> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští Jalovci nehrají jalově

vloženo: 25.10.2016           komentářů: 0


Úterní zvonění na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově přivítalo 12 týmů, které pak poměřily svoje schopnosti v souboji křížků a koleček. Domácí týmy byly dnes favority, dočkali jsme se však i překvapení.

V prostorné aule prostějovského gymnázia se studenti věnovali celé dopoledne pouze pIšQworkám. Největší zastoupení v turnaji (tři týmy) měla tradičně domácí škola společně se SŠ Trivis, jejich výsledky však byly diametrálně odlišné. To však týmům Myšáci ze 3. B, Trivisačky ani Revmatick nekazilo náladu, ani zápal do hry. V pauzách střídavě vyzývali svého doprovázejícího učitele i neaktivní hráče, bohužel nevíme s jakou úspěšností.

V první fázi play-off jsme se dočkali pouze jednoho překvapení. Tým SOŠ Prostějov, postupující z druhého místa uhrál remízu s týmem GJW 3 a vynutil si rozstřel. Duel nakonec vyhrál Rudolf Sigmund a zajistil tím svým kumpánům velkou radost z postupu do semifinále.

Mezitím sebejistí Jalovci vyřadili poslední želízko v ohni ze Švehlovy SŠ Polytechnické, tým Čtveráci a tým Tic Tac Toe Team z OA Prostějov jen těsně podlehl domácímu týmu GJW A. Že byl turnaj vyrovnaný dokazovaly i oba výsledky semifinále (12:8), finalisté však byli vždy o trochu lepší.

Velké nadšení způsobil zisk třetího místa týmu SOŠ Prostějov, kteří dle svých slov "přišli pro poslední místo a skončili třetí." Ve vypjatém, ale fair-play finále dostali mladí hráči týmu Jalovci lekci od zkušenějších obhájců domácího prvenství GJW A, mohou se však těšit na odvetu na krajském turnaji, na který oba finalisté postupují.

Všem zúčastněným pIšQworkářům i doprovodným učitelům děkujeme za účast a pohodový průběh, speciální ocenění zaslouží paní učitelka Spurná z Cyrilometodějského gymnázia za nahrání fotografií a samozřejmě Gymnázium Jiřího Wolkera za perfektní zázemí.1. místo: GJW A (Gymnázium Jiřího Wolkera), ve složení: Adam Dittman, Jakub Volf, Lukáš Kravák, Adam Slavotínek a Alexander Koutný

2. místo: Jalovci (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ, Prostějov), ve složení: Michal Buriánek, Veronika Portešová, Magdalena Peterková, Jiřina Frýbortová a Jakub Fiala

3. místo: SOŠ Prostějov (SOU obchodní), ve složení: Roman Pospiš, Vladimír Krajíček, Rudlf Sigmund, Jan Špaček a Denis Krč

Foto:https://www.facebook.com/pisqworky/photos/?tab=album&album_id=10154023968567337

autor: www.pisqworky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.