> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoční strom do Prostějova

vloženo: 25.10.2016           komentářů: 0


Vánoční strom, který letos ozdobí střed města, poskytla obec Seloutky. Smrk bude mít i bohatší denní a večerní výzdobu.


Vánoční strom do centra města Prostějova doputuje ze Seloutek.

„Z celkem pěti doručených nabídek jsme jako nejvhodnější vánoční strom pro město Prostějov vybrali ten ze Seloutek. Starosta nám nabídl smrk rostoucí v obci v blízkosti silnice. Tento strom byl z hlediska vzhledu, výšky a dopravní přístupnosti pro techniku vyhodnocen jako nejvhodnější. Kácení a přeprava stromu proběhne v úterý 22.11.2016,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Jak doplnila, strom bude ve své výzdobě nově obohacen o další denní i světelné ozdoby.

„Stávající výzdobu vánočního stromu doplní šest kusů světlených LED řetězů, dvanáct kusů LED rampouchů, dvanáct kusů zábleskových žárovek a dvacet kusů vánočních koulí včetně propojovacích kabelů,“ nastínila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková s tím, že cena za dokoupené ozdoby se pohybuje kolem 63 tisíc korun (včetně DPH). Třešničkou na dortu informací mají být zbrusu nové ozdoby stromu, ale až na svátky roku 2017.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.