> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

NH Ostrava – Orli Prostějov 73:79

vloženo: 05.10.2016           komentářů: 0

První domácí porážku v této sezóně nám uštědřil Prostějov.

NH Ostrava – Orli Prostějov : 73:79 (18 -23, 16-16, 17-25, 22- 15)

Kolo:4

Místo: Hala Tatran

Datum. 5.10.2016

První středu v měsíci říjnu přijel do haly Tatran Prostějov. Hanáci před dnešním zápasem měli bilanci 2:1.

Do dnešního zápasu vstoupili velice dobře a rychle vedli 6:2. Náš tým se velice pomalu rozjížděl, často v útoku volil těžké střely a střelba z perimetru byla velice špatná.

Hostující kapitán Marko výborně četl hru a nacházel volné spoluhráče. Krátce před koncem první půle se nám povedlo jít do vedení 31:30. V tento moment jsme však začali kupit chyby a soupeř šel v poločase do kabin s 5 bodovým vedením.Po poločase se náš celek snažil bojovat, ale střelba z perimetru se stále nedařila a Prostějov si budoval slušný náskok.

V poslední periodě se nám podařilo náskok stáhnout na pětibodový rozdíl a zdálo se, že bude drama. Jenže v tu chvíli dal Marko klíčovou trojku a uklidnil svůj tým. Zbytek zápasu se pak již dohrával.

Co na tomto zápase můžeme najít pozitivního je fakt, že první minuty v nejvyšší soutěži na domácím hřišti má za sebou Zdeněk Jakubu, nová akvizice z Nového Jičína.


Ohlasy:

Kouč Choleva: „ Jsme rádi za vítěztví, jelikož Ostrava hraje doma dobře, což potvrdila v minulém domácím zápase s Opavou, a tak jsme sem jeli s velkým respektem a to se asi vyplatilo. Ostrava má užší rotaci než my a v některých momentech to bylo vidět. Především na doskoku jí chyběly síly . Chyba trošku byla, že když jsme se dostali na větší odskok od soupeře, tak jsme ho ztratili našimi ztrátami. Za průběh zápas jsem celkem rád, i když mě mrzí ty ztráty a neproměněné trojkové pokusy.

Kouč Medvecký: „ Gratuluji Prostějovu k vítěztví. My jsme druhý zápas hráli, že se hledáme v útoku, což je ale normální u týmu, který je tak krátko spolu. Když jsme šli přes Prostějov na nějaké tři body, tak jsme měli náskok navýšit, ale místo toho jsme zbytečnými ztrátami pouštěli Prostějov do protiútoků. Nemohli jsme se trefit z venku, bylo to křečovité a mohli jsme prohrávat i o více bodů. Ve druhém poločase jsme chtěli bojovat, ale Prostějov si to zkušeně pohlídal. Roman Marko dobře rozděloval míče, hrál to přes vysoké hráče, kteří byli lepší než ti naši. Ke konci, když měli možnost trojky, tak dali a my ne.“


Body domácí: 24 Sterling, 17 Guercy, 16 Sevlie, 8 Bohačík, Alič 6, Klímek 2

Body hosté: 16 Marko, 12 Tomanec, Palyza 11, Novák a Souček po 10, Dokoupil 9, Kulon a Novák po 4, Slezák 3.

Trojky: 5:5, Doskoky: 14/44, Fauly 15-18.

autor: NH Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.