> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějovští Jalovci nehrají jalově

vloženo: 25.10.2016           komentářů: 0


Úterní zvonění na Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově přivítalo 12 týmů, které pak poměřily svoje schopnosti v souboji křížků a koleček. Domácí týmy byly dnes favority, dočkali jsme se však i překvapení.

V prostorné aule prostějovského gymnázia se studenti věnovali celé dopoledne pouze pIšQworkám. Největší zastoupení v turnaji (tři týmy) měla tradičně domácí škola společně se SŠ Trivis, jejich výsledky však byly diametrálně odlišné. To však týmům Myšáci ze 3. B, Trivisačky ani Revmatick nekazilo náladu, ani zápal do hry. V pauzách střídavě vyzývali svého doprovázejícího učitele i neaktivní hráče, bohužel nevíme s jakou úspěšností.

V první fázi play-off jsme se dočkali pouze jednoho překvapení. Tým SOŠ Prostějov, postupující z druhého místa uhrál remízu s týmem GJW 3 a vynutil si rozstřel. Duel nakonec vyhrál Rudolf Sigmund a zajistil tím svým kumpánům velkou radost z postupu do semifinále.

Mezitím sebejistí Jalovci vyřadili poslední želízko v ohni ze Švehlovy SŠ Polytechnické, tým Čtveráci a tým Tic Tac Toe Team z OA Prostějov jen těsně podlehl domácímu týmu GJW A. Že byl turnaj vyrovnaný dokazovaly i oba výsledky semifinále (12:8), finalisté však byli vždy o trochu lepší.

Velké nadšení způsobil zisk třetího místa týmu SOŠ Prostějov, kteří dle svých slov "přišli pro poslední místo a skončili třetí." Ve vypjatém, ale fair-play finále dostali mladí hráči týmu Jalovci lekci od zkušenějších obhájců domácího prvenství GJW A, mohou se však těšit na odvetu na krajském turnaji, na který oba finalisté postupují.

Všem zúčastněným pIšQworkářům i doprovodným učitelům děkujeme za účast a pohodový průběh, speciální ocenění zaslouží paní učitelka Spurná z Cyrilometodějského gymnázia za nahrání fotografií a samozřejmě Gymnázium Jiřího Wolkera za perfektní zázemí.1. místo: GJW A (Gymnázium Jiřího Wolkera), ve složení: Adam Dittman, Jakub Volf, Lukáš Kravák, Adam Slavotínek a Alexander Koutný

2. místo: Jalovci (Cyrilometodějské gymnázium, ZŠ a MŠ, Prostějov), ve složení: Michal Buriánek, Veronika Portešová, Magdalena Peterková, Jiřina Frýbortová a Jakub Fiala

3. místo: SOŠ Prostějov (SOU obchodní), ve složení: Roman Pospiš, Vladimír Krajíček, Rudlf Sigmund, Jan Špaček a Denis Krč

Foto:https://www.facebook.com/pisqworky/photos/?tab=album&album_id=10154023968567337

autor: www.pisqworky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.