> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubři v derby s Jestřáby padli

vloženo: 02.11.2016           komentářů: 0

Dlouho to vypadalo na další vítězství, ale nakonec Zubři v derby s Jestřáby padli v prodloužení.

středa 2.11.2016
Ivo Raiskub
P r o s t ě j o v – Dlouhých pět zápasů Zubři naplno vítězili, ale hanácké derby s Jestřáby už jejich šňůru přerušilo. Během první třetiny byli aktivnější domácí, avšak Přerované po obratu převzali iniciativu a svého rivala k ničemu nepouštěli. K tříbodovému zisku měli Zubři velmi blízko, Jestřábi však v závěru srovnali a o své výhře rozhodli v prodloužení. Derby nabídlo výtečnou atmosféru se čtyřmi tisícovkami fanoušků.
20.kolo, středa 2.11.2016
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2p
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Holík (Rudovský, Novák), 57. Venkrbec (Novák, Holík), 62. Krejčík (Novák, Grebenyuk) – 7. P. Kratochvíl (Král), 27. Podešva (Dostálek). Rozhodčí: Škrobák – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4016. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Kantor – Holík, Holomek, Kvapil, Kolář, Grebenyuk, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Korhoň – Švec, Fiala, Krejčík – Půhoný, Káňa, Augustin
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Pala, Běhal – Procházka, Podešva, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Sikora, Sýkora – P. Kratochvíl, Král, M. Kratochvíl - Václavek
http://hokejprerov.cz/zapas.asp…
Komentář k zápasu

Moravské derby mezi Prostějovem a Přerovem začalo aktivněji pro hostující celek. Do šance se propracoval Milan Procházka, ale jeho výsledný pokus branku Kantora nezasáhl. Při kombinaci Jestřábů se nedovoleně provinil Plášek a domácí tým mohl využít výhodu přesilové hry. Netrvalo příliš dlouho a prostějovský stadion burácel poprvé radostí. Aleš Holík si nabruslil z pravé strany do útočného pásma, kde kousíček za modrou čarou jedovatou střelou překvapil stojícího Horčičku.

Vedoucí trefa Prostějova ovšem nabudila spíše hosty, kteří se neustále tlačili před brankáře Kantora. Zatímco Zubrům se nedařilo najít recept na pozorného gólmana Jestřábů, to na druhé straně spálil tutovou šanci Rudovský. Na začátku šesté minuty vyhrál Král vhazování přímo na čepel Petra Kratochvíla, který rychlou střelou mezi betony srovnal stav zápasu. Zároveň si schoval kotouč z premiérové trefy v přerovském dresu. Zvýšit vedení hostů mohl osamocený Tomáš Sýkora. Jeho průnik ovšem vychytal fantastickým zákrokem Kantor. Zubři byli ve zbytku první třetiny lepším celkem, ale skóre se již do první sirény neměnilo.

Ve druhé třetině se hrálo častěji před domácí brankou. Ve 27. minutě už Kantor nedosáhl na ostrou střelu Martina Podešvy, která ukázkově zapadla za jeho záda. Sektor hostí explodoval již podruhé a Zubři byli na koni. Obě trefy přerovských hokejistů obstarali zapůjčení útočníci z extraligových celků, kteří si dnes připsali kromě první trefy i první start ve žlutomodrém dresu. Přerovští poté svírali Jestřáby v jejich pásmu, ale Kantor společně se spoluhráči odolával jejich místy drtivému tlaku.

Blízko vyrovnání byl Matouš Venkrbec, ale jeho dorážka pouze proletěla přes brankoviště a kotouč se odrazil od tyčky mimo dosah jeho spoluhráčů. Za necelé dvě minuty zase zachránila Horčičku tyčka. Zatímco se blížil závěr druhé periody, tak se Vojtěch Augustin protlačil před branku Zubrů, kde mnoho nechybělo a Horčička byl podruhé překonán. Ovšem přerovský gólman se roztáhl přes celé brankoviště a důležitým zákrokem podržel svůj celek. Hosté ještě měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, ale vyloučení Zadražila potrestat nedokázali.

Vyhrocenou bitvu sledovalo 4016 diváků a rozhodně nemohli litovat. Šance střídala šanci a oba brankáři drželi své celky nad vodou. Zubrům se již poněkolikáté v utkání povedlo dostat do solidního tlaku a Kantor se v jednu chvíli nestačil v brance otáčet. Podešva dokonce nastřelil horní tyčku a vzápětí z otočky jen těsně minul odkrytou prostějovskou klec. Po dlouhé době se pak hra přesunula také před Horčičku, kde byl faulován jeden z domácích útočníků. Jestřábům se tak nabídla na závěr třetí třetiny přesilová hra pět na čtyři, kterou zužitkovali a poslali zápas do prodloužení. Horčička vyrazil střelu Nováka pouze před sebe, kde se na brankovišti dobře zorientoval Matouš Venkrbec a bylo srovnáno!

Prodloužení začalo hodně zostra a domácí si mohli připsat druhý bonusový bod. To by ovšem musel osamocený Venkrbec překonat Horčičku, který se fantasticky roztáhl na brankovišti a držel šance Zubrů na nadějný výsledek. Jestřáby tohle nemuselo vůbec mrzet, protože vzápětí využili menšího zaváhání v hostující obraně a Lukáš Krejčík z první procedil kotouč pod beton přesunujícího se Horčičky.

Zubři byli v zápase o něco lepším celkem, ale o bod více nakonec brali hokejisté Prostějova, kteří v závěru zabrali a v prodloužení dotáhli zápas do vítězného konce.

autor: Ivo Raiskub

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.