> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zubři v derby s Jestřáby padli

vloženo: 02.11.2016           komentářů: 0

Dlouho to vypadalo na další vítězství, ale nakonec Zubři v derby s Jestřáby padli v prodloužení.

středa 2.11.2016
Ivo Raiskub
P r o s t ě j o v – Dlouhých pět zápasů Zubři naplno vítězili, ale hanácké derby s Jestřáby už jejich šňůru přerušilo. Během první třetiny byli aktivnější domácí, avšak Přerované po obratu převzali iniciativu a svého rivala k ničemu nepouštěli. K tříbodovému zisku měli Zubři velmi blízko, Jestřábi však v závěru srovnali a o své výhře rozhodli v prodloužení. Derby nabídlo výtečnou atmosféru se čtyřmi tisícovkami fanoušků.
20.kolo, středa 2.11.2016
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2p
(1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Holík (Rudovský, Novák), 57. Venkrbec (Novák, Holík), 62. Krejčík (Novák, Grebenyuk) – 7. P. Kratochvíl (Král), 27. Podešva (Dostálek). Rozhodčí: Škrobák – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4016. Střely na branku: 24:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Kantor – Holík, Holomek, Kvapil, Kolář, Grebenyuk, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Korhoň – Švec, Fiala, Krejčík – Půhoný, Káňa, Augustin
Horčička – Chmelíř, Šnajnar, Novotný, Ferenc, Zbořil, Pala, Běhal – Procházka, Podešva, Dostálek – Goiš, Popelka, Kovařík – Plášek, Sikora, Sýkora – P. Kratochvíl, Král, M. Kratochvíl - Václavek
http://hokejprerov.cz/zapas.asp…
Komentář k zápasu

Moravské derby mezi Prostějovem a Přerovem začalo aktivněji pro hostující celek. Do šance se propracoval Milan Procházka, ale jeho výsledný pokus branku Kantora nezasáhl. Při kombinaci Jestřábů se nedovoleně provinil Plášek a domácí tým mohl využít výhodu přesilové hry. Netrvalo příliš dlouho a prostějovský stadion burácel poprvé radostí. Aleš Holík si nabruslil z pravé strany do útočného pásma, kde kousíček za modrou čarou jedovatou střelou překvapil stojícího Horčičku.

Vedoucí trefa Prostějova ovšem nabudila spíše hosty, kteří se neustále tlačili před brankáře Kantora. Zatímco Zubrům se nedařilo najít recept na pozorného gólmana Jestřábů, to na druhé straně spálil tutovou šanci Rudovský. Na začátku šesté minuty vyhrál Král vhazování přímo na čepel Petra Kratochvíla, který rychlou střelou mezi betony srovnal stav zápasu. Zároveň si schoval kotouč z premiérové trefy v přerovském dresu. Zvýšit vedení hostů mohl osamocený Tomáš Sýkora. Jeho průnik ovšem vychytal fantastickým zákrokem Kantor. Zubři byli ve zbytku první třetiny lepším celkem, ale skóre se již do první sirény neměnilo.

Ve druhé třetině se hrálo častěji před domácí brankou. Ve 27. minutě už Kantor nedosáhl na ostrou střelu Martina Podešvy, která ukázkově zapadla za jeho záda. Sektor hostí explodoval již podruhé a Zubři byli na koni. Obě trefy přerovských hokejistů obstarali zapůjčení útočníci z extraligových celků, kteří si dnes připsali kromě první trefy i první start ve žlutomodrém dresu. Přerovští poté svírali Jestřáby v jejich pásmu, ale Kantor společně se spoluhráči odolával jejich místy drtivému tlaku.

Blízko vyrovnání byl Matouš Venkrbec, ale jeho dorážka pouze proletěla přes brankoviště a kotouč se odrazil od tyčky mimo dosah jeho spoluhráčů. Za necelé dvě minuty zase zachránila Horčičku tyčka. Zatímco se blížil závěr druhé periody, tak se Vojtěch Augustin protlačil před branku Zubrů, kde mnoho nechybělo a Horčička byl podruhé překonán. Ovšem přerovský gólman se roztáhl přes celé brankoviště a důležitým zákrokem podržel svůj celek. Hosté ještě měli k dispozici čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři, ale vyloučení Zadražila potrestat nedokázali.

Vyhrocenou bitvu sledovalo 4016 diváků a rozhodně nemohli litovat. Šance střídala šanci a oba brankáři drželi své celky nad vodou. Zubrům se již poněkolikáté v utkání povedlo dostat do solidního tlaku a Kantor se v jednu chvíli nestačil v brance otáčet. Podešva dokonce nastřelil horní tyčku a vzápětí z otočky jen těsně minul odkrytou prostějovskou klec. Po dlouhé době se pak hra přesunula také před Horčičku, kde byl faulován jeden z domácích útočníků. Jestřábům se tak nabídla na závěr třetí třetiny přesilová hra pět na čtyři, kterou zužitkovali a poslali zápas do prodloužení. Horčička vyrazil střelu Nováka pouze před sebe, kde se na brankovišti dobře zorientoval Matouš Venkrbec a bylo srovnáno!

Prodloužení začalo hodně zostra a domácí si mohli připsat druhý bonusový bod. To by ovšem musel osamocený Venkrbec překonat Horčičku, který se fantasticky roztáhl na brankovišti a držel šance Zubrů na nadějný výsledek. Jestřáby tohle nemuselo vůbec mrzet, protože vzápětí využili menšího zaváhání v hostující obraně a Lukáš Krejčík z první procedil kotouč pod beton přesunujícího se Horčičky.

Zubři byli v zápase o něco lepším celkem, ale o bod více nakonec brali hokejisté Prostějova, kteří v závěru zabrali a v prodloužení dotáhli zápas do vítězného konce.

autor: Ivo Raiskub

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.