> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zájemci o problematiku cukrovky

vloženo: 14.11.2016           komentářů: 0

Nemocnice se opět připojuje k boji diabetem
Výsledky měření hladiny krevního cukru

Zájemci o problematiku cukrovky, ale i diabetici z Prostějova a okolí mají dnes jedinečnou možnost zúčastnit se preventivní akce zaměřené na osvětu ohledně cukrovky.


Zdravotníci pořádají preventivní akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření, možnost konzultací i poradenství a také prezentaci produktů určených diabetikům – od potravin po kosmetiku. Vstup na akci je pro všechny zájemce zdarma.

„Na světě nyní žije více než 400 milionů lidí s diabetem a každý rok je diagnostikováno onemocnění diabetem 2. typu u sedmi miliónů lidí. Navíc pokud se cukrovka neléčí, končí i smrtí,“ varuje Marie Jouklová, náměstkyně pro nelékařskou zdravotní péči Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá i Nemocnice Prostějov.

Program Dne diabetu v Nemocnici Prostějov zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, poradenství ohledně diabetu, odborné konzultace ohledně prevence založené na správné výživě i životosprávě nebo i měření správného postavení nohou speciálním přístrojem.

„V České republice se s diabetem léčí přes 860 tisíc lidí a podle odhadů odborníků by mohl touto chorobou trpět v roce 2035 každý desátý obyvatel Česka. Navíc spousta lidí o své nemoci neví, protože cukrovka může probíhat i řadu let bez jakýchkoliv příznaků a větších obtíží. Pokud lidé o cukrovce nevědí, nemohou být správně léčeni,“ dodává Jouklová s tím, že nejvíce obyvatel postihuje diabetes 2. typu, který má často souvislost s nezdravým životním stylem a který lze včasným odhalením a prevencí ovlivnit. Přijetí zdravějšího životního stylu by přitom podle odhadů oddálilo nebo zamezilo rozvoji 70 procent případů cukrovky 2. typu, což odpovídá až 160 miliónům případů v roce 2040.

Navíc, v rámci Dne diabetu je připravena prezentace širokého sortimentu produktů pro diabetiky.

„Chybět nebudou potravinové doplňky, prezentace a ochutnávka čajů, diabetických sladidel a výrobků z nich, ale třeba i kosmetika pro diabetiky,“ vyjmenovává Jouklová s tím, že zájemci si mohou také zdarma odnést recepty na diabetické pokrmy a aztécké sladidlo k pěstování.

Akce proběhne v prostorách lékárny v přízemí Nemocnice Prostějov dnes 14. listopadu od 7.00 do 12.00 hodin.

Foto: Nemocnice Prostějov

autor: Nemocnice Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.