> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vyrůst na nožičkách není mým osudem

vloženo: 13.10.2016           komentářů: 0


ozdravný pobyt a zdravotní pomůcky
100%
Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 15. 7. 2016

Ahoj všem,

jmenuji se Míša Hic a narodil jsem se 12. 11. 2010 v Prostějově jako zdravé miminko. Začal jsem chodit až ve 22 měsících a po odběrech krve u mě vzniklo podezření na neléčitelnou, zákeřnou progresivní nemoc, s názvem Svalová dystrofie typu Duchenne, která byla bohužel dne 6. 6. 2013 na genetickém oddělení FN OLOMOUC potvrzena. Hodně se tím změnil můj život. Momentálně chodím i delší vzdálenosti, ale neběhám, neskáču a mám problémy s chůzí do schodů, které zvládnu jen s pomocí. Hlavním úsilím mých rodičů je a bude, abych neusedl na invalidní vozík, nepociťoval, že jsem vážně nemocný a užíval si dětství na plný pecky jako každý zdravý chlapeček. Jsem živé dítko, které chvíli neposedí. Chodím do školky, miluju motorky, vláčky, hasiče a hlavně našeho pejska Jůlinku. Chci zvládnout ještě spoustu věcí a být aktivní, dokud mě nemoc neupoutá na invalidní vozík.

Držte mi palce, abych se jednou uzdravil !!!!!!!

Duchennova svalová dystrofie je vrozené a zatím neléčitelné onemocnění, které se projevuje převážně u chlapců. Toto onemocnění je charakteristické postupující svalovou ochablostí. Nejdříve postihuje nohy a pánevní svalstvo, později se rozšiřuje na horní končetiny, krk, dýchací svaly a nakonec srdeční svalstvo. Nejpozději kolem desátého roku jsou chlapci upoutáni na invalidní vozík.

Vzhledem k tomu, že se bude Michálkův stav postupně zhoršovat, budeme muset udělat řadu opatření směřující k zajištění "normálního" běhu života, což bude stát nejen velké vypětí sil, ale také hlavně vynaložení nemalých finančních prostředků. I díky Vaší podpoře můžete přispět na nákup vitaminových doplňků, zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů a úprav bydlení.

Za vaši podporu moc děkujeme

rodiče

Garantem pomoci je Čtení pomáhá

Více zde:http://www.ctenipomaha.cz/…/vyrust-na-nozickach-neni-mym-os…

autor: www.ctenipomaha.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.