> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli měli zápas dobře rozehraný.

vloženo: 29.10.2016           komentářů: 0

V Prostějově jsme odehráli velký zápas


Na prostějovské palubovce se často nevyhrává. Nám se to podařilo. Navíc jsme dokázali vymazat až patnáctibodové manko soupeře.

Orli měli zápas dobře rozehraný. Ve druhém poločase si začali budovat náskok. Když se zpod koše prosadil Norwa, vedli domácí 54:41 a s Opavou to nezačalo vypadat vůbec dobře. Po třech hracích obdobích si Hanáci drželi desetibodové vedení.

Jenomže Slezané jsou týmem, který se hned tak nevzdává. Do laufu se dostal Radovan Kouřil, rozehrávač, který ještě v loňském ročníku řídil hru Hanáků. Nejen díky němu se podařilo hostům výsledek otočit. Opavští udělali šňůru 12:0 a tou vzali domácím vítr z plachet. Minutu před koncem vedla Czudkova družina o pět bodů a závěr si zkušeně pohlídala.

„Tři čtvrtiny jsme se hledali. Šli jsme do rizika, zvýšili jsme bojovnost a z toho získali pár balonu. Po šňůře 12:0 šla naše psychika nahoru, domácí se položili a závěr se nám podařilo zkušeně zvládnout,“ vydechl si Petr Czudek. „Dělá nám problém zvyknout si na rytmus jednoho zápasu týdně. Na tom musíme zapracovat,“ dodal.

„Prohráli jsme téměř vyhraný zápas. V době, kdy jsme vedli o patnáct, jsme přestali hrát, velké problémy nám děla tvrdší obrana Opavy. Nechali jsme soupeře rozstřílet, kdežto nám to přestalo jít v útoku,“ řekl k zápasu domácí kouč Zbyněk Choleva.

Ariete Prostějov – BK Opava 85:93 (18:16, 36:29, 65:55)

Body: Tomanec 18, Norwa 16, Marko 13, Slezák 12, Palyza 11, Souček 6, Dokoupil 5, Kulon 4 - Kouřil 24, Kvapil 19, Šiřina 14, Dragoun, Gniadek po 11, Blažek 6, Jurečka 5, Cvek 3. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Kapl. Fauly: 20:21. TH: 24/20:23/19. Dvojky: 39/25:34/19. Trojky: 15/5:33/12. Doskoky: 34:28. Diváků: 1399. Nejlepší hráč: Radovan Kouřil.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.