> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fantom divadla chystá překvapení

vloženo: 01.11.2016           komentářů: 0

Fantom divadla chystá překvapení na Noc divadel


Již podruhé se v sobotu 19. listopadu Městské divadlo v Prostějově připojí k evropskému projektu Noc divadel.

Akce otvírá dveře velkých divadelních domů i divadélek a většinou je představuje z jiných pohledových úhlů než je zvykem při běžném provozu.

„Stejně jako vloni budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do prostor a zákoutí, která jsou jinak veřejnosti nepřístupná,“ slíbila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková s tím, že program nazvaný Fantom divadla aneb těšte se na překvapení je určený dětem a jejich doprovodu. Začátky tajemných prohlídek divadelního zákulisí jsou v 16.30, 17, 17.30 a 18 hodin a vstup do divadla bude od parku ze Šerhovní ulice. Časové vstupenky za symbolických deset korun jsou již v prodeji.

Na 19. hodinu je načasovaný společný potlesk, který v té chvíli propojí všechna zainteresovaná evropská divadla. Po potlesku rozezvučí divadelní prostor pěvecký sbor NOTA BENE, který se představí trochu naopak. „Nemohu v této chvíli prozradit, co znamená ten dovětek trochu naopak. Noc divadel v sobě ukrývá malá tajemství a překvapení, o která nemohu návštěvníky předčasně ochudit,“ vysvětlila ředitelka s tím, že koncert bude přístupný hlavním vchodem do divadla.

Vloni využilo otevřených dveří divadla na 350 návštěvníků, které nadchla představení prostějovského studentského divadla Point a doslova jim učarovala magická hra světel a stínů při půlnoční prohlídce.
autor: Městské divadlo v Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.