> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábům se obrat o body

vloženo: 09.11.2016           komentářů: 0


Jestřábům se obrat o body českobudějovický Motor nepodařilo

Jestřábi zamířili v rámci předehrávky dvaadvacátého kola do Českých Budějovic. Zde čekal na svěřence trenéra Přecechtěla nelehký úkol a to obrat o body v současnosti druhý nejlepší tým WSM Ligy, českobudějovický Motor. Hanáci však dnes neměli svůj den a tak pro tentokrát odjíždějí z jihu Čech s nepořízenou.


22. , pondělí 7.11.2016
ČEZ Motor České Budějovice
9:1(4:0, 4:0, 1:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 3. Škoda (Pavlin), 5. Škoda (Pavlin, Nouza), 9. Škoda (Žovinec), 12. Žálčík (Šulek), 21. Rob (Čermák, Chovan), 32. Čermák (Rob, Chovan), 36. Kuchejda, 39. Babka (Kuchejda), 45. Zíb (Mazanec, Babka) – 47. Zabloudil (Půhoný, Novák) Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl ml. Vyloučení: 3:4 Vyšší tresty: 0:3 Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 018. Střely na branku: 53:26. Průběh utkání: 0:0, 9:0, 9:1.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Suchánek, Žovinec, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb, Mucha – Chovan, Rob, Čermák – Nouza, Škoda, Heřman – Kuchejda, Babka, L. Květoň – Šulek, Točík, Žálčík – Doktor.
LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (12. Neužil) – A. Holík, Vokurka, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil, Kaluža – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Martin Novák, Moskal, Půhoný – Švec, Šlahař, J. Káňa – Zabloudil, Augustin, Korhoň.
Komentář k zápasu

Zápas začal hned zkraje divoce. Roman Vráblík už dvě minuty po úvodním buly napálil levou tyč Kantorovy klece. Další nájezd Budějovic už byl ale úspěšný a ochozy Budvar arény vyletěly do vzduchu. Vladimír Škoda se obtočil kolem branky Kantora a backhandem přesně nad gólmanovo rameno otevřel skóre. To mu ale nestačilo. Už za dvě minuty totiž opět rozsvítil červené světlo. Střelu Žigy Pavlina ještě Kantor betony zastavil, autor prvního gólu se ale rychle ujmul kotouče a zavezl ho za záda už tak bezmocného hostujícího strážce branky. Celý úžasný začátek korunoval opět ten stejný centr, když obránce Dušan Žovinec poslal od levého mantinelu diagonálně luxusní přihrávku a Škoda jednoduchou ránou si zkompletoval hattrick. Zbytek domácího celku se ale Škodovo hattrickem za osm minut nenechal zahanbit a dostal se do varu. Podobně jako Škoda u první branky si Lukáš Žálčík objel branku a zamířil na růžek Prostějovské branky, kde si Kantor smolně srazil puk za čáru vrškem hokejky, když se snažil vyrazit puk nad břevno a naštvaně odešel rovnou do útrob nejstaršího stadionu v republice. Budějovice se ještě vyšvihly pěknými ranami Točíka, Šulka a i oba střelci přivedli budějovické fanoušky k infarktovému stavu, ani oni, ani přerovský bek Holík ale gól nepřidali.

Druhá třetina měla ještě rychlejší start, než ta první. Už tři čtvrtě minuty po buly se do úniku dostalo duo Luboš Rob – Miloslav Čermák, když Rob na úrovni vrcholku kruhů přihrál Čermákovi, který těsně před Neužilem vrátil puk zpátky nejproduktivnějšímu hráči Motoru a gólman neměl ani tu nejmenší šanci. Motor ale poté svojí mašinu přestal pohánět a otevřel Prostějovu možnost zatlačit na Gábu. Ačkoliv se ale Jestřábi vytáhli s několika hezkými pokusy, budějovického gólmana nikdo nepřekonal. Dlouho poté se nic nedělo, letargií ale hra netrpěla. Prostějov ale prostor otevřený Motorem nevyužil a přišlo tak potrestání. Luboš Rob zpoza Prostějovské branky našel Miloslava Čermáka, který se mezitím v mezikruží stačil uvolnit a jednoduchou ranou Neužila propálil. To domácí opět nakoplo a začal zase tlačit a vytvořený tlak následně i využil. David Kuchejda se dostal před brankou Prostějova k puku a bekhendem při početní výhodě i zřejmě s tečí jednoho z hostujících beků skončil kotouč v brance. Mašina se ale nezastavila a Motor opět rozvlnil síť. Jakub Babka stojící na levém kruhu dostal pass od Davida Kuchejdy a jedovkou pod horní tyč vykouzlil opět výbuch radosti v zaplněném ochozu budějovické haly.

Závěrečná perioda sice nezačala, gólově ale chudá nebyla. Motor nejprve dopletl na Přerov devítiocasý bič, když se v závěru pětiminutové početní výhody prosadil Lukáš Zíb, který tak potvrdil svou dobrou formu. Pak ale přišel blesk z čistého nebe. Prostějov se zničehonic objevil v útočném pásmu a Matěj Zabloudil jednoduchou ranou Gábu čistě prostřelil. Všechny ostatní pokusy už ale za zády ani jednoho z gólmanů neskončily a Motor tak kanonádou zaokrouhlil svou domácí neporazitelnost na deset utkání.
Ohlasy trenérů

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): „Po povedeném zápase v Přerově jsme hráčům zdůraznili, že s jakým nadšením a nasazením skončili, tak musí dnes pokračovat. Díky Vláďovi Škodovi jsme během osmi minut dali tři góly - a v takovém utkání se potom každému hráči vede. I ti, kteří v minulých utkáních zůstali ve stínu, si dnes zahráli. Z naší strany tedy panuje spokojenost. Suchánek dostal ránu do nervu pravé ruky a bolest mu vystřelovala až do ramene. Doufám, že bude v pořádku.“

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Na zápas jsme se těšili, vždyť to bylo naše první televizní utkání. Bohužel jsme ho ale nezvládli. Chtěli jsme si dát pozor na začátek a ten nám naneštěstí utekl. Budějovice se tím dostaly na koně a duel ovládly. Jako poražený tým musíme domácím pogratulovat, udělali si hezké výročí. My na tento zápas musíme co nejrychleji zapomenout. Snad na nám povede zmobilizovat síly a získat další body do tabulky.“

Marcela Koudelková, Redakce HC Motor České Budějovice

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.