> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zahradu Národního domu čeká obnova

vloženo: 10.11.2016           komentářů: 0


Radní odsouhlasili první krok vedoucí k obnově zahrádky Národního domu.


Zadání zpracování studie obnovy zahrady formou výzvy jednomu zájemci míří k Ing. Petru Mičolovi z Olomouce.

„Současný stav tohoto prostranství, konkrétně stávající zeleň, dlažba, technická zařízení, svítidla a podobně již neodpovídá jak požadavkům na zázemí objektu Národního domu jako národní kulturní památky, tak funkčním a provozním možnostem jeho využití,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Projektová dokumentace ve stupni studie na obnovu zahrady u Národního domu se zaměří právě na tuto oblast. Radní proto, s ohledem na požadavek kvalitního zpracování tohoto záměru, zadají zpracování projektové dokumentace formou výzvy jednomu zájemci a to zahradnímu architektovi Ing. Petru Mičolovi z Olomouce, který má bohaté zkušenosti s návrhem obnovy zeleně v prostředí památkových území a s návrhem exponovaných veřejných prostranství a okolí památkových objektů.

„Z jeho prací můžeme jmenovat například obnovu nádvoří Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, nádvoří konviktu katedry UP v Olomouci, Smetanovy, Čechovy a Bezručovy sady v Olomouci, Náměstí T. G. Masaryka, Náměstí Spojenců a Husovo náměstí v Prostějově, vstupní veřejné prostranství před Priessnitzovým pavilonem a objektu ředitelství v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník,“ vybral namátkou náměstek Fišer.

Cenová nabídka na zpracování studie je v celkové výši 103 tisíc korun.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.