> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vyrůst na nožičkách není mým osudem

vloženo: 13.10.2016           komentářů: 0


ozdravný pobyt a zdravotní pomůcky
100%
Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 15. 7. 2016

Ahoj všem,

jmenuji se Míša Hic a narodil jsem se 12. 11. 2010 v Prostějově jako zdravé miminko. Začal jsem chodit až ve 22 měsících a po odběrech krve u mě vzniklo podezření na neléčitelnou, zákeřnou progresivní nemoc, s názvem Svalová dystrofie typu Duchenne, která byla bohužel dne 6. 6. 2013 na genetickém oddělení FN OLOMOUC potvrzena. Hodně se tím změnil můj život. Momentálně chodím i delší vzdálenosti, ale neběhám, neskáču a mám problémy s chůzí do schodů, které zvládnu jen s pomocí. Hlavním úsilím mých rodičů je a bude, abych neusedl na invalidní vozík, nepociťoval, že jsem vážně nemocný a užíval si dětství na plný pecky jako každý zdravý chlapeček. Jsem živé dítko, které chvíli neposedí. Chodím do školky, miluju motorky, vláčky, hasiče a hlavně našeho pejska Jůlinku. Chci zvládnout ještě spoustu věcí a být aktivní, dokud mě nemoc neupoutá na invalidní vozík.

Držte mi palce, abych se jednou uzdravil !!!!!!!

Duchennova svalová dystrofie je vrozené a zatím neléčitelné onemocnění, které se projevuje převážně u chlapců. Toto onemocnění je charakteristické postupující svalovou ochablostí. Nejdříve postihuje nohy a pánevní svalstvo, později se rozšiřuje na horní končetiny, krk, dýchací svaly a nakonec srdeční svalstvo. Nejpozději kolem desátého roku jsou chlapci upoutáni na invalidní vozík.

Vzhledem k tomu, že se bude Michálkův stav postupně zhoršovat, budeme muset udělat řadu opatření směřující k zajištění "normálního" běhu života, což bude stát nejen velké vypětí sil, ale také hlavně vynaložení nemalých finančních prostředků. I díky Vaší podpoře můžete přispět na nákup vitaminových doplňků, zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů a úprav bydlení.

Za vaši podporu moc děkujeme

rodiče

Garantem pomoci je Čtení pomáhá

Více zde:http://www.ctenipomaha.cz/…/vyrust-na-nozickach-neni-mym-os…

autor: www.ctenipomaha.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.