> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fantom divadla chystá překvapení

vloženo: 01.11.2016           komentářů: 0

Fantom divadla chystá překvapení na Noc divadel


Již podruhé se v sobotu 19. listopadu Městské divadlo v Prostějově připojí k evropskému projektu Noc divadel.

Akce otvírá dveře velkých divadelních domů i divadélek a většinou je představuje z jiných pohledových úhlů než je zvykem při běžném provozu.

„Stejně jako vloni budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do prostor a zákoutí, která jsou jinak veřejnosti nepřístupná,“ slíbila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková s tím, že program nazvaný Fantom divadla aneb těšte se na překvapení je určený dětem a jejich doprovodu. Začátky tajemných prohlídek divadelního zákulisí jsou v 16.30, 17, 17.30 a 18 hodin a vstup do divadla bude od parku ze Šerhovní ulice. Časové vstupenky za symbolických deset korun jsou již v prodeji.

Na 19. hodinu je načasovaný společný potlesk, který v té chvíli propojí všechna zainteresovaná evropská divadla. Po potlesku rozezvučí divadelní prostor pěvecký sbor NOTA BENE, který se představí trochu naopak. „Nemohu v této chvíli prozradit, co znamená ten dovětek trochu naopak. Noc divadel v sobě ukrývá malá tajemství a překvapení, o která nemohu návštěvníky předčasně ochudit,“ vysvětlila ředitelka s tím, že koncert bude přístupný hlavním vchodem do divadla.

Vloni využilo otevřených dveří divadla na 350 návštěvníků, které nadchla představení prostějovského studentského divadla Point a doslova jim učarovala magická hra světel a stínů při půlnoční prohlídce.
autor: Městské divadlo v Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.