> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští Jalovci nehrají jalově

vloženo: 25.10.2016           komentářů: 0


Úterní zvonění na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově přivítalo 12 týmů, které pak poměřily svoje schopnosti v souboji křížků a koleček. Domácí týmy byly dnes favority, dočkali jsme se však i překvapení.

V prostorné aule prostějovského gymnázia se studenti věnovali celé dopoledne pouze pIšQworkám. Největší zastoupení v turnaji (tři týmy) měla tradičně domácí škola společně se SŠ Trivis, jejich výsledky však byly diametrálně odlišné. To však týmům Myšáci ze 3. B, Trivisačky ani Revmatick nekazilo náladu, ani zápal do hry. V pauzách střídavě vyzývali svého doprovázejícího učitele i neaktivní hráče, bohužel nevíme s jakou úspěšností.

V první fázi play-off jsme se dočkali pouze jednoho překvapení. Tým SOŠ Prostějov, postupující z druhého místa uhrál remízu s týmem GJW 3 a vynutil si rozstřel. Duel nakonec vyhrál Rudolf Sigmund a zajistil tím svým kumpánům velkou radost z postupu do semifinále.

Mezitím sebejistí Jalovci vyřadili poslední želízko v ohni ze Švehlovy SŠ Polytechnické, tým Čtveráci a tým Tic Tac Toe Team z OA Prostějov jen těsně podlehl domácímu týmu GJW A. Že byl turnaj vyrovnaný dokazovaly i oba výsledky semifinále (12:8), finalisté však byli vždy o trochu lepší.

Velké nadšení způsobil zisk třetího místa týmu SOŠ Prostějov, kteří dle svých slov "přišli pro poslední místo a skončili třetí." Ve vypjatém, ale fair-play finále dostali mladí hráči týmu Jalovci lekci od zkušenějších obhájců domácího prvenství GJW A, mohou se však těšit na odvetu na krajském turnaji, na který oba finalisté postupují.

Všem zúčastněným pIšQworkářům i doprovodným učitelům děkujeme za účast a pohodový průběh, speciální ocenění zaslouží paní učitelka Spurná z Cyrilometodějského gymnázia za nahrání fotografií a samozřejmě Gymnázium Jiřího Wolkera za perfektní zázemí.1. místo: GJW A (Gymnázium Jiřího Wolkera), ve složení: Adam Dittman, Jakub Volf, Lukáš Kravák, Adam Slavotínek a Alexander Koutný

2. místo: Jalovci (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ, Prostějov), ve složení: Michal Buriánek, Veronika Portešová, Magdalena Peterková, Jiřina Frýbortová a Jakub Fiala

3. místo: SOŠ Prostějov (SOU obchodní), ve složení: Roman Pospiš, Vladimír Krajíček, Rudlf Sigmund, Jan Špaček a Denis Krč

Foto:https://www.facebook.com/pisqworky/photos/?tab=album&album_id=10154023968567337

autor: www.pisqworky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.