> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli měli zápas dobře rozehraný.

vloženo: 29.10.2016           komentářů: 0

V Prostějově jsme odehráli velký zápas


Na prostějovské palubovce se často nevyhrává. Nám se to podařilo. Navíc jsme dokázali vymazat až patnáctibodové manko soupeře.

Orli měli zápas dobře rozehraný. Ve druhém poločase si začali budovat náskok. Když se zpod koše prosadil Norwa, vedli domácí 54:41 a s Opavou to nezačalo vypadat vůbec dobře. Po třech hracích obdobích si Hanáci drželi desetibodové vedení.

Jenomže Slezané jsou týmem, který se hned tak nevzdává. Do laufu se dostal Radovan Kouřil, rozehrávač, který ještě v loňském ročníku řídil hru Hanáků. Nejen díky němu se podařilo hostům výsledek otočit. Opavští udělali šňůru 12:0 a tou vzali domácím vítr z plachet. Minutu před koncem vedla Czudkova družina o pět bodů a závěr si zkušeně pohlídala.

„Tři čtvrtiny jsme se hledali. Šli jsme do rizika, zvýšili jsme bojovnost a z toho získali pár balonu. Po šňůře 12:0 šla naše psychika nahoru, domácí se položili a závěr se nám podařilo zkušeně zvládnout,“ vydechl si Petr Czudek. „Dělá nám problém zvyknout si na rytmus jednoho zápasu týdně. Na tom musíme zapracovat,“ dodal.

„Prohráli jsme téměř vyhraný zápas. V době, kdy jsme vedli o patnáct, jsme přestali hrát, velké problémy nám děla tvrdší obrana Opavy. Nechali jsme soupeře rozstřílet, kdežto nám to přestalo jít v útoku,“ řekl k zápasu domácí kouč Zbyněk Choleva.

Ariete Prostějov – BK Opava 85:93 (18:16, 36:29, 65:55)

Body: Tomanec 18, Norwa 16, Marko 13, Slezák 12, Palyza 11, Souček 6, Dokoupil 5, Kulon 4 - Kouřil 24, Kvapil 19, Šiřina 14, Dragoun, Gniadek po 11, Blažek 6, Jurečka 5, Cvek 3. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Kapl. Fauly: 20:21. TH: 24/20:23/19. Dvojky: 39/25:34/19. Trojky: 15/5:33/12. Doskoky: 34:28. Diváků: 1399. Nejlepší hráč: Radovan Kouřil.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.