> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubři v derby s Jestřáby padli

vloženo: 02.11.2016           komentářů: 0

Dlouho to vypadalo na další vítězství, ale nakonec Zubři v derby s Jestřáby padli v prodloužení.

středa 2.11.2016
Ivo Raiskub
P r o s t ě j o v – Dlouhých pět zápasů Zubři naplno vítězili, ale hanácké derby s Jestřáby už jejich šňůru přerušilo. Během první třetiny byli aktivnější domácí, avšak Přerované po obratu převzali iniciativu a svého rivala k ničemu nepouštěli. K tříbodovému zisku měli Zubři velmi blízko, Jestřábi však v závěru srovnali a o své výhře rozhodli v prodloužení. Derby nabídlo výtečnou atmosféru se čtyřmi tisícovkami fanoušků.
20.kolo, středa 2.11.2016
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2p
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Holík (Rudovský, Novák), 57. Venkrbec (Novák, Holík), 62. Krejčík (Novák, Grebenyuk) – 7. P. Kratochvíl (Král), 27. Podešva (Dostálek). Rozhodčí: Škrobák – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4016. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Kantor – Holík, Holomek, Kvapil, Kolář, Grebenyuk, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Korhoň – Švec, Fiala, Krejčík – Půhoný, Káňa, Augustin
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Pala, Běhal – Procházka, Podešva, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Sikora, Sýkora – P. Kratochvíl, Král, M. Kratochvíl - Václavek
http://hokejprerov.cz/zapas.asp…
Komentář k zápasu

Moravské derby mezi Prostějovem a Přerovem začalo aktivněji pro hostující celek. Do šance se propracoval Milan Procházka, ale jeho výsledný pokus branku Kantora nezasáhl. Při kombinaci Jestřábů se nedovoleně provinil Plášek a domácí tým mohl využít výhodu přesilové hry. Netrvalo příliš dlouho a prostějovský stadion burácel poprvé radostí. Aleš Holík si nabruslil z pravé strany do útočného pásma, kde kousíček za modrou čarou jedovatou střelou překvapil stojícího Horčičku.

Vedoucí trefa Prostějova ovšem nabudila spíše hosty, kteří se neustále tlačili před brankáře Kantora. Zatímco Zubrům se nedařilo najít recept na pozorného gólmana Jestřábů, to na druhé straně spálil tutovou šanci Rudovský. Na začátku šesté minuty vyhrál Král vhazování přímo na čepel Petra Kratochvíla, který rychlou střelou mezi betony srovnal stav zápasu. Zároveň si schoval kotouč z premiérové trefy v přerovském dresu. Zvýšit vedení hostů mohl osamocený Tomáš Sýkora. Jeho průnik ovšem vychytal fantastickým zákrokem Kantor. Zubři byli ve zbytku první třetiny lepším celkem, ale skóre se již do první sirény neměnilo.

Ve druhé třetině se hrálo častěji před domácí brankou. Ve 27. minutě už Kantor nedosáhl na ostrou střelu Martina Podešvy, která ukázkově zapadla za jeho záda. Sektor hostí explodoval již podruhé a Zubři byli na koni. Obě trefy přerovských hokejistů obstarali zapůjčení útočníci z extraligových celků, kteří si dnes připsali kromě první trefy i první start ve žlutomodrém dresu. Přerovští poté svírali Jestřáby v jejich pásmu, ale Kantor společně se spoluhráči odolával jejich místy drtivému tlaku.

Blízko vyrovnání byl Matouš Venkrbec, ale jeho dorážka pouze proletěla přes brankoviště a kotouč se odrazil od tyčky mimo dosah jeho spoluhráčů. Za necelé dvě minuty zase zachránila Horčičku tyčka. Zatímco se blížil závěr druhé periody, tak se Vojtěch Augustin protlačil před branku Zubrů, kde mnoho nechybělo a Horčička byl podruhé překonán. Ovšem přerovský gólman se roztáhl přes celé brankoviště a důležitým zákrokem podržel svůj celek. Hosté ještě měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, ale vyloučení Zadražila potrestat nedokázali.

Vyhrocenou bitvu sledovalo 4016 diváků a rozhodně nemohli litovat. Šance střídala šanci a oba brankáři drželi své celky nad vodou. Zubrům se již poněkolikáté v utkání povedlo dostat do solidního tlaku a Kantor se v jednu chvíli nestačil v brance otáčet. Podešva dokonce nastřelil horní tyčku a vzápětí z otočky jen těsně minul odkrytou prostějovskou klec. Po dlouhé době se pak hra přesunula také před Horčičku, kde byl faulován jeden z domácích útočníků. Jestřábům se tak nabídla na závěr třetí třetiny přesilová hra pět na čtyři, kterou zužitkovali a poslali zápas do prodloužení. Horčička vyrazil střelu Nováka pouze před sebe, kde se na brankovišti dobře zorientoval Matouš Venkrbec a bylo srovnáno!

Prodloužení začalo hodně zostra a domácí si mohli připsat druhý bonusový bod. To by ovšem musel osamocený Venkrbec překonat Horčičku, který se fantasticky roztáhl na brankovišti a držel šance Zubrů na nadějný výsledek. Jestřáby tohle nemuselo vůbec mrzet, protože vzápětí využili menšího zaváhání v hostující obraně a Lukáš Krejčík z první procedil kotouč pod beton přesunujícího se Horčičky.

Zubři byli v zápase o něco lepším celkem, ale o bod více nakonec brali hokejisté Prostějova, kteří v závěru zabrali a v prodloužení dotáhli zápas do vítězného konce.

autor: Ivo Raiskub

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.