> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zahradu Národního domu čeká obnova

vloženo: 10.11.2016           komentářů: 0


Radní odsouhlasili první krok vedoucí k obnově zahrádky Národního domu.


Zadání zpracování studie obnovy zahrady formou výzvy jednomu zájemci míří k Ing. Petru Mičolovi z Olomouce.

„Současný stav tohoto prostranství, konkrétně stávající zeleň, dlažba, technická zařízení, svítidla a podobně již neodpovídá jak požadavkům na zázemí objektu Národního domu jako národní kulturní památky, tak funkčním a provozním možnostem jeho využití,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. Projektová dokumentace ve stupni studie na obnovu zahrady u Národního domu se zaměří právě na tuto oblast. Radní proto, s ohledem na požadavek kvalitního zpracování tohoto záměru, zadají zpracování projektové dokumentace formou výzvy jednomu zájemci a to zahradnímu architektovi Ing. Petru Mičolovi z Olomouce, který má bohaté zkušenosti s návrhem obnovy zeleně v prostředí památkových území a s návrhem exponovaných veřejných prostranství a okolí památkových objektů.

„Z jeho prací můžeme jmenovat například obnovu nádvoří Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, nádvoří konviktu katedry UP v Olomouci, Smetanovy, Čechovy a Bezručovy sady v Olomouci, Náměstí T. G. Masaryka, Náměstí Spojenců a Husovo náměstí v Prostějově, vstupní veřejné prostranství před Priessnitzovým pavilonem a objektu ředitelství v Priessnitzových léčebných lázních Jeseník,“ vybral namátkou náměstek Fišer.

Cenová nabídka na zpracování studie je v celkové výši 103 tisíc korun.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.