> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zájemci o problematiku cukrovky

vloženo: 14.11.2016           komentářů: 0

Nemocnice se opět připojuje k boji diabetem
Výsledky měření hladiny krevního cukru

Zájemci o problematiku cukrovky, ale i diabetici z Prostějova a okolí mají dnes jedinečnou možnost zúčastnit se preventivní akce zaměřené na osvětu ohledně cukrovky.


Zdravotníci pořádají preventivní akci Den diabetu, která zahrne škálu vyšetření, možnost konzultací i poradenství a také prezentaci produktů určených diabetikům – od potravin po kosmetiku. Vstup na akci je pro všechny zájemce zdarma.

„Na světě nyní žije více než 400 milionů lidí s diabetem a každý rok je diagnostikováno onemocnění diabetem 2. typu u sedmi miliónů lidí. Navíc pokud se cukrovka neléčí, končí i smrtí,“ varuje Marie Jouklová, náměstkyně pro nelékařskou zdravotní péči Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá i Nemocnice Prostějov.

Program Dne diabetu v Nemocnici Prostějov zahrne měření hladiny krevního cukru a krevního tlaku zdarma, poradenství ohledně diabetu, odborné konzultace ohledně prevence založené na správné výživě i životosprávě nebo i měření správného postavení nohou speciálním přístrojem.

„V České republice se s diabetem léčí přes 860 tisíc lidí a podle odhadů odborníků by mohl touto chorobou trpět v roce 2035 každý desátý obyvatel Česka. Navíc spousta lidí o své nemoci neví, protože cukrovka může probíhat i řadu let bez jakýchkoliv příznaků a větších obtíží. Pokud lidé o cukrovce nevědí, nemohou být správně léčeni,“ dodává Jouklová s tím, že nejvíce obyvatel postihuje diabetes 2. typu, který má často souvislost s nezdravým životním stylem a který lze včasným odhalením a prevencí ovlivnit. Přijetí zdravějšího životního stylu by přitom podle odhadů oddálilo nebo zamezilo rozvoji 70 procent případů cukrovky 2. typu, což odpovídá až 160 miliónům případů v roce 2040.

Navíc, v rámci Dne diabetu je připravena prezentace širokého sortimentu produktů pro diabetiky.

„Chybět nebudou potravinové doplňky, prezentace a ochutnávka čajů, diabetických sladidel a výrobků z nich, ale třeba i kosmetika pro diabetiky,“ vyjmenovává Jouklová s tím, že zájemci si mohou také zdarma odnést recepty na diabetické pokrmy a aztécké sladidlo k pěstování.

Akce proběhne v prostorách lékárny v přízemí Nemocnice Prostějov dnes 14. listopadu od 7.00 do 12.00 hodin.

Foto: Nemocnice Prostějov

autor: Nemocnice Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.