na nějaké tři body, tak jsme měli náskok navýšit, ale místo toho jsme zbytečnými ztrátami pouštěli Prostějov do protiútoků. Nemohli jsme se trefit z venku, bylo to křečovité a mohli jsme prohrávat i o více bodů. Ve druhém poločase jsme chtěli bojovat, ale Prostějov si to zkušeně pohlídal. Roman Marko dobře rozděloval míče, hrál to přes vysoké hráče, kteří byli lepší než ti naši. Ke konci, když měli možnost trojky, tak dali a my ne.“


Body domácí: 24 Sterling, 17 Guercy, 16 Sevlie, 8 Bohačík, Alič 6, Klímek 2

Body hosté: 16 Marko, 12 Tomanec, Palyza 11, Novák a Souček po 10, Dokoupil 9, Kulon a Novák po 4, Slezák 3.

Trojky: 5:5, Doskoky: 14/44, Fauly 15-18.

autor: NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.