> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli měli zápas dobře rozehraný.

vloženo: 29.10.2016           komentářů: 0

V Prostějově jsme odehráli velký zápas


Na prostějovské palubovce se často nevyhrává. Nám se to podařilo. Navíc jsme dokázali vymazat až patnáctibodové manko soupeře.

Orli měli zápas dobře rozehraný. Ve druhém poločase si začali budovat náskok. Když se zpod koše prosadil Norwa, vedli domácí 54:41 a s Opavou to nezačalo vypadat vůbec dobře. Po třech hracích obdobích si Hanáci drželi desetibodové vedení.

Jenomže Slezané jsou týmem, který se hned tak nevzdává. Do laufu se dostal Radovan Kouřil, rozehrávač, který ještě v loňském ročníku řídil hru Hanáků. Nejen díky němu se podařilo hostům výsledek otočit. Opavští udělali šňůru 12:0 a tou vzali domácím vítr z plachet. Minutu před koncem vedla Czudkova družina o pět bodů a závěr si zkušeně pohlídala.

„Tři čtvrtiny jsme se hledali. Šli jsme do rizika, zvýšili jsme bojovnost a z toho získali pár balonu. Po šňůře 12:0 šla naše psychika nahoru, domácí se položili a závěr se nám podařilo zkušeně zvládnout,“ vydechl si Petr Czudek. „Dělá nám problém zvyknout si na rytmus jednoho zápasu týdně. Na tom musíme zapracovat,“ dodal.

„Prohráli jsme téměř vyhraný zápas. V době, kdy jsme vedli o patnáct, jsme přestali hrát, velké problémy nám děla tvrdší obrana Opavy. Nechali jsme soupeře rozstřílet, kdežto nám to přestalo jít v útoku,“ řekl k zápasu domácí kouč Zbyněk Choleva.

Ariete Prostějov – BK Opava 85:93 (18:16, 36:29, 65:55)

Body: Tomanec 18, Norwa 16, Marko 13, Slezák 12, Palyza 11, Souček 6, Dokoupil 5, Kulon 4 - Kouřil 24, Kvapil 19, Šiřina 14, Dragoun, Gniadek po 11, Blažek 6, Jurečka 5, Cvek 3. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Kapl. Fauly: 20:21. TH: 24/20:23/19. Dvojky: 39/25:34/19. Trojky: 15/5:33/12. Doskoky: 34:28. Diváků: 1399. Nejlepší hráč: Radovan Kouřil.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.