> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští Jalovci nehrají jalově

vloženo: 25.10.2016           komentářů: 0


Úterní zvonění na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově přivítalo 12 týmů, které pak poměřily svoje schopnosti v souboji křížků a koleček. Domácí týmy byly dnes favority, dočkali jsme se však i překvapení.

V prostorné aule prostějovského gymnázia se studenti věnovali celé dopoledne pouze pIšQworkám. Největší zastoupení v turnaji (tři týmy) měla tradičně domácí škola společně se SŠ Trivis, jejich výsledky však byly diametrálně odlišné. To však týmům Myšáci ze 3. B, Trivisačky ani Revmatick nekazilo náladu, ani zápal do hry. V pauzách střídavě vyzývali svého doprovázejícího učitele i neaktivní hráče, bohužel nevíme s jakou úspěšností.

V první fázi play-off jsme se dočkali pouze jednoho překvapení. Tým SOŠ Prostějov, postupující z druhého místa uhrál remízu s týmem GJW 3 a vynutil si rozstřel. Duel nakonec vyhrál Rudolf Sigmund a zajistil tím svým kumpánům velkou radost z postupu do semifinále.

Mezitím sebejistí Jalovci vyřadili poslední želízko v ohni ze Švehlovy SŠ Polytechnické, tým Čtveráci a tým Tic Tac Toe Team z OA Prostějov jen těsně podlehl domácímu týmu GJW A. Že byl turnaj vyrovnaný dokazovaly i oba výsledky semifinále (12:8), finalisté však byli vždy o trochu lepší.

Velké nadšení způsobil zisk třetího místa týmu SOŠ Prostějov, kteří dle svých slov "přišli pro poslední místo a skončili třetí." Ve vypjatém, ale fair-play finále dostali mladí hráči týmu Jalovci lekci od zkušenějších obhájců domácího prvenství GJW A, mohou se však těšit na odvetu na krajském turnaji, na který oba finalisté postupují.

Všem zúčastněným pIšQworkářům i doprovodným učitelům děkujeme za účast a pohodový průběh, speciální ocenění zaslouží paní učitelka Spurná z Cyrilometodějského gymnázia za nahrání fotografií a samozřejmě Gymnázium Jiřího Wolkera za perfektní zázemí.1. místo: GJW A (Gymnázium Jiřího Wolkera), ve složení: Adam Dittman, Jakub Volf, Lukáš Kravák, Adam Slavotínek a Alexander Koutný

2. místo: Jalovci (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ, Prostějov), ve složení: Michal Buriánek, Veronika Portešová, Magdalena Peterková, Jiřina Frýbortová a Jakub Fiala

3. místo: SOŠ Prostějov (SOU obchodní), ve složení: Roman Pospiš, Vladimír Krajíček, Rudlf Sigmund, Jan Špaček a Denis Krč

Foto:https://www.facebook.com/pisqworky/photos/?tab=album&album_id=10154023968567337

autor: www.pisqworky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.