> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Orli měli zápas dobře rozehraný.

vloženo: 29.10.2016           komentářů: 0

V Prostějově jsme odehráli velký zápas


Na prostějovské palubovce se často nevyhrává. Nám se to podařilo. Navíc jsme dokázali vymazat až patnáctibodové manko soupeře.

Orli měli zápas dobře rozehraný. Ve druhém poločase si začali budovat náskok. Když se zpod koše prosadil Norwa, vedli domácí 54:41 a s Opavou to nezačalo vypadat vůbec dobře. Po třech hracích obdobích si Hanáci drželi desetibodové vedení.

Jenomže Slezané jsou týmem, který se hned tak nevzdává. Do laufu se dostal Radovan Kouřil, rozehrávač, který ještě v loňském ročníku řídil hru Hanáků. Nejen díky němu se podařilo hostům výsledek otočit. Opavští udělali šňůru 12:0 a tou vzali domácím vítr z plachet. Minutu před koncem vedla Czudkova družina o pět bodů a závěr si zkušeně pohlídala.

„Tři čtvrtiny jsme se hledali. Šli jsme do rizika, zvýšili jsme bojovnost a z toho získali pár balonu. Po šňůře 12:0 šla naše psychika nahoru, domácí se položili a závěr se nám podařilo zkušeně zvládnout,“ vydechl si Petr Czudek. „Dělá nám problém zvyknout si na rytmus jednoho zápasu týdně. Na tom musíme zapracovat,“ dodal.

„Prohráli jsme téměř vyhraný zápas. V době, kdy jsme vedli o patnáct, jsme přestali hrát, velké problémy nám děla tvrdší obrana Opavy. Nechali jsme soupeře rozstřílet, kdežto nám to přestalo jít v útoku,“ řekl k zápasu domácí kouč Zbyněk Choleva.

Ariete Prostějov – BK Opava 85:93 (18:16, 36:29, 65:55)

Body: Tomanec 18, Norwa 16, Marko 13, Slezák 12, Palyza 11, Souček 6, Dokoupil 5, Kulon 4 - Kouřil 24, Kvapil 19, Šiřina 14, Dragoun, Gniadek po 11, Blažek 6, Jurečka 5, Cvek 3. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Kapl. Fauly: 20:21. TH: 24/20:23/19. Dvojky: 39/25:34/19. Trojky: 15/5:33/12. Doskoky: 34:28. Diváků: 1399. Nejlepší hráč: Radovan Kouřil.

autor: BK Opava

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.