> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zájemci o problematiku cukrovky

vloženo: 14.11.2016           komentářů: 0

Nemocnice se opět připojuje k boji diabetem
Výsledky měření hladiny krevního cukru

Zájemci o problematiku cukrovky, ale i diabetici z Prostějova a okolí mají dnes jedinečnou možnost zúčastnit se preventivní akce zaměřené na osvětu ohledně cukrovky.


Zdravotníci pořádají preventivní akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření, možnost konzultací i poradenství a také prezentaci produktů určených diabetikům – od potravin po kosmetiku. Vstup na akci je pro všechny zájemce zdarma.

„Na světě nyní žije více než 400 milionů lidí s diabetem a každý rok je diagnostikováno onemocnění diabetem 2. typu u sedmi miliónů lidí. Navíc pokud se cukrovka neléčí, končí i smrtí,“ varuje Marie Jouklová, náměstkyně pro nelékařskou zdravotní péči Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá i Nemocnice Prostějov.

Program Dne diabetu v Nemocnici Prostějov zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, poradenství ohledně diabetu, odborné konzultace ohledně prevence založené na správné výživě i životosprávě nebo i měření správného postavení nohou speciálním přístrojem.

„V České republice se s diabetem léčí přes 860 tisíc lidí a podle odhadů odborníků by mohl touto chorobou trpět v roce 2035 každý desátý obyvatel Česka. Navíc spousta lidí o své nemoci neví, protože cukrovka může probíhat i řadu let bez jakýchkoliv příznaků a větších obtíží. Pokud lidé o cukrovce nevědí, nemohou být správně léčeni,“ dodává Jouklová s tím, že nejvíce obyvatel postihuje diabetes 2. typu, který má často souvislost s nezdravým životním stylem a který lze včasným odhalením a prevencí ovlivnit. Přijetí zdravějšího životního stylu by přitom podle odhadů oddálilo nebo zamezilo rozvoji 70 procent případů cukrovky 2. typu, což odpovídá až 160 miliónům případů v roce 2040.

Navíc, v rámci Dne diabetu je připravena prezentace širokého sortimentu produktů pro diabetiky.

„Chybět nebudou potravinové doplňky, prezentace a ochutnávka čajů, diabetických sladidel a výrobků z nich, ale třeba i kosmetika pro diabetiky,“ vyjmenovává Jouklová s tím, že zájemci si mohou také zdarma odnést recepty na diabetické pokrmy a aztécké sladidlo k pěstování.

Akce proběhne v prostorách lékárny v přízemí Nemocnice Prostějov dnes 14. listopadu od 7.00 do 12.00 hodin.

Foto: Nemocnice Prostějov

autor: Nemocnice Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.