> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Národní dům čeká oprava střechy

vloženo: 21.10.2016           komentářů: 0Rada města Prostějova dala zelenou zahájení zadávacího řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadávané ve zjednodušeném podlimitním řízení s názvem „Národní dům Prostějov – oprava střechy“.„Výzvu k podání nabídek zašleme deseti možným dodavatelům. Při hodnocení nabídek budeme přihlížet k výši nabídkové ceny a mimo jiné i k délce realizace díla. Předmětem plnění této veřejné zakázky jsou stavební práce spočívající v opravě střechy budovy Národního domu. Jde o celkovou rekonstrukci střechy budovy a zajištění její plnohodnotné funkčnosti a životnosti,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že budova Národního domu je památkově chráněna a při realizaci stavebních prací je nezbytné plně dodržovat stanoviska vydané příslušným Úřadem památkové péče. Veškeré stavební a související práce budou prováděny na základě podmínek stanovených Smlouvou o dílo a dále projektovou dokumentací pro provádění stavby, zpracovanou projekční kanceláří 2 arch s.r.o., Prostějov.

Časový plán stavebních prací:

Zahájení plnění v březnu 2017, nejpozději do 1. 4. 2017.

Práce plánované v roce 2017 musí být dokončeny do 30. 8. 2017.

Zahájení prací v roce 2018 musí být nejpozději do 1. 4. 2018.

Ukončení plnění a předání díla: nejpozději do 30. 8. 2018.

Celková délka provádění stavebních prací je jedním z dílčích hodnotících kritérií.

Předběžný rozpočtovaný objem prací je celkem 8 890 000,- Kč bez DPH.

Veřejná zakázka bude vzhledem k předpokládané hodnotě zadána na základě zjednodušeného podlimitního řízení.

„S ohledem na fakt, že rekonstruovaný objekt je národní kulturní památkou, jednou z nejvýznamnějších ve městě Prostějově a z důvodů vysokých nároků kladených na kvalitu provedení stavby, budeme požadovat pro zajištění závazků dodavatele plynoucích z poskytnuté záruky na jakost provedených prací bankovní záruku ve výši 1,3 miliony korun, což je necelých 15 procent předpokládané hodnoty zakázky. Dále budeme žádat pojištění dodavatele za škodu způsobenou třetím osobám ve výši pojistné částky 5 milionů korun,“ doplnil náměstek Fišer. Radní navíc odsouhlasili, z důvodu zajištění povinností uchazeče plynoucích z účasti v zadávacím řízení, stanovit povinnost uchazeče složit jistotu ve výši 170 tisíc korun (jde o necelé 2 % předpokládané hodnoty zakázky, výše jistoty je tedy v souladu s ustanovením § 41 zákona).


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.