> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zahradu Národního domu čeká obnova

vloženo: 10.11.2016           komentářů: 0


Radní odsouhlasili první krok vedoucí k obnově zahrádky Národního domu.


Zadání zpracování studie obnovy zahrady formou výzvy jednomu zájemci míří k Ing. Petru Mičolovi z Olomouce.

„Současný stav tohoto prostranství, konkrétně stávající zeleň, dlažba, technická zařízení, svítidla a podobně již neodpovídá jak požadavkům na zázemí objektu Národního domu jako národní kulturní památky, tak funkčním a provozním možnostem jeho využití,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Projektová dokumentace ve stupni studie na obnovu zahrady u Národního domu se zaměří právě na tuto oblast. Radní proto, s ohledem na požadavek kvalitního zpracování tohoto záměru, zadají zpracování projektové dokumentace formou výzvy jednomu zájemci a to zahradnímu architektovi Ing. Petru Mičolovi z Olomouce, který má bohaté zkušenosti s návrhem obnovy zeleně v prostředí památkových území a s návrhem exponovaných veřejných prostranství a okolí památkových objektů.

„Z jeho prací můžeme jmenovat například obnovu nádvoří Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, nádvoří konviktu katedry UP v Olomouci, Smetanovy, Čechovy a Bezručovy sady v Olomouci, Náměstí T. G. Masaryka, Náměstí Spojenců a Husovo náměstí v Prostějově, vstupní veřejné prostranství před Priessnitzovým pavilonem a objektu ředitelství v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník,“ vybral namátkou náměstek Fišer.

Cenová nabídka na zpracování studie je v celkové výši 103 tisíc korun.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.