> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanáky čeká dnes HC Slavia Praha

vloženo: 08.10.2016           komentářů: 0


Hanáky čeká dnes v sobotu na domácím ledě další atraktivní soupeř. Do jestřábího hnízda zavítá HC Slavia Praha

Další cenné body do sbírky budou mít Jestřábi možnost přidat již zítra. Na domácím ledě přivítají jednoho z nejatraktivnějších soupeřů WSM Ligy vůbec. Svěřenci Kamila Přecechtěla si tentokrát poměří své hokejové dovednosti s několikanásobným mistrem České republiky HC Slavia Praha. Ta sebou do jestřábího hnízda přiveze i dvě bývalé opory prostějovské letky Michala Dragouna a Marka Drtinu. Není tedy pochyb o tom, že nás v sobotu na prostějovském zimním stadionu čeká od 18 hodin emotivně nabité utkání.

včera | Marcela Koudelková

Jestřábi budou chtít na domácím ledě po prohraném utkání v Kladně bodovat

Hanáci si i o po dvanácti odehraných kolech WSM Ligy vedou stále dobře. Hned v úvodních kolech soutěže se jim jako jedinému prvoligovému celek podařilo bodovat ve všech sedmi úvodních utkáních. Dlouhou bodovou sérii prostějovské letky zastavily až v osmém kole Litoměřice. Po prohře na tamním stadionu čekal na Prostějov na domácím ledě silný soupeř z jihu Čech. Českobudějovický Motor si však na jestřábí letku nepřišel a domů si odvezl porážku 1:3. S nepořízenou odjížděl z jestřábího hnízda také havířovský AZ. Tomu Hanáci nadělili na cestu domů sedm gólů. Poslední dosavadní zápas odehráli svěřenci trenéra Kamila Přecechtěla ve středu na kladenském ledě. Na současné lídry WSM Ligy však nestačili.

Hanáci na současné lídry WSM Ligy nestačili

Lukášovi Krejčíkovi se v posledních kolech střelecky dařilo.

Hanáci narazili ve dvanáctém kole WSM Ligy na současného lídra soutěže kladenské Rytíře. Z toho souboje však vyšli tentokrát bodově naprázdno. Na kladenském ledě se svěřencům Kamila Přecechtěla střelecky příliš nedařilo. Jedinou branku si na straně hostujícího celku připsal Lukáš Krejčík. Nutno však konstatovat, že se jedná teprve o druhý zápas, který prostějovská letka v základní hrací době prohrála.

Trenér Jestřábů Kamil Přecechtěl se po utkání s kladenskými Rytíři vyjádřil následovně: „Dnes jsme tu odehráli slušné utkání. Dobře jsme se na něj připravili. Chtěli jsme hrát co nejdéle bez inkasovaného gólu a to se nám půlku zápasu dařilo. Poté jsme měli ale pětiminutový výpadek. Ve třetí třetině jsme to zase slušně odbojovali, takže výsledek 3:1 je pro nás celkem lichotivý, když vezmeme, v jakém stavu jsme sem přijeli. Od půlky zápasu se projevilo, že dnes přijeli kluci, kteří letos do soutěže zasáhli minimálně, takže pod tlakem, který si Kladno v polovině zápasu vytvořilo, jsme inkasovali“.

V dresu sešívaných nastoupí dva bývalí hráči prostějovské letky

Návrat na Hanou čeká v sobotu dvě bývalé opory prostějovské letky. V dresu sešívaných do utkání totiž nastoupí sedmadvacetiletý obránce Marek Drtina a třiatřicetiletý útočník Michal Dragoun, kteří vyměnili před začátkem nové sezóny prostějovský dres za slávistický.

Pražské Slavii se vstup do nové sezóny WSM Ligy vydařil podobně jako Hanákům. V prvním kole si na domácím ledě poradila s Českými Budějovicemi. Jihočeskému celku nadělila porážku 5:3. Po úspěšném úvodním kole následovaly dvě výhry v řadě a to nad Benátky a Havířovem. Dobře rozjetý slavistický vlak však ve čtvrtém kole přibrzdili kladenští Rytíři. Těm se podařilo porazit na domácím ledě sešívané těsným skóre 3:2. Dalšími dosavadními letošními přemožiteli pražského celku se stal Most a Třebíč. Nejprve Slavia padla na třebíčském ledě 5:2 a poté následovala potupná porážka na domácím ledě od Mostu 1:4. Sešívaní se však po těchto dvou nepovedených kolech dokázali znova odrazit ode dna. Další body do sbírky si odváželi jak z Kadaně, tak i z Ústí nad Labem. Nutno však podotknout, že se v oboru případech jednalo pouze o dva body, neboť Slavia dokázala tyto celky porazit až v prodloužení. Poslední dosavadní zápas WSM Ligy odehráli svěřenci trenéra Razýma na domácím ledě s Přerovem.

Utkání s přerovskými Zubry rozhodly až samostatné nájezdy

David Šafránek je v současnosti nejproduktivnějším hráčem Slavie. FOTO: HC Slavia Praha

Gólově bohaté utkání s přerovskými Zubry, které se uskutečnilo netradičně ve čtvrtek, musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. Slávistům se podařilo v první polovině utkání dostat po gólech Martina Kadlece a Mihy Štebiha do dvoubrankového vedení. Zubři však dokázali tento náskok v polovině druhé třetiny srovnat. Pár vteřin na to si však sešívaní vybojovali své ztracené vedení díky trefě Jaromíra Kverky zpět. Začátek poslední dvacetiminutovky se svěřencům trenéra Ryzýma příliš nepovedl. Přerovu se podařilo během šesti minut třetí třetiny otočit stav utkání na 3:4. Poslední branku v základní hrací době vstřelil David Šafránek, který tak srovnal stav utkání na 4:4. Následující prodloužení tři na tři nabídlo divákům atraktivní podívanou. Nicméně ani to vítěze nepřineslo. V samostatných nájezdech pak kralovali převážně gólmani. Jako jediný totiž střelou mezi betony uspěl Jaromír Kverka. Bod navíc si tak ze čtvrtečního klání do tabulky připsali sešívaní, kterým patří po dvanácti odehraných kolech druhá příčka.

Dalším soupeřem pražské Slavie se stanou již tuto sobotu Hanáci. Boj o cenné body vypukne na prostějovském zimním stadionu v 18 hodin.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.