> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vyrůst na nožičkách není mým osudem

vloženo: 13.10.2016           komentářů: 0


ozdravný pobyt a zdravotní pomůcky
100%
Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 15. 7. 2016

Ahoj všem,

jmenuji se Míša Hic a narodil jsem se 12. 11. 2010 v Prostějově jako zdravé miminko. Začal jsem chodit až ve 22 měsících a po odběrech krve u mě vzniklo podezření na neléčitelnou, zákeřnou progresivní nemoc, s názvem Svalová dystrofie typu Duchenne, která byla bohužel dne 6. 6. 2013 na genetickém oddělení FN OLOMOUC potvrzena. Hodně se tím změnil můj život. Momentálně chodím i delší vzdálenosti, ale neběhám, neskáču a mám problémy s chůzí do schodů, které zvládnu jen s pomocí. Hlavním úsilím mých rodičů je a bude, abych neusedl na invalidní vozík, nepociťoval, že jsem vážně nemocný a užíval si dětství na plný pecky jako každý zdravý chlapeček. Jsem živé dítko, které chvíli neposedí. Chodím do školky, miluju motorky, vláčky, hasiče a hlavně našeho pejska Jůlinku. Chci zvládnout ještě spoustu věcí a být aktivní, dokud mě nemoc neupoutá na invalidní vozík.

Držte mi palce, abych se jednou uzdravil !!!!!!!

Duchennova svalová dystrofie je vrozené a zatím neléčitelné onemocnění, které se projevuje převážně u chlapců. Toto onemocnění je charakteristické postupující svalovou ochablostí. Nejdříve postihuje nohy a pánevní svalstvo, později se rozšiřuje na horní končetiny, krk, dýchací svaly a nakonec srdeční svalstvo. Nejpozději kolem desátého roku jsou chlapci upoutáni na invalidní vozík.

Vzhledem k tomu, že se bude Michálkův stav postupně zhoršovat, budeme muset udělat řadu opatření směřující k zajištění "normálního" běhu života, což bude stát nejen velké vypětí sil, ale také hlavně vynaložení nemalých finančních prostředků. I díky Vaší podpoře můžete přispět na nákup vitaminových doplňků, zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů a úprav bydlení.

Za vaši podporu moc děkujeme

rodiče

Garantem pomoci je Čtení pomáhá

Více zde:http://www.ctenipomaha.cz/…/vyrust-na-nozickach-neni-mym-os…

autor: www.ctenipomaha.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.