> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábům se obrat o body

vloženo: 09.11.2016           komentářů: 0


Jestřábům se obrat o body českobudějovický Motor nepodařilo

Jestřábi zamířili v rámci předehrávky dvaadvacátého kola do Českých Budějovic. Zde čekal na svěřence trenéra Přecechtěla nelehký úkol a to obrat o body v současnosti druhý nejlepší tým WSM Ligy, českobudějovický Motor. Hanáci však dnes neměli svůj den a tak pro tentokrát odjíždějí z jihu Čech s nepořízenou.


22. , pondělí 7.11.2016
ČEZ Motor České Budějovice
9:1(4:0, 4:0, 1:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 3. Škoda (Pavlin), 5. Škoda (Pavlin, Nouza), 9. Škoda (Žovinec), 12. Žálčík (Šulek), 21. Rob (Čermák, Chovan), 32. Čermák (Rob, Chovan), 36. Kuchejda, 39. Babka (Kuchejda), 45. Zíb (Mazanec, Babka) – 47. Zabloudil (Půhoný, Novák) Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl ml. Vyloučení: 3:4 Vyšší tresty: 0:3 Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 018. Střely na branku: 53:26. Průběh utkání: 0:0, 9:0, 9:1.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb, Mucha – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Škoda, Heřman – Kuchejda, Babka, L. Květoň – Šulek, Točík, Žálčík – Doktor.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (12. Neužil) – A. Holík, Vokurka, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil, Kaluža – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Martin Novák, Moskal, Půhoný – Švec, Šlahař, J. Káňa – Zabloudil, Augustin, Korhoň.
Komentář k zápasu

Zápas začal hned zkraje divoce. Roman Vráblík už dvě minuty po úvodním buly napálil levou tyč Kantorovy klece. Další nájezd Budějovic už byl ale úspěšný a ochozy Budvar arény vyletěly do vzduchu. Vladimír Škoda se obtočil kolem branky Kantora a backhandem přesně nad gólmanovo rameno otevřel skóre. To mu ale nestačilo. Už za dvě minuty totiž opět rozsvítil červené světlo. Střelu Žigy Pavlina ještě Kantor betony zastavil, autor prvního gólu se ale rychle ujmul kotouče a zavezl ho za záda už tak bezmocného hostujícího strážce branky. Celý úžasný začátek korunoval opět ten stejný centr, když obránce Dušan Žovinec poslal od levého mantinelu diagonálně luxusní přihrávku a Škoda jednoduchou ránou si zkompletoval hattrick. Zbytek domácího celku se ale Škodovo hattrickem za osm minut nenechal zahanbit a dostal se do varu. Podobně jako Škoda u první branky si Lukáš Žálčík objel branku a zamířil na růžek Prostějovské branky, kde si Kantor smolně srazil puk za čáru vrškem hokejky, když se snažil vyrazit puk nad břevno a naštvaně odešel rovnou do útrob nejstaršího stadionu v republice. Budějovice se ještě vyšvihly pěknými ranami Točíka, Šulka a i oba střelci přivedli budějovické fanoušky k infarktovému stavu, ani oni, ani přerovský bek Holík ale gól nepřidali.

Druhá třetina měla ještě rychlejší start, než ta první. Už tři čtvrtě minuty po buly se do úniku dostalo duo Luboš Rob – Miloslav Čermák, když Rob na úrovni vrcholku kruhů přihrál Čermákovi, který těsně před Neužilem vrátil puk zpátky nejproduktivnějšímu hráči Motoru a gólman neměl ani tu nejmenší šanci. Motor ale poté svojí mašinu přestal pohánět a otevřel Prostějovu možnost zatlačit na Gábu. Ačkoliv se ale Jestřábi vytáhli s několika hezkými pokusy, budějovického gólmana nikdo nepřekonal. Dlouho poté se nic nedělo, letargií ale hra netrpěla. Prostějov ale prostor otevřený Motorem nevyužil a přišlo tak potrestání. Luboš Rob zpoza Prostějovské branky našel Miloslava Čermáka, který se mezitím v mezikruží stačil uvolnit a jednoduchou ranou Neužila propálil. To domácí opět nakoplo a začal zase tlačit a vytvořený tlak následně i využil. David Kuchejda se dostal před brankou Prostějova k puku a bekhendem při početní výhodě i zřejmě s tečí jednoho z hostujících beků skončil kotouč v brance. Mašina se ale nezastavila a Motor opět rozvlnil síť. Jakub Babka stojící na levém kruhu dostal pass od Davida Kuchejdy a jedovkou pod horní tyč vykouzlil opět výbuch radosti v zaplněném ochozu budějovické haly.

Závěrečná perioda sice nezačala, gólově ale chudá nebyla. Motor nejprve dopletl na Přerov devítiocasý bič, když se v závěru pětiminutové početní výhody prosadil Lukáš Zíb, který tak potvrdil svou dobrou formu. Pak ale přišel blesk z čistého nebe. Prostějov se zničehonic objevil v útočném pásmu a Matěj Zabloudil jednoduchou ranou Gábu čistě prostřelil. Všechny ostatní pokusy už ale za zády ani jednoho z gólmanů neskončily a Motor tak kanonádou zaokrouhlil svou domácí neporazitelnost na deset utkání.
Ohlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Po povedeném zápase v Přerově jsme hráčům zdůraznili, že s jakým nadšením a nasazením skončili, tak musí dnes pokračovat. Díky Vláďovi Škodovi jsme během osmi minut dali tři góly - a v takovém utkání se potom každému hráči vede. I ti, kteří v minulých utkáních zůstali ve stínu, si dnes zahráli. Z naší strany tedy panuje spokojenost. Suchánek dostal ránu do nervu pravé ruky a bolest mu vystřelovala až do ramene. Doufám, že bude v pořádku.“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Na zápas jsme se těšili, vždyť to bylo naše první televizní utkání. Bohužel jsme ho ale nezvládli. Chtěli jsme si dát pozor na začátek a ten nám naneštěstí utekl. Budějovice se tím dostaly na koně a duel ovládly. Jako poražený tým musíme domácím pogratulovat, udělali si hezké výročí. My na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout. Snad na nám povede zmobilizovat síly a získat další body do tabulky.“

Marcela Koudelková, Redakce HC Motor České Budějovice

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.